Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kmetje, večino strojev lahko vržete v koprive

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
[Glavni forum] Tema: Kmetje, večino strojev lahko vržete v koprive
[#2788931] 14.08.19 18:20 · odgovor na: (#2788928)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: vrac 14.08.2019 18:22
[rename]
Tole je tudi en velik tra-la-la....da ne recem trla baba lan.

Razlogi:
1. Koliko kmetov pa ima 40ha (ozz. 100ha) obdelovalnih povrsin? Vecina je mini kmetij, povprecje se mi zdi je okrog 10ha.
2. Koliko kmetov je v stanju kupiti predlagana stroja za 70+20k€
3. Koliko kmetij pa se lahko ukvarja samo s poljedeljstvom?
4. Se sploh zavedate, da niso samo plugi, rahljalniki in freze, ampak se kosilnice, zgrabljalniki, obracalniki,, balirke, ovijalke, skropilnice, razne prikolice (tovorne,gozdarske) in prikljucki.

Saj je fino, ce gospodu uspeva s plitvo obdelavo tal, ampak kar vsem kmetom pamet solit, da naj vecino strojev zmecejo stran, je pa dalec od resnega clanka.
1. Ta kmet trdi ravno nasrotno: Ohranitvena obdelava tal je primerna tudi za manjše površine. Velikost kmetije ni ovira.
2. Mislim da ne gre za tako visoko ceno teh strojev. Če sem prav razumel, aludira ravno na zmenjšanje potrebe po visokih investicijah v kmetijsko opremo in zaradi drugačne tehnologije pridelave obstaja tudi zmanjšane potrebe po fitofarmacevtskih sredstvih in umetnih gnojilih.
3. To ali se kmet ukvarja s kmetijsko proizvodnjo kot osnovno ali dopolnilno dejavnost nima s tem nobene zveze.
4. Sestavek o teh strojih ne govori, verjetno pa jih potrebuje, če hoče pospraviti pridelek. Ni pa nujno da vsak stroj kupi vsak kmet samo za sebe.

Sestavek je po mojem mnenju odličen in kaže pot za naše kmetijstvo. Zastrupljanja imamo dovolj.