Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Micare]
Ne gledam TV, ne poslušam radio. Sem za ukinitev RTV prispevka in reorganizacijo. Če lahko gledališča v Londonu preživijo, naj jim slovenska sledijo.
O čem govoriš, o RTV (in BBC) ali o državnih teatrih (npr. SNG Drama in Royal National Theatre)? Samo toliko, da ločimo jabolka in hruške od pomaranč...
40 funtov za predstavo pa je življenjsko doživetje. Vidiš enkrat pa bi šel gledat isto še enkrat. Je treba bit dober, se je treba znat tržit in bit odvisen od zaslužka, ki ga sam ustvariš. Tudi RTV. Nimajo le oni poročil.
Nimajo. Njihova so precej slaba, druga pa še slabša. Ampak to je stvar okusa. Eni pač težko prebavljamo ekskluzivna škandaliziranje zaradi obveznega tehtanja las, sploh pa probisvetske Akanalštine.
Namesto Kolizeja ne stoji kulturna ustanova. Bravo zdraharji. Zaplankani Butalci.
Me lahko morda razsvetliš s situacijo v svetskih Tepanjah? Je tam možno, da mestni urejevalci prostora in vogalovarstveniki ne določijo gabaritov planiranih objektov? Ali pa jih določijo, a se investitor s svojim svetskim projektantom odloči ignorirati vse smernice in omejitve, ker edina omejitev zanj je le sinje nebo?
RTV naj uvede plačlivo internet televizijo. Se registriraš, plačaš in gledaš, če želiš. Spet bi blli med zadnjimi. Imajo preveč denarja.
Ta predlog mene ne bi dosti motil, bi pa znorel zaradi tistih starih ljudi, ki bi morali zato, da bi še naprej gledali svojo ljubo televizijo, plačevati še naročnino za internet. To pač ne gre. In na RTVS resda televizija požre največ denarja, a vseeno javna hiša ponuja tudi radio in MMC. Ni vse televizija.

Sicer se strinjam z delom tvojih pomislekov, samo ne mi enačiti Londona z Ljubljano ali kar celo Slovenijo, please, danke schön.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2793696

Strani: 1

Micare sporočil: 1.582
Gre se za plačljivo telvizijo preko interneta zato, da ne bi posiljevali tiste, ki imajo le radio. Itak pa kabelskim operaterjem ogromno ljudi plačuje naročnino. Tudi tisti bogu za hribom, kjer je satelit edina možnost. Nacionalna televizija bi morala imet 50 ali 70 % oddaj v domačem jeziku, da bi imela ta status. Drugače gre za nedovoljeno pomoč države enemu ponudniku. Tisti, ki bo ukinil naročnino bo zmagal na volitvah.

The Lion King. Ena izmed stvari - musical, ki bi ga še enkrat rad videl. Imam pač rad živali in lepo scenografijo, tudi koreografijo.

Ljubljana ni London in London ni Ljubljana. V obeh pa živijo srečni in malo manj srečni ljudje. In Ljubljana ni Slovenija. Je pa Ljubljana tudi Slovenija. Vsakdo najde kar išče. Eni po Svetu, eni doma. Pri nas je ogromno dobrih, toplih, prijetnih stvari, a eni iščejo tisto česar ni. Tudi tuj gnoj nekaterim lepše diši.

RTV naročnina, dopolnilno zdravstveno zavarovanje, nekapitalska in obubožana pokojninska blagajna, profitabilna javna podjetja in zavodi, davki in raznorazni prispevki, ki so v resnici davek na davek pa pije kri našemu narodu. 8000 do 10000 ljudi v glavnem v starosti 25 - 40 let zapusti domovino. Poraba denarja za funkcioniranje države je prevelika in ta denar ne prinaša nove vrednosti. Eni to imenujejo entropija sistema.

Strani: 1