Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nemški mesni industriji grozijo višji davki

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788211] 10.08.19 18:12
Odgovori   +    6
Ko se nemcem odfuka, se jim vedno do daske.
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2788214] 10.08.19 19:09
Odgovori   +    10
Nemški proizvajalci mesa so se ta teden srečali s predlogom o višjih dajatvah na meso
Prihodnost so si (nekateri) švabi zamislili tako, da bodo jedli samo zelenjavo in travo, elektriko bodo proizvajali izključno s sončnimi in vetrnimi elektrarnami, inženirji, izumitelji, profesorji vizionarji, proizvodni delavci, zdravniki in medicinske sestre pa bodo prišli iz podsaharske Afrike in Bližnjega vzhoda: "polpismeni pastirji willkommen". Tako je raglabljala tudi ena njihova pomembna gospa, ki je sramota za evropsko politiko in sodi direkt na smetišče zgodovine.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2788215] 10.08.19 19:12
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: robi2107 10.08.2019 19:13
Itak je prepoceni, glede na to, koliko živinoreja obremenjuje okolje. Da je prepoceni, dovolj zgovorno ponazori že primerjava cen iz recimo zadnjega Mečkatorjevega letaka: kg svinjskega kareja brez kosti stane 5 eur, kila kurtovske paprike pa 2 eura. Pa ne me jebat, da pridelava kile prašiča povzroča samo 2.5 krat toliko stroškov, kot pridelava kile paprike. Tako poceni kadavri so lahko samo zato, ker se te živali vzreja v skrajno nevzdržnih razmerah, neoziraje se na njihovo trpljenje. Pa ne mi prosim zdaj o tem, da je to popolnoma irelevantno in da naj me rajši skrbijo lačni otroci pri nas pa crnci u Africi pa da solata tudi trpi. Standardni nabor nebuloz, ki jih že 25 let poslušam s strani tistih, ki se jim za trpljenje rejnih živali jebe.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788229] 10.08.19 21:36 · odgovor na: robi2107 (#2788215)
Odgovori   +    8
Prid k men na zelenjavi delat 4 ure na -10C srednje tezko fizicno delo. Obljubim da te odnesem na toplo ko bos padel skupaj.
Bos naslednji dan padel po spehu in zaseki kot lev na gazelo.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788231] 10.08.19 22:04 · odgovor na: PyotrNovak (#2788229)
Odgovori   +    5
Pozabil dodati, da jem zelo omejene kolicine, pozimi pa pojacam mastni del. Dolocene vitamine vezejo samo zivalske mascobe. Pa tudi meni se zdi pravilno da se vzreja uredi. Brutalno ravnanje z zivino pusti stresne hormone v mesu, kar verjetno na koncu vpliva na cloveka.
Samo ce hoces basati meso 3 x na dan, mora biti poceni.
Smo bili zaradi babe vegiji 100% in me je zeblo pozimi ko mokrega cucka na plundri, pa sem enkrat vzel speh in kos kruha in pec se je zakurila. Tako da imam sezonsko prilagojeno.

Je pa res da veliko vegijev izgleda kot da so jih po par letih odkopali....
robi2107 sporočil: 4.272
[#2788232] 10.08.19 22:12 · odgovor na: PyotrNovak (#2788229)
Odgovori   +    3
[PyotrNovak]
Prid k men na zelenjavi delat 4 ure na -10C srednje tezko fizicno delo. Obljubim da te odnesem na toplo ko bos padel skupaj.
Veš kaj, prejšnji mesec sem z bajkom v enem dnevu naredil 250 km z ne-vem-koliko višinca, pa še sem imel rezerve za kakšnih 50 km. Pa jih daj ti, če si zaradi pojedenih kadavrov tak supermen. Tako, da je tole tvoje fizično delo zame bolj pičkin dim. Sicer pa nisem hodil v šolo zato, da bom fizikaril.
Bos naslednji dan padel po spehu in zaseki kot lev na gazelo.
Ne bom, bodi prepričan. Če več, kot 25 let tega ne jem, ne vem, zakaj bi to zdaj spreminjal.
robi2107 sporočil: 4.272
[#2788234] 10.08.19 22:27 · odgovor na: PyotrNovak (#2788231)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: robi2107 10.08.2019 22:32
[PyotrNovak]
Pozabil dodati, da jem zelo omejene kolicine, pozimi pa pojacam mastni del. Dolocene vitamine vezejo samo zivalske mascobe. Pa tudi meni se zdi pravilno da se vzreja uredi. Brutalno ravnanje z zivino pusti stresne hormone v mesu, kar verjetno na koncu vpliva na cloveka.
Samo ce hoces basati meso 3 x na dan, mora biti poceni.
Smo bili zaradi babe vegiji 100% in me je zeblo pozimi ko mokrega cucka na plundri, pa sem enkrat vzel speh in kos kruha in pec se je zakurila. Tako da imam sezonsko prilagojeno.

Je pa res da veliko vegijev izgleda kot da so jih po par letih odkopali....
No, tale tvoj drugi post ima malo več smisla. Jaz z mrazom nimam problemov. Pa tudi kot okostnjak nisem izgledal, ker sem potolkel preveč hidratov in tudi sira. Prej sem bil krepko overweight. Kakšna 2 meseca nazaj sem prehrano spremenil in črtal hidrate, tudi zato, ker mi preveč dvigajo cuker in posledično trigliceride. Zdaj sem v glavnem na rastlinskih maščobah, stročnicah, ribah, oreških, zelenjavi in zmerno mlečnih maščobah. Znebil sem se 15 kil (so far, 10 more to go), trigliceridov in cukra.

Meso 3x dnevno??? That's sick. Naši starci so ga jedli enkrat na teden, pa niso trpeli zaradi civilizacijskih bolezni. Naj ga zaradi mene je, kdor ga hoče, ampak naj se tudi ve, kako se do njega pride. Potem pa naj se vsak sam odloči. Jaz sem se, dobrih 25 let nazaj, in bo pri tem tudi ostalo.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2788236] 11.08.19 00:26 · odgovor na: robi2107 (#2788234)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: PyotrNovak 11.08.2019 00:28
Do svojih kil sem bil vedno fašist, tako da nikoli niso pobegnile čez 80kg. Zima do 75, leto dol na 72, pri 175cm. Če pri mojih letih popustiš, je pot nazaj skoraj nemogoča. Sem zadnjič bral odgovore o zdravju in letih na Quori pa sem se zgrozil. Starčki pri 60 in tabletomani. Pa saj je na netu pametnih nasvetov za zdravje kolikor češ, edino volje pa tam ne talajo.
Večinoma je moja košta podobna tvoji, bel kruh pa je že zdavnaj letel z jedilnika, pa tudi večerje.
Sem bil na morju in precej več kot polovica jih je predebelih. Za šok pa prijatelj s katerim sem se srečal po 25 letih, ki jih ima nič več in nič manj kot 152kg. Telo v totalnem kurcu pri 52.
Zanimiv pregovor: Skrbi za svoje telo, ostala so že zasedena.

Strani: 1