Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Gustl]
> [kren]
> Višja plača ima pač svojo ceno. Očitno ji več prostega časa in lagodnejše življenje v Sloveniji odtehta nižjo plačo.

Ce imas v Sloveniji dobro sluzbo in dober zasluzek, je kvaliteta zivljenja tu lahko hitro boljsa od tiste v tujini. Tudi ce je zasluzek pol manjsi.
:-))) ... je povedal gustl, ki po prihodkih in druzinskem premozenju spada med top 3% slovencev, morda pa se visje.

Z dobrim, a pol manjsim zasluzkom od dobrega nemskega ali angleskega, sploh pa londonskega, si lahko brez skrbi da se lepse zivi tudi v osrednji bolgariji ali pa srbiji, pa tudi v ilirski bistrici ali halozah, najbrz pa celo nigeriji.

Problem je dosegljivost dobrega zasluzka, in zato bodo slovenci se naprej migrirali v avstrijo, avstrijci pa v slovenijo pac ne - ce izberem samo ti dve sosednji drzavi.

Si pa prav povedal ono o kulturi in navadah. Veliko lazje gre balkanc iz balkana kot balkan iz balkanca. Jaz se zelo trudim kultivirati, pa gre jebeno pocasi :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784923

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.628
[NemirniTujec]
> [Gustl]
> > [kren]
> > Višja plača ima pač svojo ceno. Očitno ji več prostega časa in lagodnejše življenje v Sloveniji odtehta nižjo plačo.
>
> Ce imas v Sloveniji dobro sluzbo in dober zasluzek, je kvaliteta zivljenja tu lahko hitro boljsa od tiste v tujini. Tudi ce je zasluzek pol manjsi.

:-))) ... je povedal gustl, ki po prihodkih in druzinskem premozenju spada med top 3% slovencev, morda pa se visje.

Z dobrim, a pol manjsim zasluzkom od dobrega nemskega ali angleskega, sploh pa londonskega, si lahko brez skrbi da se lepse zivi tudi v osrednji bolgariji ali pa srbiji, pa tudi v ilirski bistrici ali halozah, najbrz pa celo nigeriji.

Problem je dosegljivost dobrega zasluzka, in zato bodo slovenci se naprej migrirali v avstrijo, avstrijci pa v slovenijo pac ne - ce izberem samo ti dve sosednji drzavi.

Si pa prav povedal ono o kulturi in navadah. Veliko lazje gre balkanc iz balkana kot balkan iz balkanca. Jaz se zelo trudim kultivirati, pa gre jebeno pocasi :-)
Da. Zato sem začel z "če imaš v Sloveniji dobro plačo". In tudi gospa iz članka jo ima in debata gre o primeru gospe iz članka.

Ne govorim o natakarjih z diplomo iz nečesa.

Opažam pa še nekaj. Tako kot je treba nekaj korajže, da greš ven, jo morda kdo rabi tudi za prit nazaj. Ker domače okolje je lahko kar hecno.

Če izhajam kar iz osebnih izkušenj - ko sem se po treh letih Münchna vrnil živet nazaj v Slovenijo, sem kar nekajkrat dobil pripombe v smislu na pol privoščljivega "kaj, ni šlo, kaj?", "a ti ni ratalo", "ni tako fajn, kot si mislil, ne", "je doma bolje, kaj ne", "jah, glej, probal si", itd...
Seveda od folka, ki niti ne ve, zakaj sem bil tam ali zakaj sem se vrnil. Ampak čutiti je bilo neko njihovo malo osebno zmago :) Sem preverjal pri kolegih s podobno zgodbo in so potrdili, da se tudi njim dogaja.

Pol jim pa poveš, da München je fajn in da vse štima pa da Ljublajna je tudi fajn in da vse štima pa da morda boš čez nekaj let spet šel v neko tretjo državo, čeprav vse štima...pol jim ni pa nič več jasno. Kaj se to pravi ničesar spljuvat! :)


Tako da si predstavljam, da marsikdo, ki je šel ven, lahko zobe stiska in vztraja predolgo, ker prihod domov bi lahko izgledal kot poraz. Če že ne zanj osebno pa vsaj za del okolice.

Strani: 1