Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Veliki kriptorop

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gregor1976 sporočil: 537
[Glavni forum] Tema: Veliki kriptorop
[#2785121] 23.07.19 13:00 · odgovor na: 1011Arist (#2785106)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: Gregor1976 23.07.2019 13:03
A si že kdaj kupil kako kriptovaluto in pregledal poslovanje podjetij, ki so izdala žetone ali ti to ENOSTAVNO KAR VEŠ in nato še malo poetiketiraš, KER TI PA JA VEŠ.

S prvim delom tvojega izvajanja se v celoti strinjam. Tvoje ocene v nadaljevanju pa so?
Mislm, da si nisi vzel časa, da bi razumel dejansko dogajanje...
Če te že zanima, sem septembra 2017 vložil v kriptotrge 5.000 EUR bolj iz radovednosti, kot česarkoli drugega in z zavedanjem, da ta cirkus ne bo trajal dolgo. Vložil sem v BTC, ETH in XRP najprej preko Coinbase, potem pa sem prenesel vse na Binance. Decembra 2017 sem s prenosom iz Binance na Coinbase izplačal 20.000 EUR, pustil pa sem 3.000 EUR na Binance, delno ETH in delno XRP in danes imam 400 EUR.

Glede na to, da se ukvarjam profesionalno na finančnem področju, sem zadevo kar dobro naštudiral. In sem ugotovil, da se je kar naenkrat pojavilo ogromno kvazi finančnih strokovnjakov na tem področju. Finančni svetovalec je biti zelo enostavno dokler vse raste. Obstaja en kup tehninčnih anliz teh trgov, kjer neki golobradi fantje rišejo neke trende bolj na podlagi pobožnih želja, kot pa dejanske realnosti. Ker ti žetoni nimajo prav nobene realne osnove in notranje vrednosti, je kakršnokoli analiziranje trendov brezpredmetno, sploh pa sedaj, ko je ta trg izgubil vso kredibilnost. Vse temelji na izrazih FOMO, FUD in HODL. To predvideti je pa čisti gambling in ne zdrži nobena analiza.

Sicer pa, kot da pišeš nek brezvezen komentar, mi raje napiši, kje sem se zmotil? Kje so argumenti? A je bil kakšen projekt realiziran skladno z obljubami? A ne drži, da je kriptotrg podvžen hudim špeklulacijam in da obstaja en kup skupin, ki skušajo občasno napumpati kakšen "coin" in s tem nategniti vse ostale vlagatelje, drugi del trgovanja pa poteka preko t.i. botov? A veš, da je to na organiziranih trgih hudo kaznivo dejanje? A ni res, da je bil Bitcoin mišljen kot plačilno sredstvo, ne pa špekulativna naložba? To so vse dejstva, ne pa neko sanjanje Lamborghinijev in milijonov z investiranjem v meglo. Drži, da so nekateri zaslužili ogromne denarje, ampak teh ljudi je zelo malo, vlak je pa odpeljal.