7 min
Sum dogovarjanja o cenah, AVK preiskal štiri dobavitelje računalnikov
9 min
Marec je v EU zaznamoval precejšnji upad prodaje e-avtov
17 min
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 1
30 min
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
36 min
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
51 min
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
1 ura
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
1 ura
Slovenski Siemens prejemnik nagrade feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
2 uri
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
2 uri
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
2 uri
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
3 ure
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi
3 ure
Pomoč ali past na cesti? Na to pri avtovlekah pazite, da ne boste plačali preveč
3 ure
Apple bo morda pričel s proizvodnjo iPhonov v Indoneziji
4 ure
Terme Olimia sredi več kot 60-milijonskih naložb
5 ur
Kaj preostane kmetiji, ki zamuja z odplačevanjem posojila
5 ur
Ste pozabili uveljavljati olajšavo za otroke? Še imate čas, večina do 29. aprila
5 ur
Relax: s preoblikovanjem v delniško družbo do še večjega ugleda (Oglas)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-518732 sporočil: 934
Zadnja sprememba: anon-518732 09.08.2019 20:43
[robi2107]
> [pobalin]
> Jaz sem se nekajkrat oglasil na klic z neznane tuje številke (mislim, da je bila neka sumljiva koda za mednarodne organizacije) in domnevno azijskemu tipu, ki mi je v polomljeni angleščini ponujal supreduper investicijo, z veseljem vzel nekaj minut in požrl nekaj živcev.

Tudi jaz sem si pred časom vzel nekaj časa in se odzval na mail, v katerem mi je Rabab Birkdar ponujala bajne vsote, če lahko pri meni spravi poln kufer doljarov, ki je pripadal njenemu pokojnemu možu, ki je bil ubit v sirski vojni. Seveda bi moral plačati ne vem koliko dolarjev za carinske takse, da mi bo diplomat lahko dostavil kufer. No in sem jih "plačal" tako, da sem jim poslal neke fejkane payment confirmations in še SWIFT sporočila pa še "kopijo" pasoša, Nekaj časa sem jih še vlekel za jajca, potem so pa končno ugotovili, da sem jih prokužil. Se pa lahko samo čudim temu, da je lahko nekdo tako velik bedak, da nasede takšnim dripcem. Njihovi nategi so tako diletantski, da jih lahko prepozna vsak, ki ima pol delujoče možganske celice. Recimo: v dokaz so mi poslali "scan" potnega lista, kjer se je iz aviona videlo, da je bila slika spremenjena kar z MS Paint (druga fotka, osebni podatki...). Da so nekateri od teh podatkov (datum rojstva, kontrolne številke..) vsebovani tudi v vrstici za strojno branje, se bebcem seveda ni niti sanjalo, zato so jih tam pustili takšne, kot so bili na originalni sliki. Seveda se ti niso skladali s tistim, kar so oni spreminjali. Pa sliko s kufrom denarja so mi tudi poslali. Še "nalepka" Rdečega križa je bila gor, zopet dodana tako, da je vsak bebec lahko videl, da je bila nalepka dodana z MS Paint. Seveda budale niso vedele, da je na netu cel kup strani, ki omogočajo photo recognition. Nalovdaš fotko in stran ti vrne spisek strani, kjer se pojavlja zadevna fotka. In seveda se je našlo kup strani z omenjeno fotko. Skratka, kdor se pusti nategniti takšnim bebcem, mora biti sam še 10x večji bebec. Zato zanj težko najdem sočutje. Itak če ga ne bi nategnil ta, bi ga pa kdo drug. V vsakem primeru bi se našel nekdo, ki bi mu izpulil tiste fičnike. Takšnim je enostavno usojeno, da nimajo nič.
ok, tole je mogoče malo ekstremen primer in sploh v današnjih časih res terja popolnega bebca, ampak poznam ljudi, ki tehnično gledano niti niso neinteligentni (tip je precej dober matematik in računalničar), ampak nekako po nekem čudnem ključu zaupajo ravno takim, ki jih potem nategnejo, če jim ponudiš fer posel, pa so sumnjičavi. ne bi verjel, če ne bi sam spoznal takega primerka, fer posla nikoli ni sprejel, ko sem mu ponudil takega kjer je bil očitno na slabšem pa je bil takoj zainteresiran. seveda je kmalu ostal brez vsega in z dolgovi, na koncu sem si mislil zakaj ga nisem kar jaz obral, itak mu je bilo usojeno, da ostane brez gat očitno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2788126

Strani: 1

anon-20668 sporočil: 3.976
[Maticek]
poznam ljudi, ki tehnično gledano niti niso neinteligentni (tip je precej dober matematik in računalničar),
Eh, fahidioti so vedno obstajali in vedno bodo...
robi2107 sporočil: 4.272
[Maticek]
ok, tole je mogoče malo ekstremen primer in sploh v današnjih časih res terja popolnega bebca,..
In teh je očitno še vedno dovolj, da se tem nategunom to splača. Kaj jih pa stane. Drobiž. Rabijo samo en star comp ali ne preveč pameten telefon in dostop do interneta. In če se na 10.000 poslanih mailov najde 10 budal, ki jim nasede, so zaslužili 10 čukov. Sicer pa tale moj primer ni osamljen. V bistvu gre za klasično t.i. nigerijsko pismo, kakršnih lahko najdeš na netu cel kup. Ko sem malo raziskoval te stvari, sem naletel še na razne vojaške veterane iz Iraka, pa razne prince oz. princese ipd., vsi pa obljubljajo kupe denarja, če jim boš pomagal spraviti denar čez mejo, kar pomeni, da bi jim moral nakazati kakšnega jurčka za neke kao takse in transportne stroške. Je pa ta nateg star že kakšnih 400 let in se od takrat ni bistveno spremenil. Več o tem na

whatismyipaddress.com/419-scam

Strani: 1