Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2787856] 08.08.19 10:31 · odgovor na: (#2787833)
Odgovori   +    1
[abohte]
Množični poboji so kljub vsej tragiki za žrtve in njihove bližnje zelo obroben pojav, mediji pa napihnejo, kot da gre za bistveno večji pojav, kot dejansko je.
Mediji napihnejo vse, človeške slabosti morda še najraje, takšni so. Je pa zame pač velika razlika med "naravnimi" tveganji, da umrem v prometni nesreči, da me zadene strela, da utonem v vodi z močnimi tokovi (ali deroči reki) in med "nenaravnimi" kot je streljanje ponorelega gunloverja. Pri slednjem je najbolj šokantno, da v najveličastnejši federaciji na svetu za vsa mogoča tveganja najdejo načine, da bi jih zmanjšali (za naše pojme nepojmljiva omejitev hitrosti na avtocestah 55-65 mph, hiperkomplicirani varnostni pasovi itn.), pogoji za razmah ponorelih streljanj so pa praktično nedotakljivi.
S tem v zvezi sem včeraj opazil poročanje o temle dogodku:
www.nytimes.com/2019...xiety.html
Lahko bi tudi spisal namišljeno zgodbo o tem, kako so na medcelinskem letu ljudem zavrteli dva filma o letalskih nesrečah, potem pa prileteli v močne turbulence...
Ironično je, da je bilo zaradi marketinških vzgibov tudi poročanje o posledicah slednje radijske igre zelo senzacionalistično. Krojači resnice bodo i guess še dolgo med nami, iskanje te pa verjetno ne bo nikoli preveč priljubljena vrlina.
Jap, tudi jaz sem se ob takšnem "pričevanju" od nekdaj spraševal o resničnosti trditev, da so ljudje množično in brezglavo begali po ulicah. Mitomanija in legendofilija...