Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gregor1976 sporočil: 537
[sopranos]
Glede na to, da si nepremičninar, nisi ravno objektiven. Ker se z obrestmi, obveznicami itd. dogaja kar se dogaja, se zadnjih nekaj let ogromno denarja seli v nepremičnine. Zato so slednje vsaj v številnih mestih verjetno že precenjene. Na kmetiji je pa treba delat, to pa večini ne diši. Cena hrane danes ne odraža stroškov pridelave hrane in zato vedno več kmetij propade. In zato so na periferiji kmetije poceni, v bližini mest pa se kmetijska zemljišča spreminja v zazidljive parcele. Vprašanje je kako se bo vse skupaj odvilo. Na eni točki bodo potrebne sistemske spremembe.
Se strinjam z vsem zapisanim. Gre bolj za moje razmišljanje in to, da sicer jaz in moja žena izhajava iz podeželja, sicer ne kmetij, ampak vseeno imam posledično rad nekaj zemlje v lasti. Ni pa to poslovni model, na katerem bi temeljil svoje investiranje ali se ukvarjal z neko pridobitno dejavnostjo - hrana, ki jo pridelaš sam, je zame vredna več, kot pa to, da prihranim nekaj evrčkov, če grem v trgovino. Rad vem, kaj jem. Zavedam pa se, da na tej osnovi ne bom ustvarjal dobička. V prvi meri gre za mojo dušo. Tega nakupa nisem opravil z namenom ustvarjanja dobička, gre za recimo temu investicijo za življenje. Da pa zemljišče ne stoji neobdelano, ga pa oddaš enemu kmetu. Če pa ni kmeta, pa pač plačaš nekomu, da vsake toliko časa pokosi travo. Mogoče pa celo nekoč pride do tega, da bo kmetijska površina postala vrednota...