Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2787393] 05.08.19 14:37
Odgovori   +    3
Predpakirana hrana je nekaj, kar je pri nas se vedno treba skrivati, je za luzerje, mislijo ljudje.

V UK je kvaliteta te hrane seveda boljsa, ker se z njo prehranjuje srednji ali pa celo visji srednji sloj (nizji je itak navajen samo iz takeoutov nositi absolutni junk).

V Tescu dobis recimo sendvice iz Angus govedine za malico, predpripravljeno hrano za vecerjo pa imajo tako postavljeno, da si izberes jed, prilogo, in se kvalitetno vino za zraven. In cene hrane v tej "deluxe" kategoriji niso ravno nizke.

Za reveze pa pita v ovitku, ki je slana, nabutana z natrijevim glutaminatom in gostili.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2787409] 05.08.19 16:31 · odgovor na: bc123a (#2787393)
Odgovori   +    7
[bc123a]
Predpakirana hrana je nekaj, kar je pri nas se vedno treba skrivati, je za luzerje, mislijo ljudje.

V UK je kvaliteta te hrane seveda boljsa, ker se z njo prehranjuje srednji ali pa celo visji srednji sloj (nizji je itak navajen samo iz takeoutov nositi absolutni junk).

V Tescu dobis recimo sendvice iz Angus govedine za malico, predpripravljeno hrano za vecerjo pa imajo tako postavljeno, da si izberes jed, prilogo, in se kvalitetno vino za zraven. In cene hrane v tej "deluxe" kategoriji niso ravno nizke.

Za reveze pa pita v ovitku, ki je slana, nabutana z natrijevim glutaminatom in gostili.
Angleži v tem pogledu gotovo niso merilo, ker oni (žal) ne vedo - kaj hrana sploh je :)

Sicer pa se je treba predpripravljene hrane (v vseh oblikah) čim bolj izogibati. Prav neverjetno je to, da je možno pripraviti hitropripravljen zdrav obrok (v skoraj enakem času, kot ga porabiš za pogretje konzerve)...
bc123a sporočil: 48.253
[#2787421] 05.08.19 17:28 · odgovor na: anon-204390 (#2787409)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [bc123a]
> Predpakirana hrana je nekaj, kar je pri nas se vedno treba skrivati, je za luzerje, mislijo ljudje.
>
> V UK je kvaliteta te hrane seveda boljsa, ker se z njo prehranjuje srednji ali pa celo visji srednji sloj (nizji je itak navajen samo iz takeoutov nositi absolutni junk).
>
> V Tescu dobis recimo sendvice iz Angus govedine za malico, predpripravljeno hrano za vecerjo pa imajo tako postavljeno, da si izberes jed, prilogo, in se kvalitetno vino za zraven. In cene hrane v tej "deluxe" kategoriji niso ravno nizke.
>
> Za reveze pa pita v ovitku, ki je slana, nabutana z natrijevim glutaminatom in gostili.

Angleži v tem pogledu gotovo niso merilo, ker oni (žal) ne vedo - kaj hrana sploh je :)

Sicer pa se je treba predpripravljene hrane (v vseh oblikah) čim bolj izogibati. Prav neverjetno je to, da je možno pripraviti hitropripravljen zdrav obrok (v skoraj enakem času, kot ga porabiš za pogretje konzerve)...
Govoris na pamet. "Pogretje konzerve" kaze da zivis v 70tih.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2787454] 06.08.19 08:50 · odgovor na: bc123a (#2787421)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [bc123a]
> > Predpakirana hrana je nekaj, kar je pri nas se vedno treba skrivati, je za luzerje, mislijo ljudje.
> >
> > V UK je kvaliteta te hrane seveda boljsa, ker se z njo prehranjuje srednji ali pa celo visji srednji sloj (nizji je itak navajen samo iz takeoutov nositi absolutni junk).
> >
> > V Tescu dobis recimo sendvice iz Angus govedine za malico, predpripravljeno hrano za vecerjo pa imajo tako postavljeno, da si izberes jed, prilogo, in se kvalitetno vino za zraven. In cene hrane v tej "deluxe" kategoriji niso ravno nizke.
> >
> > Za reveze pa pita v ovitku, ki je slana, nabutana z natrijevim glutaminatom in gostili.
>
> Angleži v tem pogledu gotovo niso merilo, ker oni (žal) ne vedo - kaj hrana sploh je :)
>
> Sicer pa se je treba predpripravljene hrane (v vseh oblikah) čim bolj izogibati. Prav neverjetno je to, da je možno pripraviti hitropripravljen zdrav obrok (v skoraj enakem času, kot ga porabiš za pogretje konzerve)...

Govoris na pamet. "Pogretje konzerve" kaze da zivis v 70tih.
Ok, četudi je pakirana v topshit termo plastiki(in pogreta v mikrovalovki), je junkfood še vedno junkfood, ane ?
bc123a sporočil: 48.253
[#2787502] 06.08.19 12:34 · odgovor na: anon-204390 (#2787454)
Odgovori   +    5
[vickibedi]
> [bc123a]
> > [vickibedi]
> > > [bc123a]
> > > Predpakirana hrana je nekaj, kar je pri nas se vedno treba skrivati, je za luzerje, mislijo ljudje.
> > >
> > > V UK je kvaliteta te hrane seveda boljsa, ker se z njo prehranjuje srednji ali pa celo visji srednji sloj (nizji je itak navajen samo iz takeoutov nositi absolutni junk).
> > >
> > > V Tescu dobis recimo sendvice iz Angus govedine za malico, predpripravljeno hrano za vecerjo pa imajo tako postavljeno, da si izberes jed, prilogo, in se kvalitetno vino za zraven. In cene hrane v tej "deluxe" kategoriji niso ravno nizke.
> > >
> > > Za reveze pa pita v ovitku, ki je slana, nabutana z natrijevim glutaminatom in gostili.
> >
> > Angleži v tem pogledu gotovo niso merilo, ker oni (žal) ne vedo - kaj hrana sploh je :)
> >
> > Sicer pa se je treba predpripravljene hrane (v vseh oblikah) čim bolj izogibati. Prav neverjetno je to, da je možno pripraviti hitropripravljen zdrav obrok (v skoraj enakem času, kot ga porabiš za pogretje konzerve)...
>
> Govoris na pamet. "Pogretje konzerve" kaze da zivis v 70tih.

Ok, četudi je pakirana v topshit termo plastiki(in pogreta v mikrovalovki), je junkfood še vedno junkfood, ane ?
Nekako ni. A hrana pod Proconija je zate junkfood? Vecina slovencev se prehranjuje precej slabse od tega (cisto vse menze imajo slabso ponudbo).

Konzerve asociiramo z veliko soli, natrijevim glutaminatom, da nazaj vneseta okus, ki ga hrana izgubi ob klasicnem postopku pasterizacije (ki vkljucuje segrevanje zaprtih konzerv na 70 stopinj ali vec, zato so tudi sestavine druge - recimo Heinz ima prav svojo posebno vrsto "baby carrots" ki so trdi kot les, ko so svezi, da so po postopku pasterizacije ravno prav mehki za v juho).

Tehnologije kot so proconijevi pogrej in pojej in tisto kar vidis v angleskih supermarketih, so za proizvodnjo kratkotrajno pakirane hrane, ki mora biti v hladilniku in zdrzi max 2 tedna. To se doseze predvsem z izrazito cistim (sterilnim) nacinom proizvodnje, hrana ni konzervirana v smislu klasicnih konzerv, zato mora biti v hladilniku.

Skratka, velikanska razlika.
bc123a sporočil: 48.253
[#2787504] 06.08.19 12:35 · odgovor na: (#2787444)
Odgovori   +    3
[abohte]
> [bc123a]
> Govoris na pamet. "Pogretje konzerve" kaze da zivis v 70tih.

Zakaj? Kaj dandanes ne prodajajo več hrane v konzervi?
konzêrva tudi konsêrva -e ž (ȇ)
neprodušno zaprta, navadno pločevinasta posoda s konzerviranim živilom
Poglej moj odgovor vickibedi.

Sicer pa, saj vem da vsi doma kuhate sami, kupujete od kmeta direkt na kmetiji, nic v lidlu, in vsak dan skuhate polnovredno kosilo za celo druzino.

Le kje imate cas.
pirdih sporočil: 210
[#2787508] 06.08.19 12:50 · odgovor na: bc123a (#2787504)
Odgovori   +    6
[bc123a]
Sicer pa, saj vem da vsi doma kuhate sami, kupujete od kmeta direkt na kmetiji, nic v lidlu, in vsak dan skuhate polnovredno kosilo za celo druzino.

Le kje imate cas.
Od enega drugega kmeta (primorska/štajerska, pač stvar okusa) kupimo tudi za liter vina na dan. Potem se nam pa sladko jebe za druge obveznosti, pa še žene so zadovolj(e)ne, ker se nam sladko jebe. :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2787514] 06.08.19 13:04 · odgovor na: (#2787505)
Odgovori   +    3
[kren]
> [bc123a]
> Le kje imate cas.

Če si lahko vzamemo čas za forum, si ga lahko tudi za pripravo hrane ;)

Odvisno kaj ti je važno.
Moje izkusnje so, da folk v glavnem fajn vrti gobec glede vseh stvari, ki so v javnosti sprejete pozitivno. Ima svoj vrt, pridela doma ful hrane, vse ostalo kupi direkt od bio eko kmeta po posteni ceni in otroku 3x na dan naredi svez domac otrok.

V praksi jim pa 11 mesecev ali celo 12 vrt zarasca plevel, ko ima cas kupuje v lidlu, ko ga pa nima pa gre v mcdonalds ali pa na burek, cesar seveda nikoli ne prizna, otrok pa je enak junk, doma imajo umazano in razmetano, ker ni casa niti za pospravit ob vseh obveznostih, otrok pa cel teden v istih cunjah.

Okrog teh bedarij se niti ne bom prerekal, ker se vsi imajo za svetnike, na forumih pa se posebej. Ce to poskusas delati en teden v real lajfu itak ugotovis da ni mozno. Ker ce bi bilo bi bili najbolj zdrava populacija na planetu.
bc123a sporočil: 48.253
[#2787516] 06.08.19 13:07 · odgovor na: (#2787513)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 06.08.2019 13:08
[abohte]
Od Proconija imajo v mojem lokalnem hipermarketu (SPAR oz. Mercator) morda 2 ali 3 artikle. Saj, ne rečem, da ne nucamo, ampak kvečjemu enkrat na mesec.
Proconi jih dela 20, vecna trgovin ima vsaj 4-5. Pa ne govorimo o tem, SEVEDA ni alternativa da jes v Proconiju. Poglej naslov clanka! Ker je te izbire premalo. Razlagam pa ti kako izgleda predpakirana hrana v UK, kar sem ze na zacetku napisal. To ni hrana za reveze in spada v zgornji razred po kvaliteti, glede na to kaj raja na zahodu zre.
Sicer pa, da, kuhamo vsak dan, vsaj enkrat na dan. Res je, da ne bom šel delati čuftov, ampak rižoto imaš narejeno v 20 minutah. Pa testenine tudi. Pire krompir in špinačo prav tako (od tega ti večina teh 20 minut ni potrebno delati ničesar).
Riz in testenine so visek zdrave hrane, razumem. Tako razmislja tudi velika vecina slovencev in se imajo za strasno zdravstveno-prehransko zavedne. Pa bi jim koristilo namesto tega pojesti kdaj kaksno predpakirano zadevo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2787524] 06.08.19 13:27 · odgovor na: (#2787517)
Odgovori   +    1
[abohte]
OK, ne bi odpiral debate o OH.

Riž in testenine sem navedel, ker ima velik del njihovih izdelkov za prilogo riž in testenine. Če se torej odločam med alternativama, primerjam jabolke z jabolki (ali testenine skuhane doma ali testenine Proconi).

Idealno zdrava hrana seveda ne obstaja. Če imam pa na izbiro sveže pripravljeno ali pa istovrstno predpripravljeno hrano, me boš pa težko prepričal, da je predpripravljena boljša oz. bolj zdrava (oz. če je, gre za izjemne primere - marmelado bi verjetno jaz naredil manj zdravo, kot je npr. od Darbo).
Obstaja velika razlika v tem kaj imas v praksi na izbiro in tem kaj je lepa teorija.

Ostajam pri tem, da so slovenci strasansko dvolicni kar takoj vidis, ko poskusas tako ziveti, kot oni gobcajo.

To ni debata OH vs ostalo. To je razlika med tem "jem ful zdravo, vse sami doma kuhamo in kupujemo od kmetov" in prakso "skuham spagete pa je, za kaj vec ni casa."

Predpripravljena hrana je recimo tudi zmrznjen paniran predpecen piscanc, ki ga dobis v Hoferju ("Wiener backhendl"). Razen ce nimas res casa na pretek ne bos sel na delovnik piscanca panirat, daj no mir.

In pri tej debati ne bom popustil, ker imamo malo vpogleda v tole in ta dvolicnost je res obupna.
najobj sporočil: 31.870
[#2787559] 06.08.19 15:24 · odgovor na: bc123a (#2787393)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 06.08.2019 15:40
[bc123a]
Predpakirana hrana je nekaj, kar je pri nas se vedno treba skrivati, je za luzerje, mislijo ljudje.

V UK je kvaliteta te hrane seveda boljsa, ker se z njo prehranjuje srednji ali pa celo visji srednji sloj (nizji je itak navajen samo iz takeoutov nositi absolutni junk).

V Tescu dobis recimo sendvice iz Angus govedine za malico, predpripravljeno hrano za vecerjo pa imajo tako postavljeno, da si izberes jed, prilogo, in se kvalitetno vino za zraven. In cene hrane v tej "deluxe" kategoriji niso ravno nizke.

Za reveze pa pita v ovitku, ki je slana, nabutana z natrijevim glutaminatom in gostili.
... čuj, če se v UK z junkfoodom prehranjuje srednji ali pa celo višji srednji sloj, to ne pomeni, da je kvaliteta te hrane dobra, ampak da srednji ali pa celo višji srednji sloj za ohranitev svojega statusa dela cele dneve in nima časa kuhat ...

P.S.: glede na nedavno dokazane prevare v EU z navidez istimi proizvodi različne kvalitete v Sloveniji - kdor se pač z junkfoodom prehranjuje - ziher jemo manj kakovostno predpakirano hrano kot v Avstraliji, Veliki Britaniji in Kanadi, kar pa niti približno ne pomeni, da je še tako "nobel" junkfood primerljiv s svežo hrano, čeprav ta ni glih eko, bio in kaj je še teh oznak za nategovanje glupe raje ...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2787610] 06.08.19 19:05 · odgovor na: (#2787527)
Odgovori   +    2
[abohte]
OK, res je, da si kdaj vzamem čas (2 ali 3 ure) in pripravim vnaprej 5l goveje juhe ali 5kg njokov, ampak to potem zadošča za 8 ali 10 družinskih obrokov.
In potem tvoja druzina (khm... za otroke gre :-p), je teh 8 ali 10 PREDPRIPRAVLJENIH obrokov?

Mene bi blo sram... :-))

Kot pravi bc123a, v primerjavi z UK so potrosniske trgovine v sloveniji obstale nekje v casih food rationinga.

Pogosta slovenceljska ideja, da anglezi ne znajo ne kuhat ne jest, me vsakokrat do srca nasmeji. Najraje jo izrecejo prostaki, ki so jim pice in raznjici visek gurmanstva in se nikoli niso bili v ostariji ki kasira cez 20 po osebi.

Pestrost trgovinske in gostinske ponudbe UK v primerjavi s podalpskim rajem kjer "se dobro zivi" je kot iz drugega vesolja. Imas tako konzerve za svinje kot konzerve za gurmane, vse s svojo ceno.

Zaprt Waitrose za gospode bo nadomestil lidl:
www.bbc.co.uk/news/u...e-49149461

Ugledni gospod je ves iz sebe:

"It could also drop the price of houses because it went up round here when Waitrose came in."

V Waitrosu ni sploh problem dobit pecenega free range pujska ali pohanega piscanca iz bio reje. Moj lokalni Sainsbury en oddelek "japonska kuhna" kjer sproti delajo sushije in se meljardo stvari ki ji ne vem imena, in licno zapakirajo v male prozorne skatlice, pa si vzames in neses domov (ali v sluzbo). Tko nekak zgleda:
images.app.goo.gl/qX...py6pTJEZu6

Pomoje tvoji njoki nimajo za burek :-) Ampak nisi kriv ti, pac pa ubostvo in skrtost naroda ki hodi v trgovine. Sloveniji mocno primanjkuje onih ki dobro zivijo, ceprav se to nedvimno da, da ne bo kdo rekel da ni tako.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2787620] 06.08.19 20:04 · odgovor na: (#2787617)
Odgovori   +    4
[abohte]
> [NemirniTujec]
> > [abohte]
> > OK, res je, da si kdaj vzamem čas (2 ali 3 ure) in pripravim vnaprej 5l goveje juhe ali 5kg njokov, ampak to potem zadošča za 8 ali 10 družinskih obrokov.
>
> In potem tvoja druzina (khm... za otroke gre :-p), je teh 8 ali 10 PREDPRIPRAVLJENIH obrokov?
>
> Mene bi blo sram... :-))

Daj no Nemirni, saj vemo, o čem govorimo, ko govorimo o predpripravljeni hrani...
No, saj veva da sem malo zleht. Ampak tukaj je klec - predpripravljeno ni samo konzerva rib zmrznjene pice, ampak vse, kar je "predpripravljeno" - tudi sushi counter in free range pujsek ki ga pecejo v trgovini. Pripravljen isti dan, pa vseeno predpripravljen.
Kako to misliš, da nimajo za burek? To so res odlični njoki! Jih delam po receptu restavracije, ki računa 20+ € po osebi :)
No, potem stojim popravljen, so odlicni, imajo za burek in se potico. Jaz sem pri njokih bolj tak da jih kupim ze narejene v pakungi, in pol to stresem v vrelo vodo in v 2 minutah gor priplavajo :-) Videl sem eno epizodo na Netflixu kjer mamka lepo pocas sama dela testo za testenine. Kapo dol, nebeska rec, jaz sem prelen.

Lahko se pa pohvalim da moja zena sama pece neke artisan kruhe iz take in ovake oh in sploh moke. Danes sva na "deloven" dan lepo pocasi roastala eno z razno zelenjavo in zacimbami opremljeno ritnico od jagencka, ki je bojda imel strasno svobodno zivljenje in je do prerane smrti zobal najbolj devisko travico na valizanskih pobocjih :-) (ako su lagali mene i ja lazem vas:-))

Predpripravljeno je lahko zelo cool. Jaz obcasno naredim kvazibograc (kvazi ker se ne sekiram prevec, kaj mora ali ne sme bit noter), se raje pa ribljo corbo kakih 5 litrov, in pol pojem (hehe), pol pa zmrznem.

Sem tudi industrijski potrosnik stebelne zelene. Gre povsod kjer gre cebula, torej povsod gre :-)

Dober tek!
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2787623] 06.08.19 20:26 · odgovor na: anon-207617 (#2787610)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
V Waitrosu ni sploh problem dobit pecenega free range pujska ali pohanega piscanca iz bio reje. Moj lokalni Sainsbury en oddelek "japonska kuhna" kjer sproti delajo sushije in se meljardo stvari ki ji ne vem imena, in licno zapakirajo v male prozorne skatlice, pa si vzames in neses domov (ali v sluzbo). Tko nekak zgleda:
images.app.goo.gl/qX...py6pTJEZu6
U, to pa dobro zveni (in izgleda).

That's t, I'm moving to Blighty :)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2787624] 06.08.19 20:34 · odgovor na: anon-207617 (#2787620)
Odgovori   +    4
Riblja corba ali po anglesko "egejska kakavia" je posebej bogovska, ker se na koscke narezana riba skuha v 15 min.

Zacnes kot pri vseh corbah - s cebulo (in ofkors stebelno zeleno:-)) na mascobi in cesnom, nato dodas zelenjavo (paradiznik ali kaj podobnega) in krompir, zalijes z vrelo vodo v kateri si utopil zelenjavno kocko ali dve, in zacinis (solpoperlovor etc). Medtem ko se krompir ze kuha nakockas ribje fileje in jih dodas cez cca 15 minut. Potem cez se dodatnih 15-20 min vzames z ognja ko je krompir dovolj mehak za tvoje zelje. Dodas petrsilj in sok limone in se kaj po svojem okusu.

Potem pa vrzes noter eno pest sesekljanih listov svezega dill-a. To je kljuc do idlicne riblje corbe, zacini, popestri, osvezi, pozivi! Mislim da se mu slovensko rece koper. Koper je nas, brez njega corba nikakor ni ista. Ce ni dovolj mastna, se spric olivnega olja. Always a good thing :-)

Vzame najvec eno uro. In naslednji dan je tako "predpripravljena" lahko se boljsa, tako kot vse corbe :-)

www.jamieoliver.com/...fish-stew/
aimon sporočil: 1.924
[#2787627] 06.08.19 20:41 · odgovor na: bc123a (#2787502)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Tehnologije kot so proconijevi pogrej in pojej in tisto kar vidis v angleskih supermarketih, so za proizvodnjo kratkotrajno pakirane hrane, ki mora biti v hladilniku in zdrzi max 2 tedna. To se doseze predvsem z izrazito cistim (sterilnim) nacinom proizvodnje, hrana ni konzervirana v smislu klasicnih konzerv, zato mora biti v hladilniku.
Ko sem na spletu iskal kaj o Proconiju, sem naletel na podatek o marži. Preseneča me, da imajo veliki trgovci v Sloveniji marže pri Proconijevih jedeh več kot 40 odstotkov. Bom pogledal še v Lidlu in Hoferju, pri njih je marža precej nižja - 18 odstotkov, če sedaj že prodajajo Proconijeve jedi, so cenejše.

»Proconi ... Francozi so jim odprli tudi vrata na francoski in nemški trg. Proconi tako že prodaja svojemu solastniku in nemškemu Aldiju. Na tujih trgih tako ustvarijo več kot 60 odstotkov prihodkov. ... Proconi prodaje v Sloveniji ne povečuje. "Jezi me, ker imajo veliki trgovci v Sloveniji tako velike marže. Pri naših jedeh se začno pri 40 odstotkih. Pri Lidlu in Hoferju, kamor pa nam ni uspelo prodreti, so te precej manjše, saj se gibljejo okrog 18 odstotkov. Končna cena naših jedi je tako pri velikih trgovcih precej višja, zato prodamo manj, kot bi lahko ob manjši marži," je povedal Salavec.« www.finance.si/246448 (10.05.2009)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2787642] 06.08.19 21:56 · odgovor na: (#2787626)
Odgovori   +    0
[abohte]
Katero ribo uporabljaš? Cod is god ali kaj bolj sočnega?

Če imaš rad zeleno, priporočam ragu bianco.
Rad vrzem par razlicnih skup :-)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2787648] 06.08.19 23:20 · odgovor na: anon-207617 (#2787624)
Odgovori   +    0
Uf tole ribjo čorbo moram pa kdaj naredit.
hostamox sporočil: 8.460
[#2787659] 07.08.19 08:46 · odgovor na: anon-207617 (#2787610)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [abohte]
> OK, res je, da si kdaj vzamem čas (2 ali 3 ure) in pripravim vnaprej 5l goveje juhe ali 5kg njokov, ampak to potem zadošča za 8 ali 10 družinskih obrokov.

In potem tvoja druzina (khm... za otroke gre :-p), je teh 8 ali 10 PREDPRIPRAVLJENIH obrokov?

Mene bi blo sram... :-))

Kot pravi bc123a, v primerjavi z UK so potrosniske trgovine v sloveniji obstale nekje v casih food rationinga.

Pogosta slovenceljska ideja, da anglezi ne znajo ne kuhat ne jest, me vsakokrat do srca nasmeji. Najraje jo izrecejo prostaki, ki so jim pice in raznjici visek gurmanstva in se nikoli niso bili v ostariji ki kasira cez 20 po osebi.

Pestrost trgovinske in gostinske ponudbe UK v primerjavi s podalpskim rajem kjer "se dobro zivi" je kot iz drugega vesolja. Imas tako konzerve za svinje kot konzerve za gurmane, vse s svojo ceno.

Zaprt Waitrose za gospode bo nadomestil lidl:
www.bbc.co.uk/news/u...e-49149461

Ugledni gospod je ves iz sebe:

"It could also drop the price of houses because it went up round here when Waitrose came in."

V Waitrosu ni sploh problem dobit pecenega free range pujska ali pohanega piscanca iz bio reje. Moj lokalni Sainsbury en oddelek "japonska kuhna" kjer sproti delajo sushije in se meljardo stvari ki ji ne vem imena, in licno zapakirajo v male prozorne skatlice, pa si vzames in neses domov (ali v sluzbo). Tko nekak zgleda:
images.app.goo.gl/qX...py6pTJEZu6

V tvojem članku so intervjuanci sami 50+, mogoče le zaradi ure obiska novinarja, tak da ni čudno da zapira. Mogoče pa mlajši generaciji navajenih maca in hitro pripravljene hrane dol visi za delikatese.

Imeti širok izbor za trgovino ni poceni, verjetno je cenejše danes to naročit prek spleta.

Dobre enolončnice so zakon, sam jih kuham bolj pozimi. Kuhanje na majhnem ognju in dolgo dušenje nič narobe če dve uri.

Strani: 1