Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

jutekszalec sporočil: 338
Da razložim, zakaj so negativne obrestne mere naša prihodnost in da pač ni druge rešitve. Tole mi je že vsaj 10 let čisto jasno, samo sem mislil, da bodo bolj tiskali in pospešili inflacijo. Pa je ta rešitev veliko boljša.

Recimo da imamo množico 1000 ljudi in vsakemu damo 1000 EUR. Eni so bolj podjetni in šparovni, večina je pa zapravljivcev. Denar se bo takoj začel seliti k podjetnim in šparovnim in čez nekaj časa bo nekaj osebkov lastnikov proizvodnih obratov in še 1000000 EUR. Večina ljudi pa bo zapravila vse in ne bo imela nič. Ampak tem bogatim proizvodnja brez potrošnikov nič ne koristi.
Zato jim bodo v drugi fazi ponudili kredite, da ohranijo potrošnjo. Čez nekaj časa boš imel majhno množico bogatih, ki bodo imeli proizvodne obrate, 1000000 EUR in še upniki bodo hkrati, na drugi strani pa en kup zapufanih ljudi. Ampak brez potrošnje jim vse skupaj nič ne koristi. Če se na tej točki želi ohraniti potrošnjo, treba potrošnikom pomagati da lažje trošijo. Če se jim ne pomaga, se sistem sesuje. Se pravi, tisti, ki so preveč akumulirali, morajo začeti dajati nazaj. Drugo ni možno. Lahko se pa natiska denar in se ga zastonj deli ljudem. Ampak v bistvu gre za isto stvar. Denar mora priti do potrošnikov, drugače se sistem sesuje. In z njim mi vsi skupaj.

Tako enostaven je današnji svet.