Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[abohte]
> [bc123a]
> Mislim, ne nosite mi te "volje ljudstva" z 52% vecino naprej, pliz.
> V tem da sta v zgodbi dva. Recimo moz in zena, moz je hotel s pajdasi oropati banko, sedaj pa sta v situaciji ko pajdasi drzijo noz na vratu zene in moza. Moz je za, zena pa proti temu da je njen vrat kot collateral za naropan denar...

Saj imaš prav. Vsekakor je bolj smiselno prisluhniti 48%. Not. Jaz tudi lahko povlečem analogijo, da ne me jebat, da je človek najrazvitejša žival na tem planetu, če ima 99% DNK enakega kot primati. Pač tisti 1% naredi razliko (oz. v primeru Brexita 4%) ali je po tvoje ne?. 4% je razlike med Usainom Boltom in najhitrejšim belcem na 100m. Večina je večina, pa če se postaviš na glavo. Jaz nisem postavljal pravil, kako se določa večina.

Izstop iz EU primerjaš z ropom banke? Po mojem bi bila bolj smiselna analogija ta, da hoče mož in njegovih 27 pivskih kolegov iti v striptiz bar, žena pa si ne želi iti poleg, ampak si želi, da gresta z možem na romantični zmenek v dvoje. Zato teh 27 pivskih kolegov složno podpre moža in zagrozijo ženi, da bo cela ulica, vseh 27 hiš, iz katerih prihajajo pivski kolegi, njuno družino, izločilo. Žena se upira in moža prepričuje, da sta se dogovorila, da bo ona izbirala, kako bosta preživljala večer, vendar je pritisk neomajan. Na koncu se vključi še CSD, ki pove ženi, da vpliva razdiralno na zakon, ter da razmišljajo o ukinitvi štipendij za njune otroke.
Tvoja analogija nikakor ne odraza 48:52.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2792397

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
Tvoja analogija nikakor ne odraza 48:52.
Po kaksni bebavi logiki, naj bi volja 48% volilnega telesa bila pomembnejsa od volje 52% volilnega telesa.

Strani: 1