Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-379669 sporočil: 7.929
Odlični odgovori mladega pravnika. Intervju ponuja ogledalo slovenski "vrhunskosti".

Lepo povedano, imamo potenciale, vendar jih ne znamo izkoristiti.

En večen problem je, kar je ugotovil tudi mladi pravnik, da pri nas ambiciozen mladenič (ki nima "zlatega" priimka) hitro dobi po buči, če že zgodaj pokaže ambicije in znanje, ki presega tisto, kar "obvladajo" starejši.

Naprednost se pri nas zelo stežka nagrajuje in upošteva. Zato pač mladi in ambiciozni pravniki, zdravniki, gradbeniki, inženirji... odhajajo iz naše države. Hvala bogu le manjšina za trajno.
Torej vsaj nekaj upanja še ostane... we'll see.

(Pismo, ta intervju me vrača cca. 15 let nazaj, ko sem bil tudi sam na razpotju... pa so kmalu zatem prišli žena, otroci... in ostal sem v Slo... no, pa nekako folgamo v tej birokratsko jebeni, a drugače lepi državi. In ji, kljub vsemu, ostajam zvest. Ženi in državi.)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2787000

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[]
Odlični odgovori mladega pravnika. Intervju ponuja ogledalo slovenski "vrhunskosti".

Lepo povedano, imamo potenciale, vendar jih ne znamo izkoristiti.

En večen problem je, kar je ugotovil tudi mladi pravnik, da pri nas ambiciozen mladenič (ki nima "zlatega" priimka) hitro dobi po buči, če že zgodaj pokaže ambicije in znanje, ki presega tisto, kar "obvladajo" starejši.

Naprednost se pri nas zelo stežka nagrajuje in upošteva. Zato pač mladi in ambiciozni pravniki, zdravniki, gradbeniki, inženirji... odhajajo iz naše države. Hvala bogu le manjšina za trajno.
Torej vsaj nekaj upanja še ostane... we'll see.

(Pismo, ta intervju me vrača cca. 15 let nazaj, ko sem bil tudi sam na razpotju... pa so kmalu zatem prišli žena, otroci... in ostal sem v Slo... no, pa nekako folgamo v tej birokratsko jebeni, a drugače lepi državi. In ji, kljub vsemu, ostajam zvest. Ženi in državi.)
SLO je povprečno dobra lokacija - za povprečneža. Za tiste z višjimi ambicijami (in brez socialnih zvez) ni toliko primerna, razen če se "davčno optimiziraš" ;)
bica123 sporočil: 172
Čestitke mlademu gospodu, vse je čisto res, kar pravi, takšno mnenje deli tudi moj sin, ki je v Nemčiji študiral in zdaj dela. Že po pol leta v podjetju je dobil ponudbo, da prevzame vodenje oddelka, kjer je začel....saj ne gre za to, da je on že po pol leta super strokovnjak, ampak to samo kaže na to, da so v njem prepoznali potencial, prizadevnost, attitude...tako so komentirali...in je tudi imel priporočilo mentorja s fakultete.

Vendar je pa tudi vse relativno... če vprašate makedonskega študenta na slovenski univerzi, kaj meni o Sloveniji, bodo njegovi opisi sami superlativi, ker on pač primerja s stanjem v njegovi državi.

Strani: 1