Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 23.07.2019 07:00
[hocevarb]
> Kaj sele ce gres v na dopust v Dalmacijo, ali pa tako kot jaz zadnjih 10 let, 400-800 kilometrov dalec (najpogosteje do letalisca v Munchnu).

Pred kratkim mi je nekdo pripovedoval, da je šel s teslo v Cinque Terre. Po g-maps je 630 km iz LJ. Polnil je samo enkrat in ga ni bilo nič strah, da mu bo zmanjkalo elektrike. Zakaj? Ker je vnesel cilj v potovalni računalnik in ga je računalnik usmeril, kje naj polni.
Mislim, korak "ni me vec strah" je morda velik za elektricarje, jaz pa se v zivljenju nisem razmisljal o tem, da bi me bilo strah, da bi zmanjkalo bencina...
Poslušal pa sem tudi pogovor, da bi tudi pot s teslo v Dubrovnik morda lahko opravili samo z enim polnjenjem. No, tega moji sogovorniki še niso poskusili, ampak po g-maps je LJ-DU 660 km...
Tesla je avto, ki stane 50.000 EUR.
> Meni so se tarife od AvantGo, ce avto imas cez noc, zdele ubijalske. Splaca se samo, ce ga takoj ko nehas voziti, vrnes na njihovo parkirisce da ura neha teci. Ki ga verjetno na Krku ni?

Ni povsem tako. Če najamete e-avto za vožnjo na sestanek v Murski Soboti (kjer imajo polnilno Avantcarovo postajo), se vam avta ne splača vrniti in čez ga čez tri ure najeti še enkrat za vrnitev v LJ, ampak je smiselno plačati neprekinjen najem. Tak imajo cenik. Golf je 59 €/dan, zoe 49.
Jaz sem gledal ce bi se mi splacalo za prevoz na Obalo cez vikend (obisk pri sorodstvu, ne zaradi kopanja) in primerjava rabljen bencinar:najem elektricarja niti priblizno ni smiselna.

Mislim, za 1500 EUR dobite ze cel avto, ki vas pripelje to razdaljo...

www.avto.net/Ads/res...rt=&stran=

Avti z notranjim izgorevanjem so postali taksna komoditeta, da racunice z najemom elektricarja na dolge proge ni.