Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BostjanPogacar sporočil: 27
[1011Arist]
> [FIN-209516]
> "Zveza društev upokojencev je v predlogih zahtevala dvig starostnega pogoja za upokojitev na 67 let..."

Ti namesto da nekaj brez veze zahtevaš, se najprej malo pouči o pravu. Že od starega Rima naprej (Rimskega prava), se lahko stvari spreminjajo za naprej, ne pa za nazaj.
Ja super, ko sem jaz začel plačevatinprispevke za SPIZ, je bil odmerrni odstotek okoli 90%. Zdaj pa pod 60. Se pravi, da so mi spremenili pravila igre za nazaj. Če pa zdaj manjka denarja, pa ni moj problem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2791923

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[BostjanPogacar]
> [1011Arist]
> > [FIN-209516]
> > "Zveza društev upokojencev je v predlogih zahtevala dvig starostnega pogoja za upokojitev na 67 let..."
......
>
> Ti namesto da nekaj brez veze zahtevaš, se najprej malo pouči o pravu. Že od starega Rima naprej (Rimskega prava), se lahko stvari spreminjajo za naprej, ne pa za nazaj.

Ja super, ko sem jaz začel plačevatinprispevke za SPIZ, je bil odmerrni odstotek okoli 90%. Zdaj pa pod 60. Se pravi, da so mi spremenili pravila igre za nazaj. Če pa zdaj manjka denarja, pa ni moj problem.
Na splošno, te spremembe za nazaj mogoče niso možne v pravi pravni državi, kje se tudi Ustava spoštuje, v Sloveniji to vsekakor ne drži, ker pravne države nimamo, Ustava pa se ne spoštuje, Ustavno sodišče pa je več kot ne nekakšno pionirsko častno razsodišče. Poglej primer. Kaj je drugo kot sprememba pravil igre za nazaj zviševanje davkov na kapital ali kapitalske dobičke, ki so ustvarjeni v enem drugem času na podlagi tedaj veljavne zakonodaje?

Strani: 1