Strani: 1

0126Bacis sporočil: 3.010
[#2788816] 14.08.19 06:52
Odgovori   +    11
V ZENS predlagajo nadomeščanje fosilnih energentov s toplotnimi črpalkami,
za štrom bo pa poskrbel mag. Valenčič iz Inštituta Milana Vidmarja.
z rabo biomase
bodo zaposlili "javne upravnike" s prekladanjem vreč s peleti.

Vsekakor lepa reklamna akcija na naše stroške, poglej sponzorje:
www.zens.si/
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2788818] 14.08.19 06:56
Odgovori   +    16
Zakaj so tko malenkostni....

Odklopit ogrevanje, elektriko in vodo.

Pa da jih vidimo, do kdaj bodo zdržali.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2788822] 14.08.19 07:33
Odgovori   +    13
Pričakujemo javni natečaj za nakup 100.000 volnenih puloverjev in dekc za čez kolena.
dronyx sporočil: 4.602
[#2788826] 14.08.19 07:49 · odgovor na: anon-154083 (#2788822)
Odgovori   +    10
Pričakujemo javni natečaj za nakup 100.000 volnenih puloverjev in dekc za čez kolena.
Plus brezplačen voden ogled Termoelektrarne Šoštanj za pobudnike akcije, da bodo vedeli, kako nastane elektrika.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2788827] 14.08.19 08:09
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: jurijjurij 14.08.2019 08:20
Kako pa naj se župani lotijo zamenjave?
V občinah lahko izkoristijo nepovratne finančne spodbude za gradnjo nove skoraj nič energijske stavbe.
Ja jasno, Sve če to narod pozlatiti.

Taborniki v ZENS-u pa lapajo dalje. In od česa živijo ti taborniki?
Občinam ponujajo pripravo dokumentacije za pridobitev upravnih dovoljenj in za izdelavo finančne konstrukcije ter tudi vodenje nadzora nad izvedbo.
Aha, takole bi služili peneze! To je tudi razlog zakaj so tako zagreti.
bigl sporočil: 18.363
[#2788831] 14.08.19 08:29
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: bigl 14.08.2019 08:30
In ljudje v takšnih stavbah morajo zmanjšati tudi konzumacijo mesa, ker menda prireja le tega drastično povečuje toplogredne pline, sem prebral pred kratkim. Tega pa ne subveniconirajo:-). Nadomestnih sestavin in jedi. Prirejo pa. Paradoksov polno je življenje tudi v ekologiji. Lep dan.

P.S.: Kaj pa so drva drugo kot obnovljivi,ekološki in najcenejši vir ogrevanja, zračno suha, seveda.
pobalin sporočil: 14.456
[#2788837] 14.08.19 08:45
Odgovori   +    7
V ZENS predlagajo nadomeščanje fosilnih energentov s toplotnimi črpalkami, z rabo biomase ali s priklopom na daljinsko ogrevanje tam, kjer daljinsko ogrevanje deluje na obnovljive vire. Občinam ponujajo pripravo dokumentacije za pridobitev upravnih dovoljenj in za izdelavo finančne konstrukcije ter tudi vodenje nadzora nad izvedbo.
V okviru nekakšnega "zavoda-združenja" se gredo ti tički nekakšno upokojensko "aktivno državljanstvo" aka agitprop + debatni krožki, če pa zraven komu lahko prodajo še plačljive storitve, je to pač čisti bonus za dobronamerne stare progresivce. Zakaj dejavnosti ne opravljajo v obliki gospodarske družbe ali kot espe? Nekateri akterji tega zavoda-združenja počnejo točno to, drugi pa so po javno dostopnih podatkih podjetniško že pogoreli. Prijatelj mi je pokazal "študijo", ki so jo prodali nekemu bloku, kjer so si zaželeli energetsko učinkovitost pa vse to. Bolje bi bilo, če bi kupili papir od Palome. Pa tudi ceneje.
Pismu so priložil tudi dopisa ministrstva za infrastrukturo in Eko sklada. Obe ustanovi podpirata iniciativo združenja ZENS.
A državna ministrstva in sklade imamo zato, da pišejo pisma podpore privatnim propagandnim iniciativam starih prdcev? Da tako državne službe potuhnjeno vršijo pritisk na občine oz. nanje prekladajo breme doseganja državnih ciljev? Kaj so pa na Alenčicinem ministrstvu in Ekoskladu napisali o tejle provokativni iniciativi ZENS in kaj ZENS pravi o tozadevni odzivnosti Ekosklada in ministrstva?
V Sloveniji je cca 11 000 stanovanjskih blokov, v njih prebiva 31% vseh državljanov Slovenije. Torej šteje Ekosklad toliko državljanov za drugorazredne državljane, saj le ti nimajo pravice do tovrstnih subvencij.
Res je, da Ekosklad s subvencijami pomaga zasebnim graditeljem in občinam, bili pa smo grdo razočarani, ko smo ugotovili, da prebivalci v stanovanjskih blokih niso upravičeni do tovrstnih subvencij.
www.zens.si/pobude/d...-ekosklada
V ZENS pa so spomnili tudi na možnost izvedbe projektov po načelu javno-zasebnega partnerstva, pri katerem se zasebni partner poplačuje iz ustvarjenih prihrankov. Po takšnem načelu je možna tudi postavitev sončnih elektrarn na strehe občinskih stavb.
Le kdo ponuja taka partnerstva slovenskim občinam in seveda ravno zato nima čisto nobenega interesa za tozadevne iniciative ZENS? Mar ZENS poleg marketinga storitev svojih akterjev deluje tudi kot autsorsan del marketinga firm GEN-i, Petrol, Resalta...?
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2788849] 14.08.19 09:36 · odgovor na: 0126Bacis (#2788816)
Odgovori   +    1
Sam nimam nič proti toplotnim črpalkam.

Verjetno pa ZENS pričakuje, da Država zrihta elektriko na "ekološko nesporen način". Ali je to realno ali ne, pa naj povedo ljudje iz elektroenergetskega sistema.

Če dialoga nimaš, potem imaš samopromotivne akcije Mervarja, Novšaka in Goloba, kjer vsak zase razlaga o bodočnosti proizvodnje el. in omrežja (ter e-hranilnikov). In o tem, kaj se splača.

Ampak naj tudi povedo, da e-sistem v bodoče ne bo zanesljiv in naj si kupimo še 6 panelov, 3 kolektorje, 2 vetrnici in za pozimi, za vsak slučaj, še en agregat na fosilno gorivo.

Ali pa naj vseeno imamo kako jeklenko pri sebi, za vsak slučaj... ko bo mraz.

Bemtiš, ne vem, zakaj je tako težko izdati neke smernice v tej državi, kjer nas je za eno NY četrt.

Tko je tudi s TEŠ, saj sramežljivo govorimo o tem kaj naj bi z njim v bodoče. Pismo, z obratom, ki nudi do 35% el. energije v Slo ne vemo, kaj bi.

In to je to, pismo, ne znamo se niti pogovarjati več. Očitno.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788869] 14.08.19 11:37 · odgovor na: bigl (#2788831)
Odgovori   +    3
Naslednji korak, 100000% sigurno, prepovedano kurjenje lesa. Vsi na toplotne, nato pa nekega februarskega dne pri -25C mrk.

Obstajajo peči ki imajo blizu 100% izgorevanje, ker je komora izolirana in deluje na cca 900C. Imam še en podzemen prostor, v katerega bom napeljal dimnik, pa naj se slikajo.
Take peči se že uporabljajo v US, kjer so drva prepovedana. Pod zemljo speljat in ohladit do konca pa zato, da se norci ne bi spomnili hodit okoli z termo kamerami.
Princip sem že sprobal in deluje. Peč dejansko oddaja samo še paro.
Rocket stove.
bigl sporočil: 18.363
[#2788877] 14.08.19 12:32 · odgovor na: PyotrNovak (#2788869)
Odgovori   +    2
[PyotrNovak]
Naslednji korak, 100000% sigurno, prepovedano kurjenje lesa. Vsi na toplotne, nato pa nekega februarskega dne pri -25C mrk.

Obstajajo peči ki imajo blizu 100% izgorevanje, ker je komora izolirana in deluje na cca 900C. Imam še en podzemen prostor, v katerega bom napeljal dimnik, pa naj se slikajo.
Take peči se že uporabljajo v US, kjer so drva prepovedana. Pod zemljo speljat in ohladit do konca pa zato, da se norci ne bi spomnili hodit okoli z termo kamerami.
Princip sem že sprobal in deluje. Peč dejansko oddaja samo še paro.
Rocket stove.
Ko se ozrem naokoli so redke hiše brez dimnikov. Res pa je, da je vedno več kockastih. Tudi dimniki so bili pogoj za pridobitev gradbenega dovoljenja.....Mislim, da bi ljudje morali dobiti odškodnino zanje, saj plačujejo dimnikarje, kurit pa smejo oz. ne bodo smeli.
Že s scena z zvermi in sedaj še tele nebuloze kažejo, da so ti predlogi daleč od poznavanje narave in njenih zakonitosti. Lep dan.
najobj sporočil: 31.870
[#2788880] 14.08.19 13:11 · odgovor na: pobalin (#2788837)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 14.08.2019 13:11
> V ZENS pa so spomnili tudi na možnost izvedbe projektov po načelu javno-zasebnega partnerstva, pri katerem se zasebni partner poplačuje iz ustvarjenih prihrankov. Po takšnem načelu je možna tudi postavitev sončnih elektrarn na strehe občinskih stavb.
Le kdo ponuja taka partnerstva slovenskim občinam in seveda ravno zato nima čisto nobenega interesa za tozadevne iniciative ZENS? Mar ZENS poleg marketinga storitev svojih akterjev deluje tudi kot autsorsan del marketinga firm GEN-i, Petrol, Resalta...?
... čuj, v Mariboru smo imeli pred leti eno podobno javno-zasebno partnerstvo, pri katerem se je zasebni partner hotel poplačevat iz ustvarjenih prihodkov, pa se zasebnemu Šešoku in javnemu Kanglerju ni glih najbolj obneslo ...

P.S.: če se prav spomnim, se je takrat cela Slovenija zgražala nad divjanjem mariborskih huliganov in se na totem forumu forumski borci proti tekovinam še danes zgražajo, ker je njihovega soborca Franceja skupaj z radarji vsaj za nekaj cajta odneslo na smetišče zgodovine ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2788897] 14.08.19 14:09 · odgovor na: najobj (#2788880)
Odgovori   +    3
[najobj]
... čuj, v Mariboru smo imeli pred leti eno podobno javno-zasebno partnerstvo, pri katerem se je zasebni partner hotel poplačevat iz ustvarjenih prihodkov, pa se zasebnemu Šešoku in javnemu Kanglerju ni glih najbolj obneslo ...
Se spomnim.
P.S.: če se prav spomnim, se je takrat cela Slovenija zgražala nad divjanjem mariborskih huliganov in se na totem forumu forumski borci proti tekovinam še danes zgražajo, ker je njihovega soborca Franceja skupaj z radarji vsaj za nekaj cajta odneslo na smetišče zgodovine ...
Zgražal sem se tudi jaz, si pozabil? Pa ne toliko nad divjanjem mariborskih huliganov, čeprav me je prav na te radarje in mariborske vozniške huligane spomnila smrt mlade nosečnice in pozneje še njenega nerojenega otroka pred očmi partnerja. Kriv je bil nek pijanec podivjanec, katerega najbrž noben javno-privatni radar ne bi spravil k pameti.

Še danes se mi gnusi tisto kao moralistično po dejanjih pa vandalsko popizdevanje folka - za katerega se je hitro izkazalo, da je bilo itak politično pogojeno/izkoriščeno - zaradi radarjev. Ti si mi razložil, da so bili postavljeni usred ničega in omejitve neživljenjsko rigorozne, jaz pa sem še vedno mnenja, da poulični vandalizem in kasnejša vstaja pač ni dober način urejanja pravih ali namišljenih problemov. Da bi bilo bolje, če bi se štajerski folk za kakšno leto namazal s potrpljenjem in vozil po omejitvah, ker bi se potem Šešok brez denarnega toka spomnil na kakšen aneks, na tem bi pa morala pasti ali kravja kupčija ali pa kar mestna oblast.

No, potem ste za požigalni začetek radarske revolucije dobili zasluženo kazen s pozerskim klobukom in serijo post-vstajniških medsebojnih špetirov. Upam, da vam je/bo pod Arsenovićem bolje, čeprav v puntarskem Mariboru že vidim zametke neke nove vstaje. Še eden zna biti gotof... :-P
Ampak vrtičkarji so odločeni, pogodb, ki so jih pripravili na skladu (in jih med drugim obvezujejo urejati okolico), ne bodo podpisali, položnic pa ne bodo plačali. Čeprav jim v tem primeru grozi odstranitev vrtov že s septembrom, kar so potrdili na skladu. A če se to zgodi, bodo ukrepali, obljubljajo vrtičkarji: "Četudi se bomo morali postaviti pred bagre!"
www.vecer.com/jeza-z...i-10052493
najobj sporočil: 31.870
[#2788907] 14.08.19 15:13 · odgovor na: pobalin (#2788897)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 14.08.2019 15:22
[pobalin]
> [najobj]
> ... čuj, v Mariboru smo imeli pred leti eno podobno javno-zasebno partnerstvo, pri katerem se je zasebni partner hotel poplačevat iz ustvarjenih prihodkov, pa se zasebnemu Šešoku in javnemu Kanglerju ni glih najbolj obneslo ...

Se spomnim.

> P.S.: če se prav spomnim, se je takrat cela Slovenija zgražala nad divjanjem mariborskih huliganov in se na totem forumu forumski borci proti tekovinam še danes zgražajo, ker je njihovega soborca Franceja skupaj z radarji vsaj za nekaj cajta odneslo na smetišče zgodovine ...
Zgražal sem se tudi jaz, si pozabil? Pa ne toliko nad divjanjem mariborskih huliganov, čeprav me je prav na te radarje in mariborske vozniške huligane spomnila smrt mlade nosečnice in pozneje še njenega nerojenega otroka pred očmi partnerja. Kriv je bil nek pijanec podivjanec, katerega najbrž noben javno-privatni radar ne bi spravil k pameti.
... OK, sicer je smrt nesrečne nosečnice tragična, ampak kot si sam ugotovil, to nima prav nobene zveze z (neobstoječimi) radarji, razen če je tudi po tvojem namen zakonske omejitve hitrosti, da si kaznovan zaradi prehitre vožnje, ker si ob dveh zjutraj v noči iz sobote na nedeljo 15.avgusta "divjal" s 35 km/h mimo šole, ko so kar štirje razlogi, da zaradi počitnic, praznika, vikenda in noči v bližini šole niti slučajno ni nobenega šolarja, zaradi katerih je tam omejitev 30 km/h, radar pa tudi takrat veselo kasira ...

P.S.: po zelo dolgem času me je Arsenovič "prepričal", da sem šel na volitve, ker me je bilo groza, da bi Kangler spet postal župan in če so toti vrtičkarji pozabili, da se najemnina za vrtičke na zemljišču v občinski lasti mora plačat, potem bodo bolj težko našli somišljenike, ki bi se z njimi postavili pred bagre ... aja, je pa res, da je pred kratkim Arsenovič (za sebe) zrihtal parkirišča za skuterje, ker so pred občinsko stavbo glih njega oglobili redarji, čeprav po mojem - zakonske omejitve jemljem "cum grano salis" - s parkiranim skuterjem www.vecer.com/odziv-...e-10043586 ni oviral nikogar, ob množici parkirnih mest za avtomobile in kolesa pa parkirnih mest za skuterje vsaj v bližini ni nikjer, tako da Arsenovič svojega skuterja niti ni mogel parkirat po predpisih ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2788924] 14.08.19 16:50 · odgovor na: najobj (#2788907)
Odgovori   +    3
[najobj]
P.S.: po zelo dolgem času me je Arsenovič "prepričal", da sem šel na volitve,
Greh ni, lepo pa tudi ne. Samo zelooo pazite, če boste ponavljali vajo. Povem iz izkušenj s pašo Jankovićem.
ob množici parkirnih mest za avtomobile in kolesa pa parkirnih mest za skuterje vsaj v bližini ni nikjer, tako da Arsenovič svojega skuterja niti ni mogel parkirat po predpisih ...
Če ga ni mogel parkirat po predpisih, bi ga moral parkirati tam, kjer bi bilo po predpisih, ali pa tja priti s takim prevoznim sredstvom, ki ga tam lahko parkira po predpisih. Za "kaj sem naredil narobe" bi mu takoj dal vzdevek Kalimero, ampak on je vaš župan, zato mu kar vi dajajte vzdevke...
najobj sporočil: 31.870
[#2789020] 15.08.19 11:55 · odgovor na: pobalin (#2788924)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 15.08.2019 11:56
[pobalin]
> [najobj]
> P.S.: po zelo dolgem času me je Arsenovič "prepričal", da sem šel na volitve,

Greh ni, lepo pa tudi ne. Samo zelooo pazite, če boste ponavljali vajo. Povem iz izkušenj s pašo Jankovićem.

> ob množici parkirnih mest za avtomobile in kolesa pa parkirnih mest za skuterje vsaj v bližini ni nikjer, tako da Arsenovič svojega skuterja niti ni mogel parkirat po predpisih ...
Če ga ni mogel parkirat po predpisih, bi ga moral parkirati tam, kjer bi bilo po predpisih, ali pa tja priti s takim prevoznim sredstvom, ki ga tam lahko parkira po predpisih. Za "kaj sem naredil narobe" bi mu takoj dal vzdevek Kalimero, ampak on je vaš župan, zato mu kar vi dajajte vzdevke...
... eh, zakaj bi bil Kalimero, če pa je Arsenovič po hitrem postopku rešil problem in namesto dveh parkirnih mest za avtomobile naredil štiri parkirna mesta za skuterje mariborinfo.com/novi...esa/242496 in so vsi zadovoljni, ker je pred občinsko stavbo še vedno kakšnih 30 za eno uro brezplačnih - koliko jih imate v Ljubljani ? - parkirnih mest za avtomobile, zdaj pa se na občino tudi s skuterjem lahko odpraviš v službo ali po opravkih in prispevaš k čistejšemu okolju, ker skuter okolja ne onesnažuje tako kot avtomobil ...

P.S.: malo si me presenetil s črkobralstvom vrednim hudo zajebanega inšpektorja ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2789130] 16.08.19 14:22 · odgovor na: najobj (#2789020)
Odgovori   +    0
[najobj]
... eh, zakaj bi bil Kalimero, če pa je Arsenovič po hitrem postopku rešil problem in namesto dveh parkirnih mest za avtomobile naredil štiri parkirna mesta za skuterje
Bravo, župan je najprej sebi (in še trem drugim) parkirni prostor ustvaril...
ker je pred občinsko stavbo še vedno kakšnih 30 za eno uro brezplačnih - koliko jih imate v Ljubljani ?
Pred mestnim dvorom nič, ker je tam pešcona. Alora, če nisi pešak ali kolesar se do župana najlepšega mesta na svetu težko prebiješ. Je pa tako morda bolje, ker nekateri ljudje so zaradi parkiranja pripravljeni storiti vse mogoče
mariborinfo.com/novi...noz/164657
in taki prizori iz turistično obleganega centra najlepšega mesta na svetu bi zelo hitro lahko dobili svoje fot-video odmeve na družbenih omrežjih.
P.S.: malo si me presenetil s črkobralstvom vrednim hudo zajebanega inšpektorja ...
Mala kaplarska duša, kaj morem.
anon-239836 sporočil: 996
[#2789350] 19.08.19 08:58
Odgovori   +    0
Fosilna goriva vstran!!!Zgoraj nad tem člankom pa o TEŠ6,kako postaja rentabilen in oh in sploh.Pa kdo koga tu farba?A toplotne črpalke pa laufajo na čisti zrak,al kako?
najobj sporočil: 31.870
[#2789417] 19.08.19 15:16 · odgovor na: pobalin (#2789130)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 19.08.2019 15:22
[pobalin]
> [najobj]
> ... eh, zakaj bi bil Kalimero, če pa je Arsenovič po hitrem postopku rešil problem in namesto dveh parkirnih mest za avtomobile naredil štiri parkirna mesta za skuterje

Bravo, župan je najprej sebi (in še trem drugim) parkirni prostor ustvaril...

> ker je pred občinsko stavbo še vedno kakšnih 30 za eno uro brezplačnih - koliko jih imate v Ljubljani ?

Pred mestnim dvorom nič, ker je tam pešcona. Alora, če nisi pešak ali kolesar se do župana najlepšega mesta na svetu težko prebiješ. Je pa tako morda bolje, ker nekateri ljudje so zaradi parkiranja pripravljeni storiti vse mogoče
mariborinfo.com/novi...noz/164657
in taki prizori iz turistično obleganega centra najlepšega mesta na svetu bi zelo hitro lahko dobili svoje fot-video odmeve na družbenih omrežjih.
... ja, ker je naš župan očitno okoljsko zelo osveščen in s svojim skuterjem noče onesnaževati okolja tako kot vaš, ki ga s službeno limuzino www.dnevnik.si/1042464598 prevažajo sem in tja po Ljubljani ... no, je pa tudi res, da vaš župan svoje onesnaževanje kompenzira s pešci in kolesarji in ste zato v Ljubljani vsi zadovoljni, da vam na kraj pameti ne pade, da bi se s sekirami in noži borili za parkirna mesta kot pri nas v Mariboru ...

P.S.: če je slika iz nalimanega članka nastala na dejanskem mestu www.google.com/maps/...312!8i6656 boja za parkirno mesto, je oba "bojevnika" treba - po blesavi glavi ne bi pomagalo - dobro udariti po žepu, ker na tistem delu Ljubljanske ulice ni nobenega parkirnega mesta, ampak je tam avtobusna postaja v neposredni bližini bolnice in na tako zelo frekventni avtobusni postaji svojo sebično rit parkirajo samo kompletni kreteni, ki se jim jebe za vse okoli sebe ... khmm, le da jaz rahlo dvomim, da so kreteni te sorte samo mariborska posebnost, ker se sirotinja v Mariboru lahko "kolje" samo za parkirne prostore, bogatuni v Ljubljani pa za bolj dragocene stvari ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2789451] 19.08.19 18:17 · odgovor na: najobj (#2789417)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [pobalin]
> Bravo, župan je najprej sebi (in še trem drugim) parkirni prostor ustvaril...
... ja, ker je naš župan očitno okoljsko zelo osveščen in s svojim skuterjem noče onesnaževati okolja tako kot vaš, ki ga s službeno limuzino www.dnevnik.si/1042464598 prevažajo sem in tja po Ljubljani ...
J€bi ga, zadnje čase ga najbrž bolj malo vozijo na Magistrat, ker je dal mesto razkopati vsevprek. Mogoče zato rabi limo 4x4. V trajno razkopani Ljubljani tako njegov ljubljeni narod vedno bolj pogosto trka v ljubljene turiste, ti pa med plankami in gostilniškimi mizami vse bolj hodijo po prstih ljudomilim domorodcem. Sicer Zokipaša Janković rad pešači po "svoji dnevni sobi" pa i šire - malo za zdravo telo, malo pa da s svojo pojavo osreči navdušene volivke. Njegovo geslo: mani pulite, noge pa lepo razvite.

Strani: 1