4 ure
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
4 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
5 ur
Najbolj brani članki danes
6 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
7 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
7 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
7 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
7 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
7 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
8 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
9 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
9 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
9 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
9 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
9 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
10 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
10 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
11 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
11 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
11 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[1011Arist]
> [FIN-311684]
....
V državi pa se ne konča s tem korakom, saj pomenijo nižje plače tudi na drugi strani manj kupne moči za prebivalce in tako dosežeš premik: blagostanja, zaposlenosti in BDP po spirali navzdol.
Ne se preveč trudi, saj ne razume. Zato pa sili v penzijon, kjer bo užival svojih manj kot 1.000€ mesečno...., no vsaj tako bi človek sklepal gledena na višino palče, ki si jo izplačuje. Čuden podjetnik, popolen brezup za komentiranje javnofinančnih zadev. Pa ima na mnogih drugih področjih kar pametna stališča.....

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784852

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.519
[MarijanMacek]
> [1011Arist]
> > [FIN-311684]
>....
> V državi pa se ne konča s tem korakom, saj pomenijo nižje plače tudi na drugi strani manj kupne moči za prebivalce in tako dosežeš premik: blagostanja, zaposlenosti in BDP po spirali navzdol.

Ne se preveč trudi, saj ne razume. Zato pa sili v penzijon, kjer bo užival svojih manj kot 1.000€ mesečno...., no vsaj tako bi človek sklepal gledena na višino palče, ki si jo izplačuje. Čuden podjetnik, popolen brezup za komentiranje javnofinančnih zadev. Pa ima na mnogih drugih področjih kar pametna stališča.....
Za slovenske levičarji so vsi, ki računajo na blizu 1000 evrov pokojnine že bogati prasci. Kdor od privatnikov si izplačuje res malo, bo imel recimo 600 evrov pokojnine. Če sploh...
anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 22.07.2019 08:40
[MarijanMacek]
> [1011Arist]
> > [FIN-311684]
>....
> V državi pa se ne konča s tem korakom, saj pomenijo nižje plače tudi na drugi strani manj kupne moči za prebivalce in tako dosežeš premik: blagostanja, zaposlenosti in BDP po spirali navzdol.

Ne se preveč trudi, saj ne razume. Zato pa sili v penzijon, kjer bo užival svojih manj kot 1.000€ mesečno...., no vsaj tako bi človek sklepal gledena na višino palče, ki si jo izplačuje...
Višino pokojnine sem si določil sem, njena višina me ne moti, veselilo bi me le kot vse nove upokojence, če bi odmerni odstotek namesto 60% bil v primerjavi z že upokojenimi bolj pravičnih 80%. Sicer, sto evrov pokojnine gor ali dol, prav bodo prišli drugi viri.

Glede javnega dolga kakorkoli ga obračamo je vendar dolg, ki ga bo enkrat potrebno vrniti in kot pri vsaki zadolženi nesuvereni državi ga bomo vračali po grškem modelu, torej, več državnega premoženja bomo prodali, več denarja vrnili, več bomo dolžni. Po grško bomo prosili za finančne injekcije, ki so v resnici nova dolžniška zanka.

ps. če bi bilo po mojem, pokojnine navzgor sploh ne bi bile omejene, sicer pri meni se ne bi prav nič spremenilo.

Strani: 1