Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
"Endimion", ki me ignorira je moj komentar pokomentiral z besedami:

"POglejva malo... Da bomo samo o Javnem sektorju:
Tax-Fin-Lex.... V letu 2018 45% prometa.. z državnimi in paradržavnimi inštitucijami
Lexpera d.o.o.: V letu 2017 (za 2018 ni računovodskih izkazov) 35% prometa z državo
Ta je svjetka: Arriva štajerska d.d. V letu 2017 60% prihodkov s strani države. (Subvencioniranje avtobusnih prevozov)
IN če boš pogledal malo bolje.. je takih cvetk ko privatna podjetja ŽIVIJO od države v Sloveniji precej..."

Dodal bi:
Moj d.o.o V letu 2018 0% prometa z državnimi in paradržavnimi inštitucijami,
Moj d.o.o V letu 2017 0% prometa z državnimi in paradržavnimi inštitucijami,
Moj d.o.o V letu 2016 0% prometa z državnimi in paradržavnimi inštitucijami,
Moj d.o.o V letu 2015 0% prometa z državnimi in paradržavnimi inštitucijami,
Moj d.o.o V letu 2014 0% prometa z državnimi in paradržavnimi inštitucijami,
Moj d.o.o V letu 2013 0% prometa z državnimi in paradržavnimi inštitucijami,
Moj d.o.o V letu 2012 0% prometa z državnimi in paradržavnimi inštitucijami,
Moj d.o.o V letu 2011 0% prometa z državnimi in paradržavnimi inštitucijami,
Moj d.o.o V letu 2010, 09, 08... 0% prometa z državnimi in paradržavnimi inštitucijami...

Takšnih podjetij je 99% v Sloveniji.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2788823

Strani: 1

anon-348018 sporočil: 1
čas vnosa: 14.08.19 07:37
Soca center ni privat pobuda
Endimion sporočil: 10.252
Sancta simplicitas. Ker nisem bolan ne vem zakaj plačujem prispevke za zdravstvo. Ker sta starša umrla ne vem zakaj plačujem prispevke za penzije.

A ti so svojim intelekttualnim maloposestnistvom lahko razumeš, da svet nisi samo ti in tvoj mali svetovalni d.o.o. (In bodi vesel, da imamo toliko in toliko predpisov in cekobralskih nesmislov. Če bi imeli common sense zakonodajo, ti ne bi imel o čem svetovati.) Ko država gradi denimo bolnico, dobi posel nek velik gradbinec. Le ta potem najame neke elektricarje knaufarje, dobavitelje opreme takšne in drugačne. Cel kup majhnih lahko ima nekaj od tega. In ti ta mali, ker so mali potem pridejo k Tebi in z državnim denarjem tebi plačajo neko storitev.
Malce poenostavljam. A tako to tudi gre.

Konec koncev gredo tudi javni uslužbenci v trgovine njihovi otroci na počitnice, pa popijejo pivo in pojedo pečenko. Ta denar dobi gostinec s.p., ki nabavi pivo pri pivovarni d.d., ki nabavi jecmen in hmelj pri kmetih d.o.o.

To ni perpetuum mobile in ne more živet sam od sebe. Zato imamo del gospodarstva ki je izvozno obrnjeno. Le-to pa dodaja. In zdajle, je to v nekakšnem ravnovesju. Vse to so sistemi ki so zelo prepleteni med sabo. In do neke mere soodvisni. Tako to velja v vseh družbah. V nekaterih bolj v nekaterih manj. A niti ene ni, kjer tega prepletanja ne bi bilo.

Strani: 1