Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jutekszalec sporočil: 338
Zadnja sprememba: jutekszalec 08.08.2019 17:24
Tudi meni tole ni preveč všeč, ker sem po naravi varčen, ampak se zavedam da drugače ne gre. Zato sem pa nabavil zlato in srebro v zadnjih letih ko je bilo poceni. In majhen varčevalec lahko izkoristi možnosti, ki jih veliki skladi ne morejo. Recimo: veliki skladi kupujejo nemške državne obveznice in zavestno prevzemajo izgubo. Jaz sem tudi želel vložiti v Nemčijo in Avstrijo, za primer če se evro sesuje in se spet uvede DEM in ATS. Ampak jaz sem majhen in sem imel možnost nabaviti veliko nemških in avstrijskih srebrnikov po 10 EUR. In v Nemčiji si jih dobil po 10 EUR, ker so izdaje par milijonske. Tako sem zaščiten pred inflacijo, ker imam srebro in tudi zaščiten pred negativno obrestno mero, ker srebrniki pač niso elektronski denar. In kadarkoli jih lahko zamenjam po nominali, ali pa prodam kot surovino-srebro.
Se pravi veliki investitorji naredijo gotovo izgubo celo nominalno in še tveganje inflacije prevzemajo, majhen investitor pa nič od tega in ima na tak način celo odprto možnost za lep dobiček. Razlika je očitna.
Druga zadeva je trgovalna platforma. Ponuja veliko več možnosti za zaslužek kot tradicionalne naložbe v delnice in obveznice, samo je pa treba imeti dovolj znanja, biti realen in obvladovati čustva.