Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

dronyx sporočil: 4.602
Čudi me, da prodaja računalnikov ne pada še bistveno bolj. Jaz imam PC, ki je bil kupljen leta 2011. Ima 3,2 GHz intel i5 štiri jederni procesor, 8 GB pomnilnika in 1TB diska. Edino kar sem kasneje dokupil je bil SSD disk, kjer je naložen operacijski sistem, ki nekoliko pohitri sam zagon računalnika. Dokler bo računalnik deloval, ne vidim nikakršne potrebe po zamenjavi. Za običajna opravila, kot je brskanje po spletu, pisanje dopisov in pritožb pač ne potrebujem 64 jedrnega procesorja, ki deluje s taktom 10 GHz. In takih je po moje večina današnjih uporabnikov računalnikov. Na področju računalnikov za splošno uporabo smo prišli do meje, kjer meja ni več tehnologija, ampak mi sami.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2793525

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Isto. 2013, I7, 16Gb RAM 1Tb + 250Gb SSD, srednja video karta, 1050€ neto. Win7, zaklenjen za vse posodobitve. Ocenjena uporabna doba 10 let. V sedmem letu teče vse kot je treba, ker sem gamer načrtujem novo grafično v cca 6-12 mesecih in to bo to.
Veliko bolj smiselni so novi monitorji. Dell DELL U2715H se da dobit že pod 400€ neto. 2550 * 1440, skoraj 70cm diagonala, že tudi precej dobro barvno skorigiran. Zraven Full HD zgleda prav bogo. Enkratno za planiranje in izdelavo katalogov.
Spremljam pa ceno UltraSharp U4919DW 125cm diagonala 5120 x 1440,sem mislil kupit še enega 27" pa je tale bolj privlačen. Upam da se pojavi model z 1600 vertikalno resolucijo.
Okrog jurja neto, je drag? Stvar pogleda,zame je telefon za tako ceno nor, tole pa buljim veliko ur, premetavam slike, risbe, PDF in moje oči niso zastonj.

Strani: 1