Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-285005 sporočil: 130
[bc123a]
Diagnoza je zelo verjetno napacna.

Ljudje so popizdili na cisto in vse vec starsev se uci z otroci. Jaz si tega ne morem predstavljati, NIKOLI, ampak zares NIKOLI se starsi niso ucili z mano. pa sem bil odlicnjak skozi osnovno solo in vecino srednje sole.

Problem je v tem, da starsi s tem svoje otroke dvigajo nad nivo ki so ga sposobni otroci doseci. Otroka, ki realisticno sam s svojim trudom pride do tri, oni "naucijo" za pet! Zato pa imamo potem v bistvu v osnovni soli tekmovanje med starsi, ocena ni odraz znanja ucenca, ampak truda, ki ga v njegovo znanje vlozijo starsi.

To je katastrofa, ker so s tem sprozili podganjo dirko proti dnu. Otrok, ki se uci popolnoma sam, in ZNA za pet, bo utopljen v mnozici vrstnikov, ki jih starsi spravijo do petic. To se nikoli in nikakor ne bi smelo dogajati. S tem najbolj talentirane otroke najbolj oskodujemo. Tega je bilo sicer nekaj malega ze v mojih casih (desetletja nazaj), sedaj pa je stvar absolutno eksplodirala.

Se huje je, ker potem ucitelji, ce hocejo spraviti ocene na silo v Gaussa, dejansko nesorazmerno kaznujejo dobre ucence, ki jim starsi ne pomagajo - in morajo potem za pomoc tudi oni gnjaviti starse. To je naravnost noro.

Potem ni cudno da so na koncu rezultati eksternega preverjanja taksni kot so, ko se pokazejo dejanski rezultati. Obvezno bi vsa solska preverjanja znanja morala biti izvedena na taksen nacin, da se popolnoma iznici vpliv starsev.

Seveda verjamem da bi potem bil jok in stok, ker dejansko starsi sedaj mislijo, da bodo s tem, da delajo z otrokom, ali celo namesto otroka, ga spravili "visje". Pa to ni res. Sebi delajo utvaro, starsem sposobnih otrok pa probleme.

V koncni fazi mi to gre na zivce, ker bi rad da se bo v soli moj otrok ucil sam in sam kaj dosegel. Ampak ce bodo ostali starsi delali s svojimi otroki, bom moral tudi jaz. Ampak skoda je izgzbljenega casa starsev za to!

Ne vem kje ti zivis, ampak to kar ti opisujes je full dalec od realnosti, vsaj kar se tice mulcev in starsev, ki jih jaz poznam.