Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Ruska plavajoča nuklearka začela pot do Sibirije
[#2790348] 24.08.19 16:49 · odgovor na: (#2790345)
Odgovori   +    1
[alek14]
> [vickibedi]
>
> Živ ali kljakav ...
> Pička, to je polni organ, ali pizda to je kaerakterna osobina :))
> www.youtube.com/watc...-XrAYziWRo

Iz filma Variola Vera - tudi sam uporabljam frazo iz filma. BTW svetski film za tiste cajte.

Ljudje so okvarjeni a ne zaradi radijacije. Škoda je pshiloška, ker verjamejo, da so okvarjeni - ker so jim pač vsi dopovedovali, da bodo.
Še enkrat: kronične doze, ki so jih tam doživeli so v mejah tega kar človekovo telo prenese.
Težave je bila v tem, da so v 80' še uporabljali linerno ekstrapolirane podatke, ki so jih dobili iz obsevanih ljudi od obeh Bomb iz Japonske. Te podatke so potem linearno ekstrapolirali na nižje intenzivnosti radiacije oz. na letne doze kronične izpostavljenosti. Izkaže pa se, da telo lahko zelo dobro popravlja poškodbe do neke srednje ravni izpostavljneosti radijaciji, ki lahko nanese zelo velike letne doze a brez škode za zdravlje. Zelo nevarne so le akutne hitro prejete doze, kjer nastopajo hkratne večkratne poškodbe, ki jih telo ne zna večpopraviti.
Če temu ne bi bilo tako, mi ne bi mogli letati po vesolju.
Ravno sem bral članek o dozah, ki jih prejmejo današnjni (globinski) rudarji in jamarji. Pri bazaltnih tleh lahko izpostavljenosti presegajo tiste iz Černobila, če izvzamem gasilce, ki so par ur strmeli v odprt reaktor in prejeli večkratnike smrtnih doz (ARS).
Drži, ampak oni piloti ki letajo v raketah, njim tveganje smrti ne pomeni pač veliko, mi navdani smrtniki pa smo (recimo) rahlo previdni :)
Tukaj pozabi na znanost, ker je odzadaj bistvena psihologija.