Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[hijena1]
a se ob drugi opcijo lahk odločim še za tisto, da me prve strani trač medijo ne strašijo pr blagajni najdražjega soseda ali z europlakatov?
Ne, kakor se jaz ne morem odločiti, da nočem v kioskih gledati blesavih naslovnic Mladine ali Demokracije, ali da nočem na giga-mega-džambo-mambo plakatih gledati režečega frisa Jankovića ali temne silhuete princa teme. Itn.

Se pa sprašujem, zakaj hodiš k najdražjemu sosedu in to tistemu, ki ima cajtenge čist pri blagajni. Moj jih ima v enem kotu, zato jih gladko spregledam, Lidl in Eurospin jih sploh nimata, za Hofer, Tuš pa nisem prepričan. Drugače pa raje vržem oči na kakšno cortlih kupko ali prodajalko. Pri nas se take pojavljajo. :-P

Sori, ker si naletel ravno na dan, ko imam še svež spomin na zelo aktualen film o Brexitu, ki ga je nacionalna javna hiša vrtela sinoči. Ne vem, kaj popakanalarji strežejo zadnja leta, se jih pa spomnim predvsem po več ponovitvah kupa polstarih holivudarskih uspešnic, kot je bilo v dolgem obdobju sivega socializma ponovitev Sutjeske in Neretve na TVLj. Pa njihova filmska dieta je bila orto amerikajnarska, nehvalalepa.

Film o Brexitu (in druge tuje filme) si lahko še nekaj tednov po predvajanju ogledaš v arhivu javne hiše, kar se mi zdi zelo pohvalno početje.
4d.rtvslo.si/arhiv/t.../174637428

Obvezna prijava je sicer skrajno zoprna formalnost, katere ukinitev bi takoj podprl, če ne bi bilo toliko ljudi, ki privatno uživajo programe javne hiše, a tega nočejo priznati in plačati. Na primer, legendarni antiRTVSjevec Ivan Janez od Janše je celo eno svojih poslanskih vprašanj v celoti oblikoval na podlagi vsebine RTVS. In ga ni bilo niti malo sram...