1 ura
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 1
2 uri
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
3 ure
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
3 ure
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
3 ure
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
3 ure
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
4 ure
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
4 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
4 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
6 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
9 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
9 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
15 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
15 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
16 ur
Najbolj brani članki danes
16 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
17 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
17 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
18 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
19 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2784416] 18.07.19 18:13
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: sopranos 18.07.2019 18:19
Kakšni so pa kaj stroški za uporabnike?

Valu oz. Moneta na svoji spletni strani sploh nima objavljenega cenika. To, da zadeva nekaj stane je zakopano na strani. Koliko, pa ne povedo točno. Da bom pa sedaj ful iskal in doktorat iz tega, da bom ceno našel, pa ne mislim. So me že izgubili.

Mbills ima to recimo lepo urejeno. Pregledno, takoj vidno.

Sicer je pa ne vem kakšne možnosti imajo proti globalnim igralcem. Vsaj povezovati se bodo morali, če bodo hoteli zadevo narediti bolj uporabno.
FjodorKirilovic sporočil: 960
[#2784418] 18.07.19 18:31
Odgovori   +    3
Zmagal bo tisti, ki bo prvi zbral kritično maso uporabnikov in trgovcev. To bo v Sloveniji nedvomno FLIK.

V naslednji vojni pa bodo verjetno zmagali "the masters of universe", torej Google, Facebook, Amazon in Apple.
sopranos sporočil: 11.404
[#2784424] 18.07.19 20:07 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2784418)
Odgovori   +    4
[FjodorKirilovic]
Zmagal bo tisti, ki bo prvi zbral kritično maso uporabnikov in trgovcev. To bo v Sloveniji nedvomno FLIK.

V naslednji vojni pa bodo verjetno zmagali "the masters of universe", torej Google, Facebook, Amazon in Apple.
Se strinjam s tabo. Edino v delu kjer omenjaš Flik, od Addiko banke vejetno, se ne strinjam.

Sem pogledal Mbills, ima čez 10.000 prenosov na Google play, isto je z Valu. Pri iskanju FLIK mi pa najde samo igrice. NLB pay ima tudi čez 10.000 prenosov. Abadenarnica tudi.

Skratka en cel kup enih alikacij v rangu čez 10.000 in pod 100.000. Nobenega izrazitega liderja. Če je število komentarjev in ocene kakšen indikator, potem imata še največ možnosti aplikacija od NLB in Mbills.
anon-144457 sporočil: 40
[#2784440] 19.07.19 08:02
Odgovori   +    9
Elipay, Eligma, Roljič in vsi z njim povezani so nateguni. Kdaj bodo finance te ljudi razgalile?
doberman sporočil: 68
[#2784453] 19.07.19 09:09 · odgovor na: anon-144457 (#2784440)
Odgovori   +    1
Se popolnoma strinjam. Zakaj za boga bi sploh hotel plačevati s kriptovalutami, če imaš v vsakem primeru nekje evre??? V primeru rasti kriptovalut pa sploh ne bi hotel trošiti, saj bi teoretično čez en teden za svoj denar dobil več. :S

Moja izkušnja: Kot uporabnik Revolut Visa kartice plačila izvršujem s kartico. Imam tudi nastavljeno možnost plačil za to kartico preko Apple pay, pa mi je vedno lažje potegniti kartico iz denarnice.
r08 sporočil: 13
[#2784474] 19.07.19 10:13 · odgovor na: doberman (#2784453)
Odgovori   +    2
Se strinjam. Tudi sam sem uporabnik Revolut, N26 in mBills. mBills sem si naložil pred kratkim, in sem zelo zadovoljen - polžnice poskeniraš ali se naročiš na eRačun (N26 in Revolut tega ne omogočata) položiš gotovino na Petrolu in je to to.
Revolut in N26 uporabljam pa za vse ostalo - predvsem sta uporabna v tujini. Zadnje čase večinoma uporabljam Revolut ker mi je UX boljši kot pri N26 in omogoča več funkcij. Apple Pay je pa tudi zelo dobrodošel saj ni potrebno denarice imet s sabo.
Slovenske banke praktično uporabljam samo še za to, da mi trgajo kredit.
sopranos sporočil: 11.404
[#2784516] 19.07.19 12:16 · odgovor na: r08 (#2784474)
Odgovori   +    1
[r08]
Se strinjam. Tudi sam sem uporabnik Revolut, N26 in mBills. mBills sem si naložil pred kratkim, in sem zelo zadovoljen - polžnice poskeniraš ali se naročiš na eRačun (N26 in Revolut tega ne omogočata) položiš gotovino na Petrolu in je to to.
Revolut in N26 uporabljam pa za vse ostalo - predvsem sta uporabna v tujini. Zadnje čase večinoma uporabljam Revolut ker mi je UX boljši kot pri N26 in omogoča več funkcij. Apple Pay je pa tudi zelo dobrodošel saj ni potrebno denarice imet s sabo.
Slovenske banke praktično uporabljam samo še za to, da mi trgajo kredit.
A nima Revolut osnovne valute v funtih?

Jaz sem si tudi sedaj naložil Mbills, da malo stestiram zadevo. Zdi se kar obetavno. A si si dal narediti tudi predplačniško Mastercard?
r08 sporočil: 13
[#2784568] 19.07.19 15:23 · odgovor na: sopranos (#2784516)
Odgovori   +    1
Pri Revolut imam osnovno valuto EUR imas pa lahko veliko valut in ce imas denar na primer v HRK ti potem ko v restavraciji ali kje drugje plačaš vzame dol iz HRK valute v nasprotnem primeru ti pa po tečaju (ki je baje najbolj ugoden) preračuna v EUR.
Pri mBills sem naročil kartico vendar je še nisem sprobal ker se PIN da spremeniti samo na bankomatu in ne v aplikaciji. Plačujem pa vse položnice preko mBills in deluje super, pa se pri FURS ga ni potrebno prijavit :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2784573] 19.07.19 15:44 · odgovor na: r08 (#2784568)
Odgovori   +    0
[r08]
Pri Revolut imam osnovno valuto EUR imas pa lahko veliko valut in ce imas denar na primer v HRK ti potem ko v restavraciji ali kje drugje plačaš vzame dol iz HRK valute v nasprotnem primeru ti pa po tečaju (ki je baje najbolj ugoden) preračuna v EUR.
Ma pri eni sem videl, da ji je pri plačilu z Revolutom na POS terminalu ponudilo plačilo v funtih ali v evrih. Zato sem vprašal. Ker jaz samo N26 uporabljam.
Pri mBills sem naročil kartico vendar je še nisem sprobal ker se PIN da spremeniti samo na bankomatu in ne v aplikaciji. Plačujem pa vse položnice preko mBills in deluje super, pa se pri FURS ga ni potrebno prijavit :)
Jaz sem ta teden poskušal prijaviti firmo, da bi ponujala mBills, pa nekaj ne dela.

Osebno sem pa brez problemov to nastavil. Še ženi moram nastaviti in sinu, da potem malo stestiram kako se te zadeve obnesejo.
FjodorKirilovic sporočil: 960
[#2784586] 19.07.19 16:50 · odgovor na: sopranos (#2784424)
Odgovori   +    1
[sopranos]
> [FjodorKirilovic]
> Zmagal bo tisti, ki bo prvi zbral kritično maso uporabnikov in trgovcev. To bo v Sloveniji nedvomno FLIK.
>
> V naslednji vojni pa bodo verjetno zmagali "the masters of universe", torej Google, Facebook, Amazon in Apple.

Se strinjam s tabo. Edino v delu kjer omenjaš Flik, od Addiko banke vejetno, se ne strinjam.

Sem pogledal Mbills, ima čez 10.000 prenosov na Google play, isto je z Valu. Pri iskanju FLIK mi pa najde samo igrice. NLB pay ima tudi čez 10.000 prenosov. Abadenarnica tudi.

Skratka en cel kup enih alikacij v rangu čez 10.000 in pod 100.000. Nobenega izrazitega liderja. Če je število komentarjev in ocene kakšen indikator, potem imata še največ možnosti aplikacija od NLB in Mbills.
Počakaj nekaj mesecev. FLIK bo ponujalo 10 slovenskih bank.
r08 sporočil: 13
[#2784588] 19.07.19 16:56 · odgovor na: sopranos (#2784573)
Odgovori   +    0
Ja mogoče če je imela kej funtov in evrov da jo je vprašalo. Mene je do sedaj samo enkrat vprašalo v s.Oliver če želim v GBP ali EUR. Mogoče sem imel kej funtov takrat na računu, se ne spomnem dobro. Pri Revolut je tako da če prejmeš priliv v GBP in imas aktivirano GBP valuto ti potem knjiži na GBP valuto in si moraš sam pretvorit v EUR.
sopranos sporočil: 11.404
[#2784590] 19.07.19 17:01 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2784586)
Odgovori   +    0
[FjodorKirilovic]
> [sopranos]
> > [FjodorKirilovic]
> > Zmagal bo tisti, ki bo prvi zbral kritično maso uporabnikov in trgovcev. To bo v Sloveniji nedvomno FLIK.
> >
> > V naslednji vojni pa bodo verjetno zmagali "the masters of universe", torej Google, Facebook, Amazon in Apple.
>
> Se strinjam s tabo. Edino v delu kjer omenjaš Flik, od Addiko banke vejetno, se ne strinjam.
>
> Sem pogledal Mbills, ima čez 10.000 prenosov na Google play, isto je z Valu. Pri iskanju FLIK mi pa najde samo igrice. NLB pay ima tudi čez 10.000 prenosov. Abadenarnica tudi.
>
> Skratka en cel kup enih alikacij v rangu čez 10.000 in pod 100.000. Nobenega izrazitega liderja. Če je število komentarjev in ocene kakšen indikator, potem imata še največ možnosti aplikacija od NLB in Mbills.

Počakaj nekaj mesecev. FLIK bo ponujalo 10 slovenskih bank.
A to misliš to kar so se dogovorili po vzoru Danske? Nisem vedel, da se imenuje FLIK. Ja, to je možno ja.
sopranos sporočil: 11.404
[#2784596] 19.07.19 17:48 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2784586)
Odgovori   +    0
[FjodorKirilovic]
> [sopranos]
> > [FjodorKirilovic]
> > Zmagal bo tisti, ki bo prvi zbral kritično maso uporabnikov in trgovcev. To bo v Sloveniji nedvomno FLIK.
> >
> > V naslednji vojni pa bodo verjetno zmagali "the masters of universe", torej Google, Facebook, Amazon in Apple.
>
> Se strinjam s tabo. Edino v delu kjer omenjaš Flik, od Addiko banke vejetno, se ne strinjam.
>
> Sem pogledal Mbills, ima čez 10.000 prenosov na Google play, isto je z Valu. Pri iskanju FLIK mi pa najde samo igrice. NLB pay ima tudi čez 10.000 prenosov. Abadenarnica tudi.
>
> Skratka en cel kup enih alikacij v rangu čez 10.000 in pod 100.000. Nobenega izrazitega liderja. Če je število komentarjev in ocene kakšen indikator, potem imata še največ možnosti aplikacija od NLB in Mbills.

Počakaj nekaj mesecev. FLIK bo ponujalo 10 slovenskih bank.
Ja, sedaj sem našel ta članek. ikt.finance.si/89486...-poravnavo

Vidim, da se res imenuje Flik. Mi je ime ven z glave šel. Ja, potem bo verjetno odpadla potreba po raznih mBillsih in Valu Monetah.

Strani: 1