Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

spiderman sporočil: 1.741
Zadnja sprememba: spiderman 13.09.2019 07:15
[Tutankamon21]
Nenazadnje pa se denar iz javnega sektorja (denimo iz plač) pretaka večinoma v zasebni sektor. Trgovcem, obrtnikom idr.
Vrhunska javnosektoraška ekonomska logika: Mi enostavno moramo toliko pobrati z davki, da imamo 30% višje plače, kot zasebni sektor, da lahko trošimo in kupujemo izdelke/storitve zasebnega sektorja.
Stari pa ti si izumil ekonomski perpetuum mobile 2. stopnje - Nobelova za ekonomijo je naslednjih 50 let tvoja - vsako leto!
.
Treba je biti malo realen. Očitno vas je tukaj nekaj takšnih, ki mislite, da ste posvečeni in lahko vse dajete v nič, imeli bi berače in reveže in ljudi, ki bi jih lahko tepli in pljuvali. Vas pa bi morali kovati v zvezde. Očitno ste pač svetovnega formata. Odločilno prispevali k razvoju Slovenije, sveta in človeštva na splošno. Malo morgen. Meni osebno imajo še hijene bolj prijeten značaj.
To ti opisuješ odnos vas(?) vzvišenih, vladajočega "novega razreda" javnosektorašev do zaposlenih v zasebnem sektorju?
.
V obdobju 2012 - 2018 je to tvorbo na napačni strani Alp, ki se imenuje "država"(?) Slovenija, zapustilo 58.000 ljudi.
Dovolim si domnevo, da je šlo v veliki večini za produktivne posameznike - ne verjamem, da je med njimi bil sploh kakšen (bivši) javnosektoraš (OK, razen kakšneh zdravnikov in medicinskih sester), diplomant "mednarodnih odnosov" ali kakšen podoben "ustvarjalec dodane vrednosti"...
.
Ja, dajte nas "bogate prasce™" iz zasebnega sektorja še bolj obdavčiti, da nas spoka še naslednjih 50.000. Bodo kosovski zidarji in pakistanski "čakalci na azil" ustvarjali "dodano vrednost" za vaše plače...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2793705

Strani: 1

anon-198677 sporočil: 345
Mene ne moti, če kdo kritizira, da ne bo pomote. Ampak dajte kritizirati konsktruktivno, tudi samokritično. Naj se predlagajo izboljšave, naj se dela v smeri tega, da bo sistem boljši. Mene to sploh ne moti. Da pa nekdo tukaj zliva neprestano svoj žolč in gnev, ker ima težave v svojem življenju, tega pa res ne podpiram.

Še en argument glede plač. Glejte vsak resen obrtnik ima boljšo plačo kot predsednik vlade ali države. Noben funkcionar nima takšne plače. Po drugi strani pričakujete, da bo predsednik vlade ali države delal čudeže.

Skoraj vsak direktor in nadzornik družbe ima večjo plačo kot so najvišje plače v javnem sektorju. Nekatere plače so nekajkrat višje. Pa jih noben ne pljuva in ne vlači po zobeh. Pa sploh kdo ve kaj ti ljudje delajo? Če delajo in kako delajo?!

Razprodali smo že večino najboljših slovenskih podjetij in blagovnih znamk, pa nisem nikjer videl nobenih protestov in kdo je bil kriv za to?! Javni sektor prav gotovo ne. Zasebni sektor se je pufal. Najemali so zaebne kredite zato, da so lahko pokradli skupno bogastvo bivše države. In potem so rekli to je moje!!!

In zdaj se nekateri pritožujete, ker kamioni stojijo zaradi pohlepa ali nesposobnosti nekaterih. Saj tako je vedno bilo in bo. Ne vem kateri film ste gledali, da je bilo kdaj drugače. Lahko se vrnete v čase Rimskega Cesarstva ali še prej in ni bilo nič drugače.
anon-198677 sporočil: 345
Še en tabu, da razbijem glede uradnikov. Vsak šef lahko izšola uradnika kakršnega si želi. Če želite imeti hitrega, samostojnega in učinkovitega uradnika, morate to pač zahtevati od njega. Postaviti takšen sistem in pravila igre. V nekaterih segmentih družbe to tako tudi funkcionira. Denimo v nekateri zasebnih podjetjih, ki so zelo tekmovalno (tržno) naravnana.

So pa merila in pričakovanja različna. Marsikje pač takšnih uradnikov nočejo in so za takšno početje kaznovani.

Lep primer tega so denimo gradbena in lokacijska dovoljenja. Nekje hitro, drugje zelo počasi. Po drugi strani, hitro ne pomeni vedno tudi dobro. Lep primer tega je Magna, ki je zgrajena na vodovarstvenem območju. Itd.

Strani: 1