Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-198677 sporočil: 345
Nimam časa na vse replike odgovarjat. Le en argument v razmislek.

Poznal sem mnoge privatnike, ki so se šli utajevanje davkov. Lep primer tega je delo na črno. Ne bi plačeval nobenega davka, imel bi pa prvovrstne usluge države.

In potem "privatniki", ki so eden drugemu izdajali neke račune, naredili nič, samo zato, da so se izognili plačilu denarja državi.

Se spomnim v bivši službi (v zasebnem sektorju) mi je enkrat sodelavec pokazal kako so obnovili neke silose, za katere je bil izdan račun. Narejeno nič, račun plačan.

Pa goljufalo se je pri vstopnem davku, pri neplačevanju prispevkov in davkov iz plač delavcem in še marsikje. Očitno imate nekateri zelo kratek spomin. Da mora država potem tožiti in skrbeti za red v zasebnem sektorju. Spomnite se samo Tovšakove, kako je delavce pošiljala nazaj v Bosno, delali so v kontejnerjih 1 x 2 m in plačevala zelo mizerno.

Na splošno lahko zapišem. So dobri delodajalci, so pošteni delodajalci in so barabe. Ne glede na to ali se pogovarjamo o zasebnem ali javnem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2793713

Strani: 1

anon-217002 sporočil: 275
[Tutankamon21]

Na splošno lahko zapišem. So dobri delodajalci, so pošteni delodajalci in so barabe. Ne glede na to ali se pogovarjamo o zasebnem ali javnem.
Tu se oba strinjava, obstaja pa razlika.
Barab v zasebnem sektorju se lahko ognem in z njimi ne poslujem. Ne morem pa se ogniti barab v javnem sektorju, ki so si prigrabili monopol in z mojim denarjem odločajo o mojem življenju.

Strani: 1