6 min
Najbolj brani članki danes
1 ura
Agencija za energijo vztraja: elektrika se bo julija obračunavala po novem in konec! 1
2 uri
Applova prodaja na Kitajskem upadla za petino
3 ure
Top službe – ESA, LTH Castings, NLB, Danfoss, Comtrade, Unior, Gorenjska banka ...
3 ure
Iz NS Triglava odstopil Valjavec
4 ure
Kupil sem delnico še enega podjetja na področju čipov
5 ur
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
5 ur
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem 2
6 ur
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
6 ur
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
6 ur
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
6 ur
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
7 ur
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 11
7 ur
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
7 ur
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 4
8 ur
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
8 ur
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
8 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
8 ur
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 6
9 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

shadow sporočil: 114
[pobalin]
> [pelle]
> Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje? Na internetu sem našel le eno cenovno primerjavo (pri Triglav zavarovanjih), po kateri pa izhaja, da je dopolnilno zavarovanje le meganatega.

To me žre že dolga leta, odkar sem poskušal ugotoviti, kaj krije obvezno in kaj krije dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Nikjer nisem našel jasno definiranih zavarovalnih pogojev, kar je po mojem mnenju nezakonito.
Finance so leta nazaj objavile cenik. Prevoz z rešilcem, bolnišnični dan in zdravilišče znajo biti dragi. Ostalo je znosno. Če se zavestno odločiš za življenje brez dop. zav., potem je to rizik, ki si ga moraš biti sposoben privoščiti.

Te pa znajo strašiti, da si za XY poseg uredi dopolnilno, potem pa je doplačilo nekaj 10 €. Dopolnilno za najkrajšo možno dobo me ne pride manj kot 500.

Pred obiskom zdravnika pobereš doma ves drobiž, saj si drugače zaželen kot kuga.

P: Čudak, ki zavestno nima dopolnilnega.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784584

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[shadow]
Finance so leta nazaj objavile cenik. Prevoz z rešilcem, bolnišnični dan in zdravilišče znajo biti dragi. Ostalo je znosno.
Ne zanima me cenik zdravstvenih storitev. Zanima me, kaj krije moja polica dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Ni namreč vseeno, ali za zdravniški pregled ali dan bivanja v bolnišnici krije 300, 100 ali 10 evrov, za operacijo 10 jurjev ali manj kot enega...
Če se zavestno odločiš za življenje brez dop. zav., potem je to rizik, ki si ga moraš biti sposoben privoščiti.
Te pa znajo strašiti, da si za XY poseg uredi dopolnilno, potem pa je doplačilo nekaj 10 €. Dopolnilno za najkrajšo možno dobo me ne pride manj kot 500.
Jaz verjamem v vzajemnost in razpršitev tveganj kot osnovni postulat zavarovanja, zato sem zagovornik dopolnilnega zavarovanja. Ker menim, da morda ni najbolj enostavno ljudi prisiliti v vse, kar se zdi družbeno pozitivno, sem se s kepo v želodcu sprijaznil, da je dopolnilno zdr. zav. prostovoljno. Sem ga pa vedno vplačeval, tudi ko dolga leta nisem zdravnika videl niti od daleč. Zavedal sem se, da v mojih najbolj zdravih in produktivnih letih zdravstvo rabijo moji starši in otroci, jaz ga bom pa vedno več rabil na stara leta. In tako iz roda v rod, akobogda.
PyotrNovak sporočil: 5.775
ODPOVEDAL TAKOJ, ko sem moral za manjšo operacijo na roki doplačati celih 50€.
Če bi lahko pred 40 leti lahko sam izbiral vplačila za zdravje in pokojnino, bi bil danes preskrbljen za naslednjih 50 let. NIKOLI nisem bolan, runs in the family - očitne genetske nepravilnosti ;)), imam samo manjše poškodbe pri delu. V 35 letih nimam DNEVA bolniške.
Tako pa sem prisilno "pozdravil" precej bleferjev ki so vedno pri zdravniku, seveda na moj solidaren račun. Ali ni lepa socialna solidarnost? JA, za prejemnika, zame pa precej manj. ŽIVELA SOLIDARNOST!
bc123a sporočil: 48.253
[shadow]
Te pa znajo strašiti, da si za XY poseg uredi dopolnilno, potem pa je doplačilo nekaj 10 €. Dopolnilno za najkrajšo možno dobo me ne pride manj kot 500.

Pred obiskom zdravnika pobereš doma ves drobiž, saj si drugače zaželen kot kuga.

P: Čudak, ki zavestno nima dopolnilnega.
Vnetje zolca. Skoraj en teden v bolnisnici, po racunu sodec je dopolnilno doplacalo ene 2000 EUR k racunu ki je znasal skoraj 5000 EUR.

Ampak teh racunov itak nihce ne gleda, ker so slovenci vajeni da je "vse zastonj".

Ni treba da te avto zbije.

Strani: 1