Strani: 1

Nikec3 sporočil: 1.203
[#2788482] 12.08.19 14:40
Odgovori   +    19
A Švabi znajo delat še kaj drugega kot goljufat? VW, Daimler, Deutsche Bank,...

Včasih so ob omembi Nemčije pomislil na zanesljivost, danes pa bolj na goljufanje.
anon-299030 sporočil: 1.227
[#2788490] 12.08.19 14:55
Odgovori   +    17
Kar še naprej kupujte te avte, njihova cena bo brez dvoma vključevala "škodo", ki jo bodo morali plačati v obliki kazni. Kazni so še prenizke: ko so bili v dilemi, kako naprej, so se odločili goljufati, namesto da bi opozorili na svetovni problem nedoseganja zahtevane čistosti auto izpuha. Je brkati mož to dobro vedel in pravočasno odšel z vrha Daimlerja z nepredstavljivo visoko odpravnino in penzijo?

Vendar pa ob teh problemih ostaja vprašanje, kako naprej, brez odgovora. Kje so zdaj tiste famozne Hidriine svečke? Je kaj manj izpustov z njimi?

Evropske direktive so postavile očitno previsoke zahteve, ki jih tudi najbolj razviti proizvajalci kot je Daimler, ne morejo doseči. V takšnih primerih bi bilo pričakovati prožnost EU odločevalcev, najverjetneje s časovnim zamikom za iste cilje? Ali pa je vse skupaj en velik nateg vladajočih posrancev v EU in lokalnih parlamentov, da pridobijo samo več denarja v erar v obliki raznih kazni, kar gre le njim v prid? Za njihovo lagodno življenje z veliko beneficijami in izjemami.
hijena1 sporočil: 1.214
[#2788491] 12.08.19 14:56 · odgovor na: Nikec3 (#2788482)
Odgovori   +    9
zadevo lahko razlagaš vsaj na 2 načina:
- pohlep kapitalizma nima meja ali
- balkan se začne v Berlinu na Turkišplacu ali
- botox inženiring - važno, da je naslednjih 5 min vse lepo ....
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2788494] 12.08.19 15:04 · odgovor na: anon-299030 (#2788490)
Odgovori   +    7
[Troublemaker]
Kar še naprej kupujte te avte, njihova cena bo brez dvoma vključevala "škodo", ki jo bodo morali plačati v obliki kazni. Kazni so še prenizke: ko so bili v dilemi, kako naprej, so se odločili goljufati, namesto da bi opozorili na svetovni problem nedoseganja zahtevane čistosti auto izpuha. Je brkati mož to dobro vedel in pravočasno odšel z vrha Daimlerja z nepredstavljivo visoko odpravnino in penzijo?

Vendar pa ob teh problemih ostaja vprašanje, kako naprej, brez odgovora. Kje so zdaj tiste famozne Hidriine svečke? Je kaj manj izpustov z njimi?

Evropske direktive so postavile očitno previsoke zahteve, ki jih tudi najbolj razviti proizvajalci kot je Daimler, ne morejo doseči. V takšnih primerih bi bilo pričakovati prožnost EU odločevalcev, najverjetneje s časovnim zamikom za iste cilje? Ali pa je vse skupaj en velik nateg vladajočih posrancev v EU in lokalnih parlamentov, da pridobijo samo več denarja v erar v obliki raznih kazni, kar gre le njim v prid? Za njihovo lagodno življenje z veliko beneficijami in izjemami.
Fizikalne zakonitosti se ne da odpraviti z glasovanjem.

Pa še to....Tehnično je marsikaj mogoče, vprašanje je.če so kupci to pripravljeni in zmožni plačat.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2788498] 12.08.19 15:15
Odgovori   +    4
Švabi očitno tenko piskajo, če so morali začeti Kitajce krasti.

Uriah Heep.
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2788500] 12.08.19 15:22
Odgovori   +    5
Naslednji ki bodo izstopili iz EU bodo Nemci imajo pun k regulative ki ni realna ekonomika je pa ne prenese
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788516] 12.08.19 15:51 · odgovor na: 0513ANITO (#2788494)
Odgovori   +    16
Ko izvolis TAKE primerke kot sedijo danes v EU parlamentu, bodo kmalu zahtevali 150% izkoristek.
Ko sem predocil termodinamiko motorja nasi carovnici je bil odgovor: Se boste inzenirji ze cesa spomnili. In takih bebcev je Bruselj naloudan do roba.

Pocasi zacenjam iskat dizel agregat srednje moci, da bom lahko pozimi delal. Razpad omrezja je samo se "kdaj", ne "ce".

Ko bo EU totalno v kurcu na vec podrocjih, bodo z neko magijo spet krivi v US.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2788520] 12.08.19 15:55 · odgovor na: PyotrNovak (#2788516)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Ko izvolis TAKE primerke kot sedijo danes v EU parlamentu, bodo kmalu zahtevali 150% izkoristek.
Ko sem predocil termodinamiko motorja nasi carovnici je bil odgovor: Se boste inzenirji ze cesa spomnili. In takih bebcev je Bruselj naloudan do roba.

Pocasi zacenjam iskat dizel agregat srednje moci, da bom lahko pozimi delal. Razpad omrezja je samo se "kdaj", ne "ce".

Ko bo EU totalno v kurcu na vec podrocjih, bodo z neko magijo spet krivi v US.
Kitajci imajo luštne diesel motorje zelo majhnih moči (od 3-4 kW navzgor) in to z vodnim hlajenjem...

Na eni strani ga priklopiš na generator, na drugi strani preko mešalnega ventila na centralno ogrevanje.

Edino hrup zna bit problem in izkoristek takih prdulc je bolj slab. Cena je pa Sitnica.

Jaz še nisem prišel do stadija Realizacije "projekta".
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2788529] 12.08.19 16:17 · odgovor na: PyotrNovak (#2788516)
Odgovori   +    10
EU parlament sploh ni v nobeni zvezi s produkcijo in ustvarjanjem vrednosti, tako kot je ameriški ali kitajski. V EU načrt naredijo na osnovi Random Walk, v Ameriki in na Kitajskem pa je ravno obratno. Tam najprej pogledajo, kaj je možno, potem pa ustrezno napumpajo opice. Kitajcem še tega ni treba. V EU pa opice prepričujejo pametne, da nimajo pameti.

Uriah Heep.
pinkfloyyd sporočil: 658
[#2788530] 12.08.19 16:18 · odgovor na: PyotrNovak (#2788516)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pinkfloyyd 12.08.2019 16:21
Saj bodo ITER zagnali in rešili vse energijske težave človeštva, samo verjeti jim je potrebno.
Cena se je že podvojila, moral bi sicer biti že pred leti zgrajen, letos bi morali imeti že prvo plazmo, samo so inženirji malo počasi delali in niso znali skupaj nekaterih elementov sestaviti, zato so vse načrte prestavili za eno desetletje.

en.wikipedia.org/wik...ent_status

Šef je pa sploh velik komedijant: ITER chief: I won’t live to see benefits of fusion, but I will help us get there

sciencebusiness.net/...-get-there
premza sporočil: 4.276
[#2788531] 12.08.19 16:18 · odgovor na: hijena1 (#2788491)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: premza 12.08.2019 16:19
[hijena1]
zadevo lahko razlagaš vsaj na 2 načina:
- pohlep kapitalizma nima meja ali
- balkan se začne v Berlinu na Turkišplacu ali
- botox inženiring - važno, da je naslednjih 5 min vse lepo ....
Država so ljudje in če se ti vanjo vseli dovolj balkancev, se balkanizira :)

botox inženiring... LOL :)
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788619] 12.08.19 22:18 · odgovor na: 0513ANITO (#2788520)
Odgovori   +    0
Nekoč sem čisto slučajno delal na razvoju opreme, ki mora bit izolirana od vibracij.
Obstajajo dušilci ki s kombinacijo materialov dosežejo dušenje izredno širokega spektra.
Bova kakšno rekla na to temo.
Motor imam pa rajši 50 let star Torpedo kot pa novega kitajca.
Pa če se greš kogeneracijo je izkoristek 100%. V delavnici furam peč na drva po 12m dolgem dimniku ki ima na koncu pod 50C. Sicer ne bi smelo delat, pa vseeno dela. Fizika ma me rada. ;))
Toretsko ti elektrika pobere cca 20% od energije nafte, ostalo je toplota. Sem v dobi faxov klical v US in dobil nazaj faxirane podatke od kogeneracije za družinsko hišo.
Mislim da se da navaden motor z lahkoto sprement v generator. Imam nekoga ki to dela že dolgo, pa še drag ni.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788620] 12.08.19 22:24 · odgovor na: pinkfloyyd (#2788530)
Odgovori   +    1
HA ha ha USPEŠEN vseevropski projekt je redkejši kot Pink Unicorn. Tole bo stalo vsaj 30 miljard in ne bo nič, no nekateri bodo naredili "uspešne" kariere, samo rajo je treba metat na finto vsakih par let; Sad če, TEK što nije....

Sem pa našel majhen korak naprej. AI naj bi krmilila proces nestabilne plazme bistveno bolj natančno kot sedanji procesni računalniki.
Moje mnenje: nek del osnovne fizike ni poznan in nekdo bo uletel in rešil problem z res novo teorijo.
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2788629] 13.08.19 05:20 · odgovor na: PyotrNovak (#2788619)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Nekoč sem čisto slučajno delal na razvoju opreme, ki mora bit izolirana od vibracij.
Obstajajo dušilci ki s kombinacijo materialov dosežejo dušenje izredno širokega spektra.
Bova kakšno rekla na to temo.
Motor imam pa rajši 50 let star Torpedo kot pa novega kitajca.
Pa če se greš kogeneracijo je izkoristek 100%. V delavnici furam peč na drva po 12m dolgem dimniku ki ima na koncu pod 50C. Sicer ne bi smelo delat, pa vseeno dela. Fizika ma me rada. ;))
Toretsko ti elektrika pobere cca 20% od energije nafte, ostalo je toplota. Sem v dobi faxov klical v US in dobil nazaj faxirane podatke od kogeneracije za družinsko hišo.
Mislim da se da navaden motor z lahkoto sprement v generator. Imam nekoga ki to dela že dolgo, pa še drag ni.
Te popolnoma razumem, kar se tiče izvora motorjev.

Napisal sem, zato, ker so ti enocilnindrični motorji res izredno majhnih moči ob tem, da so vodno hlajeni.

Tle ne poznam nobenega proizvajalca, ki bi imel diesel motor moči par kW da je vodno hlajen...Od 10-15 kW naprej to seveda ni več problem...ampak to je že kar velika moč, če nimaš zadosti porabnikov.
0126Bacis sporočil: 3.010
[#2788631] 13.08.19 05:56 · odgovor na: pinkfloyyd (#2788530)
Odgovori   +    4
[pinkfloyyd]
Saj bodo ITER zagnali in rešili vse energijske težave človeštva, samo verjeti jim je potrebno.
Cena se je že podvojila, moral bi sicer biti že pred leti zgrajen, letos bi morali imeti že prvo plazmo, samo so inženirji malo počasi delali in niso znali skupaj nekaterih elementov sestaviti, zato so vse načrte prestavili za eno desetletje.

en.wikipedia.org/wik...ent_status

Šef je pa sploh velik komedijant: ITER chief: I won’t live to see benefits of fusion, but I will help us get there

sciencebusiness.net/...-get-there
Jaz, ki sem bolj star, že 40 let poslušam, da bo zadeva delovala čez 40 let ;=)))
anon-518732 sporočil: 934
[#2788637] 13.08.19 07:26 · odgovor na: PyotrNovak (#2788619)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Nekoč sem čisto slučajno delal na razvoju opreme, ki mora bit izolirana od vibracij.
Obstajajo dušilci ki s kombinacijo materialov dosežejo dušenje izredno širokega spektra.
Bova kakšno rekla na to temo.
Motor imam pa rajši 50 let star Torpedo kot pa novega kitajca.
Pa če se greš kogeneracijo je izkoristek 100%. V delavnici furam peč na drva po 12m dolgem dimniku ki ima na koncu pod 50C. Sicer ne bi smelo delat, pa vseeno dela. Fizika ma me rada. ;))
Toretsko ti elektrika pobere cca 20% od energije nafte, ostalo je toplota. Sem v dobi faxov klical v US in dobil nazaj faxirane podatke od kogeneracije za družinsko hišo.
Mislim da se da navaden motor z lahkoto sprement v generator. Imam nekoga ki to dela že dolgo, pa še drag ni.
100% izkoristka ravno ne boš imel, razen če si boš auspuh napeljal direkt v delavnico. drugače pa ja, super zadeva, ne vem zakaj se ne dela več na tem.
hijena1 sporočil: 1.214
[#2788673] 13.08.19 10:19 · odgovor na: anon-514918 (#2788529)
Odgovori   +    0
jaz pa mislim, da industrija v EU parlamentu preko lobistov še kako pomaga dvigvat rokice pri odločanju. je pa najbrž tut res, da so vsi mislili: Mi bomo že lahko in relativno poceni, konkurenca pa ne in jo bomo al uničl, al pa pojedl.

vse bi šlo, če ne bi bil ta Evropejc tko razvajen in hotu met vsak let večji avto, pa bolj izoliran, pa z več igračkami, pa gretje in hlajenje in masaža sedežev, pa 500w feršterker, 4 consko klimo, ..... da nam bo lepo. za vse to so v spačku izuml dve stvari... streho za odpirat pa dekco.

to je vse treba nahrani z energijo. da lahko stoji, ali pa se cjazi v koloni zjutraj in popoldan.
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2788675] 13.08.19 10:22 · odgovor na: anon-518732 (#2788637)
Odgovori   +    0
[Maticek]
> Toretsko ti elektrika pobere cca 20% od energije nafte, ostalo je toplota. Sem v dobi faxov klical v US in dobil nazaj faxirane podatke od kogeneracije za družinsko hišo.
> Mislim da se da navaden motor z lahkoto sprement v generator. Imam nekoga ki to dela že dolgo, pa še drag ni.

100% izkoristka ravno ne boš imel, razen če si boš auspuh napeljal direkt v delavnico. drugače pa ja, super zadeva, ne vem zakaj se ne dela več na tem.
Ni v Bruseljskih smernicah, od tega ne morejo več zaslužiti.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788789] 13.08.19 21:01 · odgovor na: anon-93129 (#2788675)
Odgovori   +    0
Mislim da iz istega razloga kot pravkar porusen hladilni stolp atomske v DE ki je obratovala par let.
Tehnicni analfabeti, manipulatorji in pokvarjeni oportunisti so prevzeli razvoj v svoje roke.
Poglej nasega dzurnega profa: ima intervju z budalo ki zahteva da se vetrnice naredi tako da se bodo v hipu ustavile ko zaznajo ptico. Ker ga ni TAKOJ poducil kaj je zakon o ohranitvi energije, je dokazal da pac to kar je: oportunist ki pljuva na lastno izobrazbo za par novcev.
Prav privoscim EU eno tako zimo kot je bila letos v US. Par deset tisoc zmrznjenih bi mogoce ljudi prepricalo da je zelena energije v danasnjem formatu en totalen bulshit.
Zanimam se za alter energijo ze vec destletij in imam precej materiala o tem. Prijatelju sem dal mere nadstreska ker je hotel osoncenje juznih oken samo 7 mesecev. So poceni tehnologje ki dejansko delujejo, to kar se gre pa danes je pa cisti nateg, ki se bo v EU kmalu koncal z veliko pizdarijo.


Michael Moore-backed Doc, 'Planet of the Humans,' Tackles 'False ...
wattsupwiththat.com/...mans-tackl

4 days ago - LOS ANGELES (AP) — What if alternative energy isn't all it's cracked up to be? That's the provocative question explored in the documentary Planet of the Humans, which is backed and promoted by filmmaker Michael Moore and directed by one of his longtime collaborators.

Strani: 1