Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jutekszalec sporočil: 338
[PyotrNovak]
Hočem reči: Something's gotta give in v tem novem sistemu, ker drugače smo pravkar na pragu izuma ekonomskega perpetuummobila, kjer je vsak tisti ki se izobražuje, dela, kreira zadnji bedak? ZAKAJ vse to sploh počet, če pa denar pada z neba?

Tak sistem je možen samo v okolju hiperproduktivnosti, kjer potrošnja težko dohaja proizvodnjo. Iz tega sledi, da veliko ljudi dela. Denar pa niti približno ne pada z neba. Kdaj ti je nazadnje kaj padlo z neba? Jaz sem vesel, če najdem 1 evro na cesti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2789848

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
Vzamen 100.000 kredita vrnem pa -2% na leto. Kaj pa je to drugega?
shevchenko sporočil: 21.898
Tak sistem je možen samo v okolju hiperproduktivnosti, kjer potrošnja težko dohaja proizvodnjo.
ne, sploh ni v tem problem. problem je v tem, da ima fiat denarni sistem koncni rok trajanja in sedaj gre zadeva proti koncu, to so pac zadnji vzdihljaji.

strinjam pa se, da sistemu zelo koristi, ce je potrosnja vecja od proizvodnje, recimo pri nepremicninah. se posebej to sistemu koristi, ker so folk nekako prepricali, da je povsem normalno, da si za usran kup ceglov das strik za vrat za nadaljnjih 360 mesecev, to pa potem nabija maso izdanih kreditov v nebo in nekako do nadaljnjega uspe zadrzat sistem v (krhkem) "ravnovesju".

ko voli, nek izvoli. mene nepremicninski baroni v spregi s pokvarjenimi banksterji in poltiicno sodrgo, ki nicesar ne razume, ze ne bodo jebali.
pobalin sporočil: 14.456
[jutekszalec]
Denar pa niti približno ne pada z neba. Kdaj ti je nazadnje kaj padlo z neba? Jaz sem vesel, če najdem 1 evro na cesti.
Hja, če vedno gledaš v tla, da bi na cesti našel kakšen evro, najbrž zato veš, koliko pada z neba - na tla. Ampak če nikoli ne pogledaš gor, ne moreš vedeti, če morda raste na drevesih. :-P

Strani: 1