Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.625
[kren]
Višja plača ima pač svojo ceno. Očitno ji več prostega časa in lagodnejše življenje v Sloveniji odtehta nižjo plačo.
Ce imas v Sloveniji dobro sluzbo in dober zasluzek, je kvaliteta zivljenja tu lahko hitro boljsa od tiste v tujini. Tudi ce je zasluzek pol manjsi.

Upostevati je treba, da ne gres ven nepopisan list. Imas neke navade, interese, povezave z ljudmi, kar se potem vse spremeni in mora nekaj drugega odtehtati to. Odvisno od posameznika, seveda.

Life/work balance je lahko cisto drugi, se posebej v anglosaksonskem okolju.

Tako da ni nenavadno, da vsaj polovica teh, ki gre ven, razmislja tudi o vrnitvi domov.

Slovenija (ali vsaj osrednja Slovenija, da ne govorim, kar ne poznam) je lahko res fajn za zivet.

Marsikdo idealizira tujino prek nekaj turisticnih obiskov evropskih prestolnic in nekaj povrsnih clankov o kvaliteti zivljenja.

Na Instagramu res vse lepo izgleda. Migranti seveda potrebujejo tudi idealiziranje, ker vseeno rabis kar nekaj volje in poguma za premaknit se.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784870

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
Brez veze to razlagat ljudem, ki so obsedeni z denarjem in ves čas samo o tem razmišljajo.

Kar jaz poznam folka, so vsi po par letih prisli nazaj. Seveda pa ne poznam ruknjencev na potiskani papir
anon-207617 sporočil: 6.899
[Gustl]
> [kren]
> Višja plača ima pač svojo ceno. Očitno ji več prostega časa in lagodnejše življenje v Sloveniji odtehta nižjo plačo.

Ce imas v Sloveniji dobro sluzbo in dober zasluzek, je kvaliteta zivljenja tu lahko hitro boljsa od tiste v tujini. Tudi ce je zasluzek pol manjsi.
:-))) ... je povedal gustl, ki po prihodkih in druzinskem premozenju spada med top 3% slovencev, morda pa se visje.

Z dobrim, a pol manjsim zasluzkom od dobrega nemskega ali angleskega, sploh pa londonskega, si lahko brez skrbi da se lepse zivi tudi v osrednji bolgariji ali pa srbiji, pa tudi v ilirski bistrici ali halozah, najbrz pa celo nigeriji.

Problem je dosegljivost dobrega zasluzka, in zato bodo slovenci se naprej migrirali v avstrijo, avstrijci pa v slovenijo pac ne - ce izberem samo ti dve sosednji drzavi.

Si pa prav povedal ono o kulturi in navadah. Veliko lazje gre balkanc iz balkana kot balkan iz balkanca. Jaz se zelo trudim kultivirati, pa gre jebeno pocasi :-)
bc123a sporočil: 48.253
[Gustl]
Upostevati je treba, da ne gres ven nepopisan list. Imas neke navade, interese, povezave z ljudmi, kar se potem vse spremeni in mora nekaj drugega odtehtati to. Odvisno od posameznika, seveda.
Po moje ne smes iti ven samo zaradi denarja, ker se ne bo izslo. Jaz bi sel ven ce ne bi imel v sloveniji (vec) priloznosti, ampak mene to privlaci tudi drugace. Rad se vozim s spodobnim javnim prometom (podzemska na dunaju, v pragi, itd mi je super ... tako kot S bahn v berlinu). Absolutno si zelim ziveti v bloku in me hisa nikoli ni privlacila. Imam malo socialnih kontaktov, pa se te v glavnem remotely (kot receno s crtom se poznava 20 let samo na daljavo, nikoli v zivo, tako je z veliko ljudmi). Z v.d. zene sva tudi sicer samotarja, ki se zelo tezko vkljucujeva v slovensko socialno okolje (oz je zaradi najinega dusevnega zdravja bolje da se ne). Dopust je zame dopust samo ce gres z avionom najmanj za nekaj tisoc kilometrov dalec, kjer ne vidis NOBENEGA slovenca.
anon-204390 sporočil: 13.528
[Gustl]
> [kren]
> Višja plača ima pač svojo ceno. Očitno ji več prostega časa in lagodnejše življenje v Sloveniji odtehta nižjo plačo.

Ce imas v Sloveniji dobro sluzbo in dober zasluzek, je kvaliteta zivljenja tu lahko hitro boljsa od tiste v tujini. Tudi ce je zasluzek pol manjsi.

Upostevati je treba, da ne gres ven nepopisan list. Imas neke navade, interese, povezave z ljudmi, kar se potem vse spremeni in mora nekaj drugega odtehtati to. Odvisno od posameznika, seveda.

Life/work balance je lahko cisto drugi, se posebej v anglosaksonskem okolju.

Tako da ni nenavadno, da vsaj polovica teh, ki gre ven, razmislja tudi o vrnitvi domov.

Slovenija (ali vsaj osrednja Slovenija, da ne govorim, kar ne poznam) je lahko res fajn za zivet.

Marsikdo idealizira tujino prek nekaj turisticnih obiskov evropskih prestolnic in nekaj povrsnih clankov o kvaliteti zivljenja.

Na Instagramu res vse lepo izgleda. Migranti seveda potrebujejo tudi idealiziranje, ker vseeno rabis kar nekaj volje in poguma za premaknit se.
Slovenija je fajn, pod pogojem da imaš socialne zveze. Če ne je pa mačeha.

Strani: 1