58 min
Kako visoke dividende bodo letos izplačale banke v Sloveniji?
1 ura
Cinkarna: Dividendo bomo predlagali, 17. maja bo znano, kolikšno 2
1 ura
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 9
1 ura
Dubaj: po besnem deževju in poplavah na cestah vlada prometni kaos, na letališču zastoji
2 uri
Spletni pogovor v živo: Kako brati bilance v 2024
2 uri
(e-knjiga) Kako znani Slovenci skrbijo za svoje finance
3 ure
S kozmetiko nad vrste
3 ure
ZPIZ je določil nove pokojninske osnove 3
3 ure
V Slovenijo prek madžarskega AutoWallisa prihajajo kitajski kombiji 2
4 ure
Špekulacija: ali je Ivan Anušić novi Plenković? 2
4 ure
Šola borze, 11. del: Tehnična analiza delnice (2) 1
4 ure
Sum dogovarjanja o cenah, AVK preiskal štiri dobavitelje računalnikov
4 ure
Marec je v EU zaznamoval precejšnji upad prodaje e-avtov 2
4 ure
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 4
4 ure
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
4 ure
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
5 ur
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
5 ur
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
5 ur
Slovenski Siemens prejemnik nagrade Feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
5 ur
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Česa se boji Donald Trump

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-518781 sporočil: 588
[Glavni forum] Tema: Česa se boji Donald Trump
[#2789283] 18.08.19 13:19 · odgovor na: anon-317028 (#2789281)
Odgovori   +    7
[FIN-311684]
J.P. Morgan Chase
To so kitajski agenti..

Ta velke investicijske banke so toliko "zlizane" z kitajci, da v bistvu lahko govorimo o njih kot o kitajcih z ameriškim videzom/zunanjim izgledom.

Zlati nebotičniki Manhattna niso nastali kar tako. Plačali so jih brezposelni ameriški blue collarji. Wall street je pridno ugašal fabrike, jih selil na kitajsko in kasiral vso razliko v ceni. Kitajci so samo izkoristili pozrešnost (vse v imenu dobička) ameriških elit.

Zadnja kriza je samo padec kupne moči blue collarjev, posledično padec proizvodnje in padec indexov borz. O teh indexih stalno poslušamo, v bistvu se nas pa ne tičejo, to so samo boleci padci "neskončno" rastočega premoženja elit. Bolj zanimive bi bile novice o tocni statistiki plač, opravljejih ur po branžah, odpuščanjih, (ne pa neke kvazi letne ravni 1x letno) itd... teh novic pa psihpoatska elita ne bere in zato tudi mi ne.

Trump bi rad zadeve normaliziral, preden v imenu dobička američani kot nacija postanejo popolnoma nesposobni, neuki in brezposelni.

Na poti mu stojijo vse novinarske hiše, elita, iq ovce, antifa in zanimivo paradoksalno - dno družbe, ki jih za drobiž upravlja elita.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2789283

Strani: 1

anon-166232 sporočil: 3.600
[Glavni forum] Tema: Česa se boji Donald Trump
[#2789288] 18.08.19 14:15 · odgovor na: anon-518781 (#2789283)
Odgovori   +    1
Trump bi rad zadeve normaliziral, preden v imenu dobička...
Vse se vrti okrog dobička. Višji dobiček, višje dividende, višje vrednosti delnic. In kot razumemo Trumpa, je visoka borzna vrednost delnic njegova zasluga.

Kako bi Trump rad normaliziral zadeve, z višanjem ali nižanjem dobička?
1357 sporočil: 7.095
[Glavni forum] Tema: Česa se boji Donald Trump
[#2789363] 19.08.19 10:12 · odgovor na: anon-518781 (#2789283)
Odgovori   +    0
A to hočeš reči da je Trump komunist? ker se kao borti za malega človeka. Ne bori se on za malega človeka temveč rešuje predvsem svoje biznise, ki ko se vzame vse številke skupaj niso najbolj cvetoči. In pri reševanju njegovih biznisov ( gostinstvo, industrija zabave za odrasle)kot paravan izrablja "ovce" iz zone preleta med obema ameriškima obalama s pomočjo katerih je prišel v Belo hišo.
anon-514918 sporočil: 2.327
[Glavni forum] Tema: Česa se boji Donald Trump
[#2789398] 19.08.19 13:27 · odgovor na: anon-518781 (#2789283)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-514918 19.08.2019 13:45
V Sloveniji se te stvari težko razumejo, ker socializem ni naravno evolviral v kapitalizem, kot je to bilo na Kitajskem in v Rusiji. Še vedno imamo, po 30. letih, enako intenzivno opraviti z glavnima dvema problemoma, ki sta temu nasprotovala. To sta naravna bebavost ljudi, ki je deformirana gabrovska univerza ni mogla popraviti in so se tako dokopali do družboslovnih diplom za brisanje riti, in organiziran kriminal pod vodstvom Milana Kučana. Oboje se je najmočneje izrazilo v silovitem tehnološkem zaostajanju slovenskih podjetij in popolni finančni nesposobnosti v slovenskih državnih bankah. Namesto, da bi banke, tako kot Kitajski, državi denar delale in dajale, jih je država morala zalagati z denarjem, ki je v bistvu spadal med prihranke prebivalstva. Bebavost slovenske kao visoke izobrazbe je prišla celo tako daleč, da so nekateri to razumeli kot nekaj normalnega. Tako, da Slovenija tiči v večkrat zaviti situaciji in sploh nima ljudi, ki bi lahko kar koli iz sodobnih financ razumeli. Navajenost na koriščenje ukradenega kapitala, koriščenje privilegijev, korupcija in bebavost visoke izobrazbe so se v Sloveniji popolnoma pomešali in tako ni ne znanja in ne volje za kakšen preboj.

Temeljita analiza pa pokaže, da so te razmere, ki pri nas vladajo, v precejšnji meri podobne tistim, proti katerim se v Ameriki bori Trump. Medtem ko se je pri nas degradacija družbe pričela takoj po osamosvojitvi, s samo nekaj fašističnimi sunki v jedro delovne in znanstvene sposobnosti družbe, je bil potek degradacije Amerike drugačen. Ker je kapital in sposobnost za njegovo ustvarjanje in ohranjanje začetek vsega, je seveda način življenja financ v neki družbi ključnega pomena za razumevanje poteka družbenega razvoja. Newyorška borza je tako desetletja živela svoje življenje, ki so ga pretresali samo tečajni dogodki na njej, vse ostalo pa je bilo očem javnosti skrito. Razne teorije, ovenčane z Nobelovimi nagradami, so služile predvsem uspavanju okolja malih in srednjih vlagateljev. Veliki igralci so imeli svoje dogovore, kamor trg skoraj nikoli ni segel. Prvič v jedro teh dogovorov poseže tehnologija ECN-jev, ki kulminira v združitiv NYSE z Archipelago. Videz je, da je fora samo v načinu trgovanja, dejansko pa se v ozadju zaradi rastoče moči tehnologije in algoritmov vse radikalno spreminja. Finančna elita se prične deliti na tisto, ki lahko sledi razvoju in ono drugo, ki zaostaja. Zato se pojavi težnja po novi koncentraciji kapitala.

Na drugi strani tehnologija išče poceni delo in ga najde v Indiji in na Kitajskem. Vsa pri tem nastala razlika gre MBA izobrazbi, ki se razleze do skrajnosti in v ameriških javnih delniških družbah dosega tudi več deset ali sto kratnik prenasičenosti. V glavnem na osnovi korupcije in nepotizma. Podobno kot javni sektor v Sloveniji.

Dodaten element, ki zamegljuje dejstva, je odnos do nevidne roke. Ameriški finančniki vedo, da je ni več, naši, kolikor je takih, ki bi znali, mislijo, da so v težavah, ker je ne morejo uvesti. Trump sicer pravi, da je Amerika Kitajcem naredila novo Kitajsko, vendar pa je bolj pomembno nekaj drugega. Amerika je Kitajce podcenila, ker so njeni družboslovci enaki bebci kot so naši. Tako eni kot drugi niso sposobni ugotoviti, da ni več dveh sistemov. Oba sistema, kapitalistični in komunistični (kitajski) sta postala enaka in ju lahko upravljajo samo eksperti na določenih mestih, ne pa kdorkoli in kjerkoli. Posledica je ta, da je MBA in množica drugih opletarjev z gobcem postala nepotrebna.

Tako je v Ameriki izven kroga družboslovja in javnih delniških družb, med malimi lastniki, delavci in kmeti, nastalo zavedanje v obliki averzije na dano MBA roparsko situacijo. To je bilo tisto dogajanje, ki ga je bil Trump genialno odkril že v zametkih in ga politično razvil. Od tod tudi vse presenečenje etabliranih subjektov po vsem svetu, ki ne vedo od česa dobro živijo, medtem ko za analitika, ki sledi tehnološkim spremembam in temu, kako spremenjena tehnologija vpliva na finance, izvolitev Trumpa ni bila nobeno presenečenje. Pri tem je treba poudariti to, da se je odločanje v ameriških in britanskih skladih in bankah popolnoma oddaljilo od vseh zaposlenih, razen od neposrednega vodstva in piscev algoritmov. MBA izobrazba, v ameriških in britanskih financah, če ni lastnik ali solastnik ali v upravi, je samo še peto kolo v firmi ali na cesti.

Če pogledamo razvoj financ v zadnjih 30. letih pri nas, vidimo, da smo zaradi nesposobnosti slovenskih univerz in organiziranega kriminala, ki ga je vodil Milan Kučan, popolnoma izgubili stik s tem, da banka lahko naredi denar, ne da bi ga prej slovenski delavec zaslužil ali zanj plačal obresti. Zato so v tem času državne banke trikrat sanirali in na koncu še okradli. In vse, kar je bil aktualni predsednik vlade znal v zvezi s tem povedati, je bilo, saj imajo oni velike plače, pa naj oni to uredijo. To poemni, da se tudi ta vlada v celoti ne zaveda, kakšna je situacija na tem področju in da jo še manj briga, kakšna je bila in zakaj je Slovenija vanjo sploh prišla.

Samo iz spremenjenega načina delanja finančnih dobičkov po letu 2005, se da razumeti, zakaj je danes svet tak, kot je in kakšen bo jutri. Svet bo ponovno bipolaren, tokrat, na Zahodu od Grenladije do Čila in Velike Britanije, na Vzhodu pa bo to dokaj enoten kompleks, v katerega bodo zajete Rusija, Kitajska, Indija, večina Arabije in Afrike. In prihodnost Evrope je samo v tem, da se bo po državah individualno odločala, kje bo priskledovala in komu se bo klanjala. To je končni in edino možni cilj EU. Remiza in splakovanje tujega dreka. Zato Brexit.

Slovenija pa ima pri razumevanju situacije, zaradi popolne zabitosti in koruptivnosti slovenskega družboslovja še dodaten problem, ki sega še v Kardeljevo obdobje. Možakar je bil namreč vaški učitelj in seveda temu primerno izrazito len človek, kateremu se mu je upiralo lastno rit obrisat. Ker pa ni bil popolnoma neumen, so mu prihajale na misel razne vizije v stilu Guliverjevih potovanj. Te vizije je potem ob sebi sorodnem bebcu iz Kumrovca pričel na jugoslovanskih narodih testirati. Kardinalna premisa, ki je v tem totalno zbirokratiziranem okolju nastala, je bila ocena o tem, kaj kapitalizem v svoji poslednji fazi lahko naredi in kako naj ta faza dejansko izgleda. Bebci so namreč ugotovili, da se stružnice v tovarnah da tudi programirati, takarat še brez elektronike, in proliv mozga je zaključil, da bo tehnologija samo še toliko napredovala, da se bo na vsako stružnico ali drugo orodje montiral nek dodatek in potem bodo vsi stroji sami delovali, delavci in ostali pa bodo ves čas sestankovali. Iz tega je potem na FSPN in Kardeljevi EF nastala ideja o nujnosti onorezne oddaje poslednejga tehnološkega nivoja najbolj razvitega kapitalizma vsem ostalim. Iz tega je nastal komplementarni, idelološki del Kučanovega negiranja vrednosti tehnološkega razvoja, ki je dopolnil njegovo kriminalno aktivnost pri tem. Seveda se je pri tem kot sredstvo vedno uprabljalo znano balkansko stopnjevanje:

Drugovi sad će,
Drugovi samo što još nije.

Seveda sta se uporabljala samo osnovnik in primernik, metem ko je za presežnik veljalo, da je nepotreben. Zanimivo, da se je to mnenje nespremenjeno ohranilo do danes. Slovenski sociologi in ekonomisti so v resnici prepričani, da bo Amerika v končni fazi kapitalizma zatečeni tehnološki nivo prislijena oddati celemu svetu na onerozen način. In tu je poleg čisto navadnega kriminala v službi države jedro nerazvoja Slovenije. Kučanova banda je namreč razmislila takole: ker bomo najmodernejšo tehnologijo vseh časov in za vse čase dobili zastonj, se nam v tej smeri kot naciji ni treba truditi. Dovolj je, da opice mlajšim opicam podelijo diplome in potem vsem opicam zvišamo plače za ta čas, ko se bo čakalo, da kapialistična Amerika krepne. Potem bo pa itak vse naše. Resnica pa je seveda taka, da bodo kučanovske opice poleg osnovnika in primernika, morale uporabiti tudi presežnik, se pravi:

Drugovi, jebi ga. Bilo nije, a nestalo je.

Amerika in isto bo veljalo za Vzhod, se bodo potem, ko bodo dosegli dovolj veliko približitev končnim tehnologijam, zaprli v svoja območja in povsem ali v veliki meri ukinili ekonomijo obsega. Taki, ko je Slovenija, bodo popolnoma marginalizirani, ker ne bodo imeli ekvivalentov za nakup visoke tehnologije. To seveda ni stvar neke oddaljene prihodnosti. Dogajanje v tej smeri že v polni meri teče. Tako, da zgodovinsko gledano, bi Slovenija v prihodnje težko še bolj uničujoče plačala 30 let uveljavljanja kučanovskega banditizma. Zlasti zato, ker je tudi z EU praktično konec in se ne bo dalo več priskledovati na nemškem najnižjem tehnološkem nivoju.

Uriah Heep.
anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Česa se boji Donald Trump
[#2789413] 19.08.19 14:57 · odgovor na: anon-518781 (#2789283)
Odgovori   +    1
[Zelenko1]
> [FIN-311684]
> J.P. Morgan Chase

To so kitajski agenti..

Ta velke investicijske banke so toliko "zlizane" z kitajci, da v bistvu lahko govorimo o njih kot o kitajcih z ameriškim videzom/zunanjim izgledom.

Zlati nebotičniki Manhattna niso nastali kar tako. Plačali so jih brezposelni ameriški blue collarji. Wall street je pridno ugašal fabrike, jih selil na kitajsko in kasiral vso razliko v ceni. Kitajci so samo izkoristili pozrešnost (vse v imenu dobička) ameriških elit.

Zadnja kriza je samo padec kupne moči blue collarjev, posledično padec proizvodnje in padec indexov borz. O teh indexih stalno poslušamo, v bistvu se nas pa ne tičejo, to so samo boleci padci "neskončno" rastočega premoženja elit. Bolj zanimive bi bile novice o tocni statistiki plač, opravljejih ur po branžah, odpuščanjih, (ne pa neke kvazi letne ravni 1x letno) itd... teh novic pa psihpoatska elita ne bere in zato tudi mi ne.

Trump bi rad zadeve normaliziral, preden v imenu dobička američani kot nacija postanejo popolnoma nesposobni, neuki in brezposelni.

Na poti mu stojijo vse novinarske hiše, elita, iq ovce, antifa in zanimivo paradoksalno - dno družbe, ki jih za drobiž upravlja elita.
Levičarski ljubitelj Trumpa.
I love you , man :)))

Strani: 1