Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2787613] 06.08.19 19:27
Odgovori   +    7
Morda pa je vse skupaj tudi zato, ker je svet postal tako kompleksen, da vsak dela znotraj svojega področja tisto kar je racionalno, rezultat pa je potem kot celota neracionalen?

Ali pa morda ta razlaga, da tako kot države tiskajo denar iz zraka, ga tudi tisti, ki ga posojajo dobijo na enak način. In ker smo pač družba kjer se vse odvija vedno hitreje, se pač vse skupaj vrti vedno hitreje in hitreje. In tudi vedno bolj ekstremno. Vprašanje pa bo, kaj se bo zgodilo, če se enkrat vse skupaj ustavi, ko bo najšibkejši člen klecnil? Morda bo zadanja kriza videti kot piknik v primerjavi z novo.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2787616] 06.08.19 19:44 · odgovor na: sopranos (#2787613)
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-15342 06.08.2019 19:46
Bloomberg je ravno objavil videoprispevček o "multibilijonski črni luknji negativnih donosov":

www.bloomberg.com/ne...-you-video
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2787619] 06.08.19 19:59
Odgovori   +    13
Zadnja sprememba: anon-317028 06.08.2019 20:07
Mesto v novem elitnem klubu ne sme državo zapeljati v (brezpotrebno) zadolževanje, ki ne bo ustvarilo dodane vrednosti, saj bo dolg potrebno vrniti ali ga refinancirati po obrestni meri, ki čez 10, 20 ali 50 let verjetno ne bo negativna. Lažje bo, če bo dolg vrnila delujoča investicija.

Sicer, težka bo, ker je v Sloveniji še vedno priljubljena (prilagojena) Marxova maksima - vzeti vsakemu kolikor lahko in dati vsakemu (zaposlenemu v javnem sektorju) kolikor potrebuje.

Za tiste slovenske ekonomiste s krajšim spominom (tudi kakšen forumaš se najde), ki trdijo, da državam ni treba vrniti dolgov le za spomin, da je Velika Britanija leta 2014 poplačala Churchillove obveznice iz leta 1927 s katerimi je pokril dolgove iz 18. st. za financiranje Napoleonskih vojn, Krimske vojne, Prve svetovne vojne...Sicer, dolg je bil 218 milijonov funtov, do poplačila je država plačala za 1,26 milijard funtov obresti.
anon-217002 sporočil: 275
[#2787646] 06.08.19 22:35 · odgovor na: anon-15342 (#2787616)
Odgovori   +    2
Vstopamo v novo obdobje MMT. Vse naše prigarano ekonomsko-finančno znanje postaja zastarelo in ničvredno. Politiki bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, da bodo ostali še tri dni na oblasti. Bojim se, da bodo celo kugo razglasili za rešiteljico človeštva. Uničili so več tisočletno modrost varčevanja, uničili so še nekaj solventnih pokojninskih skladov in nič ne kaže, da se bodo zaustavili. Ker preko inflacije ne morejo več krasti prihrankov, so se domislili nove tehnike. Inovacija! Vsaj nekaj, kar lahko pohvalim.
Spoštovani TadejK. Vprašujem za nasvet: ali naj se pripravim na to, da bom svojo knjižnico ob primernem trenutku zažgal, da ne bi bil obtožen herezije, ali naj jo le spravim na varen kraj, da bodo zanamci lahko imeli nekaj v roki, ko bodo začeli graditi nov svet? Odgovor ni nujen, saj se zna zgoditi, da bom to dilemo prenesel na moje dediče.
pelle sporočil: 737
[#2787657] 07.08.19 08:24 · odgovor na: anon-317028 (#2787619)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
...
Za tiste slovenske ekonomiste s krajšim spominom (tudi kakšen forumaš se najde), ki trdijo, da državam ni treba vrniti dolgov le za spomin, da je Velika Britanija leta 2014 poplačala Churchillove obveznice iz leta 1927 s katerimi je pokril dolgove iz 18. st. za financiranje Napoleonskih vojn, Krimske vojne, Prve svetovne vojne...Sicer, dolg je bil 218 milijonov funtov, do poplačila je država plačala za 1,26 milijard funtov obresti.
Mogoče je pomagalo to, da so si država in večji imetniki obveznic blizu? Mogoče bližje, kot bi bilo higijenično?
Gregor1976 sporočil: 537
[#2787675] 07.08.19 10:14 · odgovor na: anon-217002 (#2787646)
Odgovori   +    4
[FIN-505995]
Vstopamo v novo obdobje MMT. Vse naše prigarano ekonomsko-finančno znanje postaja zastarelo in ničvredno. Politiki bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, da bodo ostali še tri dni na oblasti. Bojim se, da bodo celo kugo razglasili za rešiteljico človeštva. Uničili so več tisočletno modrost varčevanja, uničili so še nekaj solventnih pokojninskih skladov in nič ne kaže, da se bodo zaustavili. Ker preko inflacije ne morejo več krasti prihrankov, so se domislili nove tehnike. Inovacija! Vsaj nekaj, kar lahko pohvalim.
Spoštovani TadejK. Vprašujem za nasvet: ali naj se pripravim na to, da bom svojo knjižnico ob primernem trenutku zažgal, da ne bi bil obtožen herezije, ali naj jo le spravim na varen kraj, da bodo zanamci lahko imeli nekaj v roki, ko bodo začeli graditi nov svet? Odgovor ni nujen, saj se zna zgoditi, da bom to dilemo prenesel na moje dediče.
Jaz sem recimo lani kupil zelo poceni eno kmetijo. Malo zase, malo pa zato, ker menim, da je to najboljša naložba za prihodnost. Zadeve se lahko obrnejo tako daleč, da bo pomembna čim večja samozadosnost. Če imaš zemljo, verjetno lačen ne boš. Zemlja pa je res poceni trenutno in menim, da bo dolgoročno cena šla le navzgor. Nisem sicer pristaš nekakšnih apokaliptičnih teorij in zato primarno nakup ni bil izveden z namenom, da nam bo to zagotavljalo preživetje, ampak gre kakor zapisano za več vidikov - menim, da je taka naložba tudi pametna investicija.
0513ANITO sporočil: 10.795
[#2787681] 07.08.19 10:36 · odgovor na: Gregor1976 (#2787675)
Odgovori   +    5
[Gregor1976]
> [FIN-505995]
> Vstopamo v novo obdobje MMT. Vse naše prigarano ekonomsko-finančno znanje postaja zastarelo in ničvredno. Politiki bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, da bodo ostali še tri dni na oblasti. Bojim se, da bodo celo kugo razglasili za rešiteljico človeštva. Uničili so več tisočletno modrost varčevanja, uničili so še nekaj solventnih pokojninskih skladov in nič ne kaže, da se bodo zaustavili. Ker preko inflacije ne morejo več krasti prihrankov, so se domislili nove tehnike. Inovacija! Vsaj nekaj, kar lahko pohvalim.
> Spoštovani TadejK. Vprašujem za nasvet: ali naj se pripravim na to, da bom svojo knjižnico ob primernem trenutku zažgal, da ne bi bil obtožen herezije, ali naj jo le spravim na varen kraj, da bodo zanamci lahko imeli nekaj v roki, ko bodo začeli graditi nov svet? Odgovor ni nujen, saj se zna zgoditi, da bom to dilemo prenesel na moje dediče.

Jaz sem recimo lani kupil zelo poceni eno kmetijo. Malo zase, malo pa zato, ker menim, da je to najboljša naložba za prihodnost. Zadeve se lahko obrnejo tako daleč, da bo pomembna čim večja samozadosnost. Če imaš zemljo, verjetno lačen ne boš. Zemlja pa je res poceni trenutno in menim, da bo dolgoročno cena šla le navzgor. Nisem sicer pristaš nekakšnih apokaliptičnih teorij in zato primarno nakup ni bil izveden z namenom, da nam bo to zagotavljalo preživetje, ampak gre kakor zapisano za več vidikov - menim, da je taka naložba tudi pametna investicija.
Kulake so tudi pobijali....

Tolk da ne boš rekel, da ne veš tega.
Gregor1976 sporočil: 537
[#2787701] 07.08.19 11:46 · odgovor na: 0513ANITO (#2787681)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [Gregor1976]
> > [FIN-505995]
> > Vstopamo v novo obdobje MMT. Vse naše prigarano ekonomsko-finančno znanje postaja zastarelo in ničvredno. Politiki bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, da bodo ostali še tri dni na oblasti. Bojim se, da bodo celo kugo razglasili za rešiteljico človeštva. Uničili so več tisočletno modrost varčevanja, uničili so še nekaj solventnih pokojninskih skladov in nič ne kaže, da se bodo zaustavili. Ker preko inflacije ne morejo več krasti prihrankov, so se domislili nove tehnike. Inovacija! Vsaj nekaj, kar lahko pohvalim.
> > Spoštovani TadejK. Vprašujem za nasvet: ali naj se pripravim na to, da bom svojo knjižnico ob primernem trenutku zažgal, da ne bi bil obtožen herezije, ali naj jo le spravim na varen kraj, da bodo zanamci lahko imeli nekaj v roki, ko bodo začeli graditi nov svet? Odgovor ni nujen, saj se zna zgoditi, da bom to dilemo prenesel na moje dediče.
>
> Jaz sem recimo lani kupil zelo poceni eno kmetijo. Malo zase, malo pa zato, ker menim, da je to najboljša naložba za prihodnost. Zadeve se lahko obrnejo tako daleč, da bo pomembna čim večja samozadosnost. Če imaš zemljo, verjetno lačen ne boš. Zemlja pa je res poceni trenutno in menim, da bo dolgoročno cena šla le navzgor. Nisem sicer pristaš nekakšnih apokaliptičnih teorij in zato primarno nakup ni bil izveden z namenom, da nam bo to zagotavljalo preživetje, ampak gre kakor zapisano za več vidikov - menim, da je taka naložba tudi pametna investicija.

Kulake so tudi pobijali....

Tolk da ne boš rekel, da ne veš tega.
:))
Zaenkrat še nisem nek veleposestnik in tudi nimam namena biti. Vseeno hvala za opozorilo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2787703] 07.08.19 11:47 · odgovor na: Gregor1976 (#2787675)
Odgovori   +    7
Glede na to, da si nepremičninar, nisi ravno objektiven. Ker se z obrestmi, obveznicami itd. dogaja kar se dogaja, se zadnjih nekaj let ogromno denarja seli v nepremičnine. Zato so slednje vsaj v številnih mestih verjetno že precenjene. Na kmetiji je pa treba delat, to pa večini ne diši. Cena hrane danes ne odraža stroškov pridelave hrane in zato vedno več kmetij propade. In zato so na periferiji kmetije poceni, v bližini mest pa se kmetijska zemljišča spreminja v zazidljive parcele. Vprašanje je kako se bo vse skupaj odvilo. Na eni točki bodo potrebne sistemske spremembe.
najobj sporočil: 31.869
[#2787704] 07.08.19 11:48 · odgovor na: anon-317028 (#2787619)
Odgovori   +    1
[FIN-311684]
Mesto v novem elitnem klubu ne sme državo zapeljati v (brezpotrebno) zadolževanje, ki ne bo ustvarilo dodane vrednosti, saj bo dolg potrebno vrniti ali ga refinancirati po obrestni meri, ki čez 10, 20 ali 50 let verjetno ne bo negativna. Lažje bo, če bo dolg vrnila delujoča investicija.

Sicer, težka bo, ker je v Sloveniji še vedno priljubljena (prilagojena) Marxova maksima - vzeti vsakemu kolikor lahko in dati vsakemu (zaposlenemu v javnem sektorju) kolikor potrebuje.

Za tiste slovenske ekonomiste s krajšim spominom (tudi kakšen forumaš se najde), ki trdijo, da državam ni treba vrniti dolgov le za spomin, da je Velika Britanija leta 2014 poplačala Churchillove obveznice iz leta 1927 s katerimi je pokril dolgove iz 18. st. za financiranje Napoleonskih vojn, Krimske vojne, Prve svetovne vojne...Sicer, dolg je bil 218 milijonov funtov, do poplačila je država plačala za 1,26 milijard funtov obresti.
... čuj, kdo pa je rekel, da državam dolgov od denarja iz lufta ni treba vrniti ? ... evo, jaz pravim, da je dolgove od denarja iz lufta treba vrniti nekje v okvirjih www.youtube.com/watc...zQB2-Kmiic , ki sta jih pred pol stoletja preroško postavila ameriška pevca Denny Zager and Rick Evans ...

P.S.: probaj izračunat, kdo mora vrniti "dolgove" z negativnim predznakom, ki se ob aktualnih trendih na finančnih "trgih" kmalu obetajo ...
Gregor1976 sporočil: 537
[#2787750] 07.08.19 16:38 · odgovor na: sopranos (#2787703)
Odgovori   +    3
[sopranos]
Glede na to, da si nepremičninar, nisi ravno objektiven. Ker se z obrestmi, obveznicami itd. dogaja kar se dogaja, se zadnjih nekaj let ogromno denarja seli v nepremičnine. Zato so slednje vsaj v številnih mestih verjetno že precenjene. Na kmetiji je pa treba delat, to pa večini ne diši. Cena hrane danes ne odraža stroškov pridelave hrane in zato vedno več kmetij propade. In zato so na periferiji kmetije poceni, v bližini mest pa se kmetijska zemljišča spreminja v zazidljive parcele. Vprašanje je kako se bo vse skupaj odvilo. Na eni točki bodo potrebne sistemske spremembe.
Se strinjam z vsem zapisanim. Gre bolj za moje razmišljanje in to, da sicer jaz in moja žena izhajava iz podeželja, sicer ne kmetij, ampak vseeno imam posledično rad nekaj zemlje v lasti. Ni pa to poslovni model, na katerem bi temeljil svoje investiranje ali se ukvarjal z neko pridobitno dejavnostjo - hrana, ki jo pridelaš sam, je zame vredna več, kot pa to, da prihranim nekaj evrčkov, če grem v trgovino. Rad vem, kaj jem. Zavedam pa se, da na tej osnovi ne bom ustvarjal dobička. V prvi meri gre za mojo dušo. Tega nakupa nisem opravil z namenom ustvarjanja dobička, gre za recimo temu investicijo za življenje. Da pa zemljišče ne stoji neobdelano, ga pa oddaš enemu kmetu. Če pa ni kmeta, pa pač plačaš nekomu, da vsake toliko časa pokosi travo. Mogoče pa celo nekoč pride do tega, da bo kmetijska površina postala vrednota...
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2787818] 08.08.19 07:13 · odgovor na: Gregor1976 (#2787701)
Odgovori   +    2
[Gregor1976]
> [0513ANITO]
> > [Gregor1976]
> > > [FIN-505995]
> > > Vstopamo v novo obdobje MMT. Vse naše prigarano ekonomsko-finančno znanje postaja zastarelo in ničvredno. Politiki bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, da bodo ostali še tri dni na oblasti. Bojim se, da bodo celo kugo razglasili za rešiteljico človeštva. Uničili so več tisočletno modrost varčevanja, uničili so še nekaj solventnih pokojninskih skladov in nič ne kaže, da se bodo zaustavili. Ker preko inflacije ne morejo več krasti prihrankov, so se domislili nove tehnike. Inovacija! Vsaj nekaj, kar lahko pohvalim.
> > > Spoštovani TadejK. Vprašujem za nasvet: ali naj se pripravim na to, da bom svojo knjižnico ob primernem trenutku zažgal, da ne bi bil obtožen herezije, ali naj jo le spravim na varen kraj, da bodo zanamci lahko imeli nekaj v roki, ko bodo začeli graditi nov svet? Odgovor ni nujen, saj se zna zgoditi, da bom to dilemo prenesel na moje dediče.
> >
> > Jaz sem recimo lani kupil zelo poceni eno kmetijo. Malo zase, malo pa zato, ker menim, da je to najboljša naložba za prihodnost. Zadeve se lahko obrnejo tako daleč, da bo pomembna čim večja samozadosnost. Če imaš zemljo, verjetno lačen ne boš. Zemlja pa je res poceni trenutno in menim, da bo dolgoročno cena šla le navzgor. Nisem sicer pristaš nekakšnih apokaliptičnih teorij in zato primarno nakup ni bil izveden z namenom, da nam bo to zagotavljalo preživetje, ampak gre kakor zapisano za več vidikov - menim, da je taka naložba tudi pametna investicija.
>
> Kulake so tudi pobijali....
>
> Tolk da ne boš rekel, da ne veš tega.

:))
Zaenkrat še nisem nek veleposestnik in tudi nimam namena biti. Vseeno hvala za opozorilo.
Enkrat sem že napisal pa bi vendar ponovil...Mesec, Kordiš in ta leva družba se je idejno naštelala v Rusijo, v čase Lenina, Stalina...nakar so nekaj let preskočili in se našli leta 1945, 46...v Sloveniji v časih nacionalizacij, konfiskacij, razlastitev, agrarnih reform...Kaj misliš kaj bosta Mesec in Kordiš delala, ko jim bo zmanjkalo denarja za nore ideje? Kaj je delal Stalin? Bi te spomnil, rekel je, da so kulaki tudi tisti, ki imajo eno kravo in jih je razlastil in poslal v Sibir.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2787869] 08.08.19 11:22
Odgovori   +    1

Strani: 1