Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Gustl]
Ze nekaj dni me nekdo klicari iz Hong Konga (vsaj tako pise).
Ne vračam klica, je pa vztrajen. :)
Jaz sem se nekajkrat oglasil na klic z neznane tuje številke (mislim, da je bila neka sumljiva koda za mednarodne organizacije) in domnevno azijskemu tipu, ki mi je v polomljeni angleščini ponujal supreduper investicijo, z veseljem vzel nekaj minut in požrl nekaj živcev. Skoraj tako dobro kot tole: www.youtube.com/watc...4Uc-cztsJo

BTW, ker si moj/naš najboljši vir za poljudne razlage skritih zakonitosti internetnega medijskega posla, te prosim za še eno informacijo. Je kakšna skrita računica v tem, da ima večina naših portalov komentarje vezane na prijavo preko Facebooka (Delo, Reporter, Siol, Večer) ali četverke D/F/T/G (nova24.tv)? Takole na hitro se mi zdi, da imate samo finance.si, rtvslo.si in pozareport.si svoje lastne prijavne protokole.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2788021

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.628
Zadnja sprememba: Gustl 09.08.2019 12:00
[pobalin]
Je kakšna skrita računica v tem, da ima večina naših portalov komentarje vezane na prijavo preko Facebooka (Delo, Reporter, Siol, Večer) ali četverke D/F/T/G (nova24.tv)? Takole na hitro se mi zdi, da imate samo finance.si, rtvslo.si in pozareport.si svoje lastne prijavne protokole.
Forum/komentiranje je lahko dokaj kompleksen sistem, ce ga zelis imeti pod kontrolo. Zato za vecino ni smiselno, da se sami lotijo razvijanja tega.

Zato uporabijo nekaj, kar je na trgu in po moznosti se zastonj, recimo disqus.com/

...ali pa Facebook Comments plugin.

Razlogi za popularnost Facebook plugina so vsaj:

- zastonj je (placuje se s podatki)

- razširjenost Facebooka, vecina ne potrebuje dodatne registracije

- pricakovanje, da bodo prek javnih Facebook profilov debate bolj civilizirane, ker so ljudje samo pod okriljem anonimnosti kreteni (yeah, right :)

- komentarji se pojavijo tudi na Facebook feedu uporabnikov, kar razsiri domet in potencialno pripelje dodatne ljudi na medij

...
najobj sporočil: 31.909
[pobalin]
> [Gustl]
> Ze nekaj dni me nekdo klicari iz Hong Konga (vsaj tako pise).
> Ne vračam klica, je pa vztrajen. :)
Jaz sem se nekajkrat oglasil na klic z neznane tuje številke (mislim, da je bila neka sumljiva koda za mednarodne organizacije) in domnevno azijskemu tipu, ki mi je v polomljeni angleščini ponujal supreduper investicijo, z veseljem vzel nekaj minut in požrl nekaj živcev. Skoraj tako dobro kot tole: www.youtube.com/watc...4Uc-cztsJo

BTW, ker si moj/naš najboljši vir za poljudne razlage skritih zakonitosti internetnega medijskega posla, te prosim za še eno informacijo. Je kakšna skrita računica v tem, da ima večina naših portalov komentarje vezane na prijavo preko Facebooka (Delo, Reporter, Siol, Večer) ali četverke D/F/T/G (nova24.tv)? Takole na hitro se mi zdi, da imate samo finance.si, rtvslo.si in pozareport.si svoje lastne prijavne protokole.
... čuj, kdor svoje osebne podatke po telefonu razglaša neznanim klicateljem, si definitivno zasluži, da ga oskubijo ...
robi2107 sporočil: 4.272
[pobalin]
Jaz sem se nekajkrat oglasil na klic z neznane tuje številke (mislim, da je bila neka sumljiva koda za mednarodne organizacije) in domnevno azijskemu tipu, ki mi je v polomljeni angleščini ponujal supreduper investicijo, z veseljem vzel nekaj minut in požrl nekaj živcev.
Tudi jaz sem si pred časom vzel nekaj časa in se odzval na mail, v katerem mi je Rabab Birkdar ponujala bajne vsote, če lahko pri meni spravi poln kufer doljarov, ki je pripadal njenemu pokojnemu možu, ki je bil ubit v sirski vojni. Seveda bi moral plačati ne vem koliko dolarjev za carinske takse, da mi bo diplomat lahko dostavil kufer. No in sem jih "plačal" tako, da sem jim poslal neke fejkane payment confirmations in še SWIFT sporočila pa še "kopijo" pasoša, Nekaj časa sem jih še vlekel za jajca, potem so pa končno ugotovili, da sem jih prokužil. Se pa lahko samo čudim temu, da je lahko nekdo tako velik bedak, da nasede takšnim dripcem. Njihovi nategi so tako diletantski, da jih lahko prepozna vsak, ki ima pol delujoče možganske celice. Recimo: v dokaz so mi poslali "scan" potnega lista, kjer se je iz aviona videlo, da je bila slika spremenjena kar z MS Paint (druga fotka, osebni podatki...). Da so nekateri od teh podatkov (datum rojstva, kontrolne številke..) vsebovani tudi v vrstici za strojno branje, se bebcem seveda ni niti sanjalo, zato so jih tam pustili takšne, kot so bili na originalni sliki. Seveda se ti niso skladali s tistim, kar so oni spreminjali. Pa sliko s kufrom denarja so mi tudi poslali. Še "nalepka" Rdečega križa je bila gor, zopet dodana tako, da je vsak bebec lahko videl, da je bila nalepka dodana z MS Paint. Seveda budale niso vedele, da je na netu cel kup strani, ki omogočajo photo recognition. Nalovdaš fotko in stran ti vrne spisek strani, kjer se pojavlja zadevna fotka. In seveda se je našlo kup strani z omenjeno fotko. Skratka, kdor se pusti nategniti takšnim bebcem, mora biti sam še 10x večji bebec. Zato zanj težko najdem sočutje. Itak če ga ne bi nategnil ta, bi ga pa kdo drug. V vsakem primeru bi se našel nekdo, ki bi mu izpulil tiste fičnike. Takšnim je enostavno usojeno, da nimajo nič.

Strani: 1