Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.517
[sopranos]
> []
> Si pomislil, da sta ta Mercedesa (standard) za viske goste, ki jih gostimo ali jih bomo gostili?
>
> Po moje se bo Šarec redko z njima vozil (če kdaj), za organizacijo dogodkov na visoki ravni, pa jih potrebujemo. (Četudi gre za princa Harryja.)

Seveda jih največ uporabljajo naši politiki. Sorry, ampak mi smo majhna, srednje razvita država in moramo racionalno porabljati resurse, ki jih imamo na voljo.

Pri nas politiki preganjajo luksuz pri zasebnikih, sami bi ga pa imeli. Jebeš to. Naj se svojat potem vozi v cliotih. Pa za te Mercedese naj se jim obračuna boniteta. Tako vozniku kot tistemu, ki ga voznik vozi.

Pa dajmo si nehati lagati, ti beboti ne bodo s tujimi državniki sklenili nobenega resnega posla. Ker ga ne znajo. Če pa ga že po kakšnwm čudežu bodo, bo pa to tak posel, da bi bilo bolje če ga ne bi bilo, ker bo nam v škodo.

Evo, primer podjetja, ki državi letno plača 30 mio EUR davkov, za nagrado pa dobi prst v ... izvozniki.finance.si...o?src=live

Peš naj hodijo ali pa z javnim prevozom, ne pa z modrimi lučkami po avtocesti.
S takimi pomisleki se ne strinjam. Par milijonov za protokolarna vozila z najvišjo zaščito pa res ne bi smel biti problem.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2789916

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
Seveda, vse je samo drobiž. Malenkost. Tukaj milijon, tam milijon. Na koncu se pa milijarde skozi okno mečejo. In še enkrat, kaj imamo od tega, da politična svojat vozi luksuzna vozila, živi oz. deluje v vilah itd.? Kaj imamo mi od tega, razen višjih davkov?

Nekdo, ki je pošteno zaslužil denar naj ga zapravlja kakor ga hoče. Če ga tudi skuri.

Pri nas bo pa svojat, ki je v gospodarstvu nezaposljiva, zasebnikom omejevala nakup luksuza, sama pa se bo z javnim denarjem valjala v njem.

Ko grem v tujino, mi je veleposlaništvo na voljo 3x na teden - 2x po 3 ure in 1x po 5 ur. Vsega skupaj 11 ur v celem tednu. Sprehaja me 10.000 kilometrov daleč, ker je tem pizdam pač to čisto nekaj normalnega. Ker to je tako kot bi se vsedel v avto in peljal iz Kranja v Ljubljano.

Ko je prišel Putin so lepo za pol dneva zaprli avtocesto in vse prehode pod in čez njo. Čeprav je Rusija za posel bistveno manj pomembna kot Italija, Avstrija, Nemčija itd. Ampak ne, mi se gremo klanjati diktatorju, se gremo neko preserancijo, čeprav od Rusije prav veliko nimamo.

Pa še nekaj je. Naši politiki so bili vsi po vrsti navadni reveži preden so vstopili v politiko. Potem pa kar čez noč stopijo v luksuz. Normalno človeško je, da se jim odpelje. In pozabijo na vse nas, na to kaj je njihova naloga. Ker nimamo sistema postopnega zasedanja političnih funkcij. Ker preziramo politične stranke. Bolj se nam zdi normalno, da nam vladajo šerifi, komedijanti, krojači, frizerji itd. Ker mediji ne igrajo vloge psa čuvaja. Ker se javnosti zdi normalno, da ne rešujejo problemov v državi. Ker nočemo vrhunskosti, ampak povprečnost. In če že hočemo povprečnost, potem naj bodo tudi avti povprečni.

Strani: 1