Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 12.09.2019 17:29
[Tutankamon21]

Ampak daleč največje plače so v zasebnem sektorju. Kadar je korupcija v javnem sektorju, gre v korist zasebnega sektorja. Kadar se goljufa pri predpisih in zakonih, je to v korist zasebnemu sektorju.
Je pa velika razlika. V zasebnem sektorju, kar pomeni v zasebnih podjetjih se denar ustvari s prodajo izdelkov na trgu in je seveda tiste, ki največ prispevajo k prodaji potrebno nagraditi. Z druge strani v zasebenm sektorju, če se izgublja trg, če je poslovanje slabše plače gredo dol in velikokrat treba odpuščati delavce.

V javnem sektorju je položaj zaposlenih drugačen. Za njihove plače se denar dobi iz davkov in paradavkov, ki se jim reče prispevki, trošarine, takse, še vedno krizni DDV, davek od dohodka, davek na kapital, davek za RTV, stavbno zemljišče, dohodnina, šolnine, vpisnine, takse za izpite...in seveda javnost zanima kako se porabi ta denar. Spomnimo se, tedanji predsednik vlade Pahor je dejal, da bi javna uprava lahko s pol manj delavcev opravila delo, pa ne relativizirati pavlihastega Pahorja, on je to izjavil kot predsednik slovenske vlade, ki je najbolj informirana oseba v državi.

Lani je Cerarjeva vlada na podlagi gospodarske rasti pripravila korektne izračune za koliko se lahko zvišajo plače v javnem sektorju, da bi finančni položaj bil vzdržen pa se ni izšlo, ker so sindikati javnega sektorja s sindikalnim terorjem želeli več kot je finančno vzdržno, na koncu jim je Šarčev Pogačar dal veliko več, največ pa v obljubi, da bodo dobili še več in prav o tej obljubi so začela včerajšnja pogajanja. Torej, če je ocenjena rast BDP bila podlaga za zvišanje javnosektorskih plač bi danes ocenjena nižja rast BDP morala biti podlaga za znižanje javnosektorskih plač. Kaj je v tem narobe, nemoralnega, neetičnega?