Strani: 1 2 3 4 5 6 7

pelle sporočil: 737
[#2784525] 19.07.19 12:43
Odgovori   +    11
Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje? Na internetu sem našel le eno cenovno primerjavo (pri Triglav zavarovanjih), po kateri pa izhaja, da je dopolnilno zavarovanje le meganatega.
anon-235787 sporočil: 559
[#2784528] 19.07.19 12:49 · odgovor na: pelle (#2784525)
Odgovori   +    7
In kdaj mislijo ukinit dopolnilno zavaravanje ,vsaka vlada pravi da ga bo,pa si ga nobnena do sedaj ni upala!?
anon-168749 sporočil: 1.495
[#2784540] 19.07.19 13:42
Odgovori   +    8
Izplačali so si ta velik regres, pa še božičnica- 13. plača se bliža, pa je treba pripravit. VEDITE pa, da bodo vse zavarovalnice tam koncem septembra, poslale dopis vsem bolnicam, da naj operacije prestavijo v drugo leto, ker je že, zopet, zmanjkalo denarja !!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784541] 19.07.19 13:51 · odgovor na: anon-168749 (#2784540)
Odgovori   +    0
Klasika! :)

Ampak saj sindikat in levica zahtevata velik Regres! :))
bc123a sporočil: 48.253
[#2784544] 19.07.19 13:56 · odgovor na: anon-235787 (#2784528)
Odgovori   +    9
[kozel5]
In kdaj mislijo ukinit dopolnilno zavaravanje ,vsaka vlada pravi da ga bo,pa si ga nobnena do sedaj ni upala!?
Denar ki sedaj pride od zavarovalnic (poglej kaksen racun, ce si bil v bolnisnici, nekatere storitve so placane pol:pol od ZZZS in dopolnilnega) bodo pa dodale dobre vile)?
bc123a sporočil: 48.253
[#2784545] 19.07.19 13:57 · odgovor na: anon-168749 (#2784540)
Odgovori   +    9
[kapibara]
Izplačali so si ta velik regres, pa še božičnica- 13. plača se bliža, pa je treba pripravit. VEDITE pa, da bodo vse zavarovalnice tam koncem septembra, poslale dopis vsem bolnicam, da naj operacije prestavijo v drugo leto, ker je že, zopet, zmanjkalo denarja !!
Pa ti sploh razlikujes med ZZZS in zavarovalnicami ki imajo prek dopolnilno? Te zavarovalnice sploh mimajo besede pri planu, ZZZS samo poslje dopis, koliko morajo letos placati (in potem na podlagi tega zvisajo premije).

Dopise o prestavljanju pa posilja ZZZS!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2784557] 19.07.19 14:29
Odgovori   +    7
Zavarovalnice so le strelovod za jezo zavarovancev. Ta podražitev je ugodna za vlado in verjetno dogovorjena z vlado. Namesto, da bi vlada zaradi zvišanja plač kuštrinom zvišala prispevn8o stopnjo in povzročila hudo kri pri delodajalcih in sindikatih je elegantno naročila zavarovanicam zvišanje premije. Zavarovalnice so v bistvu opravile umazano delo za vlado.
P46000 sporočil: 299
[#2784558] 19.07.19 14:33 · odgovor na: pelle (#2784525)
Odgovori   +    1
[pelle]
Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje? Na internetu sem našel le eno cenovno primerjavo (pri Triglav zavarovanjih), po kateri pa izhaja, da je dopolnilno zavarovanje le meganatega.
Od 0 do 90% cen iz tega cenika: zavarovanec.zzzs.si/...ID=mL14VdS

V povprečju 20% vsake zdravstvene storitve, ki jo plača ZZZS
bc123a sporočil: 48.253
[#2784559] 19.07.19 14:37 · odgovor na: anon-317028 (#2784557)
Odgovori   +    6
[FIN-311684]
Zavarovalnice so le strelovod za jezo zavarovancev. Ta podražitev je ugodna za vlado in verjetno dogovorjena z vlado. Namesto, da bi vlada zaradi zvišanja plač kuštrinom zvišala prispevn8o stopnjo in povzročila hudo kri pri delodajalcih in sindikatih je elegantno naročila zavarovanicam zvišanje premije. Zavarovalnice so v bistvu opravile umazano delo za vlado.
Tako. Pa ne v dogovoru, ampak ce ti nekdo nalozi visja placila, moras pac zvisati premije.
pobalin sporočil: 14.456
[#2784570] 19.07.19 15:39 · odgovor na: pelle (#2784525)
Odgovori   +    5
[pelle]
Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje? Na internetu sem našel le eno cenovno primerjavo (pri Triglav zavarovanjih), po kateri pa izhaja, da je dopolnilno zavarovanje le meganatega.
To me žre že dolga leta, odkar sem poskušal ugotoviti, kaj krije obvezno in kaj krije dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Nikjer nisem našel jasno definiranih zavarovalnih pogojev, kar je po mojem mnenju nezakonito.

Ampak to očitno zanima le malokoga. Če citiram (in problematiziram) nedavni komentar neke razvpite slovenske zdravnice:
Kaj je ZZZS? Ali je ali ni zavarovalnica? Ali vemo za kaj obvezno zbiramo javna sredstva?
Pri korak k transparentnosti je POLICA zdravstvenega zavarovanja! Z vsemi zavarovalniškimi elementi. Definirane storitve, ne le fantomske pravice! Storitev je definirana, jo je mogoče načrtovati, meriti, izboljševati, izvajati in iztožiti....
Kaj je pa s pravico? Samo JE; zanjo zbiramo solidarno in jo nimamo, jo ne moremo uveljaviti, ko bi jo potrebovali. Zanjo plačnik ne poskrbi zaradi veliko različnih razlogov in nima nobene posledice zaradi tega.
In, nato, kdo bo te storitve zagotovil? Pod kakšnimi pogoji?
Prva politika, ki to uvidi in izpelje, bo pokazala, da resnično deluje v smeri izboljšave sistema zdravstvenega varstva.
forum.finance.si/?m=...643&single
V čem je problem tega komentarja? V tem, da gospa pričakuje/zahteva zavarovalno polico od ustanove, ki sploh ni prava zavarovalnica, ker ne zaračunava premije ampak se financira iz prispevkov.

Ob tem je gospa zanemarila tisto, kar je imela pred nosom: zavarovalnice po imenu in načinu poslovanja, ki zaračunavajo prave zavarovalniške premije, jih domnevno budno nadzoruje neka državna agencija, a kljub temu svojim zavarovancem ne dajo ne prave police in ne zavarovalnih pogojev s specifikacijo kritja. Menim, da gospa doktor, ki po lastnih trditvah zelo dobro pozna naš zdravstveni sistem, te tarče sploh ni zgrešila po pomoti.

Kot je lepo napisal bc123a: dopolnilno zavarovanje je vzvod za oblastno skrivanje resnice za paravani nekakšnih psevdo zavarovalnic, ki imajo za svojo strelovodniško vlogo zelo lepe plače (tisti pri vrhu) in službe (tisti bolj spodaj).
anon-326225 sporočil: 23
[#2784582] 19.07.19 16:22 · odgovor na: pelle (#2784525)
Odgovori   +    2
ZZZS Egradiva
shadow sporočil: 114
[#2784584] 19.07.19 16:35 · odgovor na: pobalin (#2784570)
Odgovori   +    3
[pobalin]
> [pelle]
> Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje? Na internetu sem našel le eno cenovno primerjavo (pri Triglav zavarovanjih), po kateri pa izhaja, da je dopolnilno zavarovanje le meganatega.

To me žre že dolga leta, odkar sem poskušal ugotoviti, kaj krije obvezno in kaj krije dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Nikjer nisem našel jasno definiranih zavarovalnih pogojev, kar je po mojem mnenju nezakonito.
Finance so leta nazaj objavile cenik. Prevoz z rešilcem, bolnišnični dan in zdravilišče znajo biti dragi. Ostalo je znosno. Če se zavestno odločiš za življenje brez dop. zav., potem je to rizik, ki si ga moraš biti sposoben privoščiti.

Te pa znajo strašiti, da si za XY poseg uredi dopolnilno, potem pa je doplačilo nekaj 10 €. Dopolnilno za najkrajšo možno dobo me ne pride manj kot 500.

Pred obiskom zdravnika pobereš doma ves drobiž, saj si drugače zaželen kot kuga.

P: Čudak, ki zavestno nima dopolnilnega.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784585] 19.07.19 16:47 · odgovor na: (#2784571)
Odgovori   +    4
Drugo leto bodo spet čakalne vrste, pa spet noben zdravnik ne bo odgovarjal za svoje delo, kot do sedaj ni. Na sodišče pride en promil zdravniških napak, povzročenih iz lenobe in nesposobnosti. Vlada pa to ščiti. Kje je program vlade za zniževanja stroškov v zdravstvenih ustanvah. V zdravstvenem sistemu Slovenije je vsaj deset krat preveč institucij s svojim transakcijskim računim, ki so vse po vrsti prikrita privatizacija. Če upoštevamo še Krkina zdravila, ki količino enakovredne zdravilne učinkovine v svojih zdravilih, v primerjavi z branded zdravili, državi prodaja najmanj 10 krat dražje, potem vidimo, da je slovenski zdravstveni sistem največji rop v zgodivini Slovencev. Slovenskim butalcem je Krka vrednost enote zdravilne učinkovine generika izenačila z vrednostjo enote zdravilne učinkovine branded zdravila. Če upoštevamo še ostale neumnosti, recimo deset krat preveč zaposlenih, dejanska vrednost delnice mogoče presega pet evrov ali pa ne.

Uriah Heep.
pobalin sporočil: 14.456
[#2784592] 19.07.19 17:08 · odgovor na: (#2784583)
Odgovori   +    0
[abohte]
Te določa zakon (oz. podzakonski akti), zato to skoraj gotovo ne more biti nezakonito :)
Je čisto nemogoče, še posebno v tej solzni dolini, da bi bili zakoni in predpisi in akti med seboj neusklajeni, v medsebojnih nasprotjih ali navzkrižjih, kaj šele neskladni z ustavo, pa da tega nihče ne bi opazil in poskusil popraviti...? ;-)
Sicer pelleja zanima cenik in delež kritja posameznega zavarovanja, tebe, če prav razumem, zgolj slednje.
Ker izpostavljam odnos zavarovanec-zavarovalnica, me v tem primeru zanima predvsem to. Cenik zdravstvenih storitev je itak še bolj komplicirana zadeva kot cenik avtoservisa.
Se morda njeno ime začne na "Gord" in konča na "ana"?
Ne spomnim se zdaj... kar poglej njen forumski nick na linku. :-)
Večji del predstavlja obvezno zdr. zavarovanje, manjši del dopolnilno, ki krije razliko med obsegom obveznih pravic ter pravic, ki jih krije obvezno zdr. zavarovanje. Če ne poznamo obsega vseh pravic in obsega kritja obveznega zdr. zavarovanja, potem je logično, da ne poznamo obsega pravic, ki jih krije dopolnilno zdr. zavarovanje (poznamo ga, vendar ni dovolj jasen oz. zapisano v novoreku: je netransparenten).
Ja, ampak če je v prvem primeru ta nejasnost bolj politični problem, je po mojem v drugem predvsem poslovni in zakonski problem. Menda obstaja nekaj bistvenih razlik med privatno zavarovalnico (npr. Adriatic) ali neopredeljivo spako Vzajemno pod škornjem nekega kalnega štajerskega lobija na eni in orto namenskim javnim zavodom ZZZS na drugi strani.
anon-322213 sporočil: 2.025
[#2784593] 19.07.19 17:25 · odgovor na: anon-235787 (#2784528)
Odgovori   +    4
In kaj bomo s tem pridobili? Dodatno zavarovanje bo šlo v bruto plače in spet bomo plačevali različno za enako storitev. A si to želiš?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784594] 19.07.19 17:34 · odgovor na: bc123a (#2784545)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [kapibara]
> Izplačali so si ta velik regres, pa še božičnica- 13. plača se bliža, pa je treba pripravit. VEDITE pa, da bodo vse zavarovalnice tam koncem septembra, poslale dopis vsem bolnicam, da naj operacije prestavijo v drugo leto, ker je že, zopet, zmanjkalo denarja !!
Pa ti sploh razlikujes med ZZZS in zavarovalnicami ki imajo prek dopolnilno? Te zavarovalnice sploh mimajo besede pri planu, ZZZS samo poslje dopis, koliko morajo letos placati (in potem na podlagi tega zvisajo premije).

Dopise o prestavljanju pa posilja ZZZS!
Ne bodi malenkosten! :))

Kaj lahko ljudje sploh komentirajo zadeve!??? :))))

TOLE je tako blizu resnice in resnično, da bi kaj več težko pričakoval!

AMPAK podneben spremembe so pa natega, prvovrstna zarota!! in človek nima z njimi NIČ!! :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2784595] 19.07.19 17:43 · odgovor na: shadow (#2784584)
Odgovori   +    2
[shadow]
Finance so leta nazaj objavile cenik. Prevoz z rešilcem, bolnišnični dan in zdravilišče znajo biti dragi. Ostalo je znosno.
Ne zanima me cenik zdravstvenih storitev. Zanima me, kaj krije moja polica dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Ni namreč vseeno, ali za zdravniški pregled ali dan bivanja v bolnišnici krije 300, 100 ali 10 evrov, za operacijo 10 jurjev ali manj kot enega...
Če se zavestno odločiš za življenje brez dop. zav., potem je to rizik, ki si ga moraš biti sposoben privoščiti.
Te pa znajo strašiti, da si za XY poseg uredi dopolnilno, potem pa je doplačilo nekaj 10 €. Dopolnilno za najkrajšo možno dobo me ne pride manj kot 500.
Jaz verjamem v vzajemnost in razpršitev tveganj kot osnovni postulat zavarovanja, zato sem zagovornik dopolnilnega zavarovanja. Ker menim, da morda ni najbolj enostavno ljudi prisiliti v vse, kar se zdi družbeno pozitivno, sem se s kepo v želodcu sprijaznil, da je dopolnilno zdr. zav. prostovoljno. Sem ga pa vedno vplačeval, tudi ko dolga leta nisem zdravnika videl niti od daleč. Zavedal sem se, da v mojih najbolj zdravih in produktivnih letih zdravstvo rabijo moji starši in otroci, jaz ga bom pa vedno več rabil na stara leta. In tako iz roda v rod, akobogda.
sopranos sporočil: 11.404
[#2784601] 19.07.19 18:56 · odgovor na: P46000 (#2784558)
Odgovori   +    0
[P46000]
> [pelle]
> Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje? Na internetu sem našel le eno cenovno primerjavo (pri Triglav zavarovanjih), po kateri pa izhaja, da je dopolnilno zavarovanje le meganatega.

Od 0 do 90% cen iz tega cenika: zavarovanec.zzzs.si/...ID=mL14VdS

V povprečju 20% vsake zdravstvene storitve, ki jo plača ZZZS
Iz linka, ki si ga poslal...

Primer prve storitve na seznamu: Kratek obisk v splošni ambulanti
Naziv enote mere: Količnik
Št.enot mere: 1,5
Cena storitve - brez glavarine: 3,53
Polna cena storitve: 7,26

Kako jaz lahko sedaj iz tega razberem koliko plača ZZZS in koliko recimo Vzajemna?
sopranos sporočil: 11.404
[#2784603] 19.07.19 19:07 · odgovor na: pobalin (#2784595)
Odgovori   +    7
[pobalin]
> [shadow]
> Finance so leta nazaj objavile cenik. Prevoz z rešilcem, bolnišnični dan in zdravilišče znajo biti dragi. Ostalo je znosno.

Ne zanima me cenik zdravstvenih storitev. Zanima me, kaj krije moja polica dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Ni namreč vseeno, ali za zdravniški pregled ali dan bivanja v bolnišnici krije 300, 100 ali 10 evrov, za operacijo 10 jurjev ali manj kot enega...
Polica, ki jo skleneš recimo z Vzajemno, ni zgolj pogodbeni odnos med tabo in Vzajemno, ampak je v tem odnosu tudi država, ki pravi, od jutri pa za to in to storitev Vzajemna ne plača več 10% ampak 20%. Prav tako Vzajemna ni tista, ki bi se z izvajalci pogajala kakšne so cene posamičnih storitev, ampak to v svojem imenu in v imenu Vzajemne naredi ZZZS.

In zato tukaj ne more biti tako natančno določeno kaj ti krije to zavarovanje, saj ne ti ne Vzajemna na številne vidike tega zavarovanja ne moreta vplivati.
> Če se zavestno odločiš za življenje brez dop. zav., potem je to rizik, ki si ga moraš biti sposoben privoščiti.
> Te pa znajo strašiti, da si za XY poseg uredi dopolnilno, potem pa je doplačilo nekaj 10 €. Dopolnilno za najkrajšo možno dobo me ne pride manj kot 500.

Jaz verjamem v vzajemnost in razpršitev tveganj kot osnovni postulat zavarovanja, zato sem zagovornik dopolnilnega zavarovanja. Ker menim, da morda ni najbolj enostavno ljudi prisiliti v vse, kar se zdi družbeno pozitivno, sem se s kepo v želodcu sprijaznil, da je dopolnilno zdr. zav. prostovoljno. Sem ga pa vedno vplačeval, tudi ko dolga leta nisem zdravnika videl niti od daleč. Zavedal sem se, da v mojih najbolj zdravih in produktivnih letih zdravstvo rabijo moji starši in otroci, jaz ga bom pa vedno več rabil na stara leta. In tako iz roda v rod, akobogda.
Zavarovalnice kot je Vzajemna zato zahtevajo, da sodeluje pri določanju cen posamičnih storitev, da se jim omogoči pogajanja z izvjalci itd.

To pa državi ni v interesu, ker če bi se to naredilo, bi lahko rekla Vzajemna recimo od sedaj naprej plačamo toliko in toliko za to storitev, ker smo se za tako ceno zmenili recimo v Postojni in Mariboru. Lahko greste tja, pa vam ni potrebno doplačati niti evra, lahko pa greste v Ljubljano, pa boste tam morali doplačati toliko in toliko, ker imajo tam dražje storitve. Tega pa zdravniško-dobaviteljska mafija, ki je povečini skoncentrirana v Ljubljani noče.
bc123a sporočil: 48.253
[#2784611] 19.07.19 20:47 · odgovor na: pobalin (#2784595)
Odgovori   +    2
[pobalin]
> [shadow]
> Finance so leta nazaj objavile cenik. Prevoz z rešilcem, bolnišnični dan in zdravilišče znajo biti dragi. Ostalo je znosno.

Ne zanima me cenik zdravstvenih storitev. Zanima me, kaj krije moja polica dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Ni namreč vseeno, ali za zdravniški pregled ali dan bivanja v bolnišnici krije 300, 100 ali 10 evrov, za operacijo 10 jurjev ali manj kot enega...
Nekaj podatkov, ki kazejo kako drzava zvito na "pokvarjene zasebne zavarovalnice" prenasa stroske zdravstvenih storitev iz ZZZS:

twitter.com/Varuhzdr...0659293185
twitter.com/Varuhzdr...3956711429
twitter.com/Varuhzdr...6728181761
bc123a sporočil: 48.253
[#2784612] 19.07.19 20:50 · odgovor na: sopranos (#2784603)
Odgovori   +    4
[sopranos]
To pa državi ni v interesu, ker če bi se to naredilo, bi lahko rekla Vzajemna recimo od sedaj naprej plačamo toliko in toliko za to storitev, ker smo se za tako ceno zmenili recimo v Postojni in Mariboru. Lahko greste tja, pa vam ni potrebno doplačati niti evra, lahko pa greste v Ljubljano, pa boste tam morali doplačati toliko in toliko, ker imajo tam dražje storitve. Tega pa zdravniško-dobaviteljska mafija, ki je povečini skoncentrirana v Ljubljani noče.
Sploh ni po moje trenja na liniji LJ-MB ampak javne bolnice : zasebniki. Ce bi se zmenila recimo vzajemna po svoje bi z zasebniki bi to na glavo postavilo celotno ideologijo na kateri temelji ZZZS. Zato je za drzavo krvavo kriticno da zavarovalnicam ne da besede pri tem, kam gre denar ki ga placujejo.
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2784613] 19.07.19 20:57 · odgovor na: anon-514918 (#2784585)
Odgovori   +    1
[UriahHeep]
Drugo leto bodo spet čakalne vrste, pa spet noben zdravnik ne bo odgovarjal za svoje delo, kot do sedaj ni. Na sodišče pride en promil zdravniških napak, povzročenih iz lenobe in nesposobnosti. Vlada pa to ščiti. Kje je program vlade za zniževanja stroškov v zdravstvenih ustanvah. V zdravstvenem sistemu Slovenije je vsaj deset krat preveč institucij s svojim transakcijskim računim, ki so vse po vrsti prikrita privatizacija. Če upoštevamo še Krkina zdravila, ki količino enakovredne zdravilne učinkovine v svojih zdravilih, v primerjavi z branded zdravili, državi prodaja najmanj 10 krat dražje, potem vidimo, da je slovenski zdravstveni sistem največji rop v zgodivini Slovencev. Slovenskim butalcem je Krka vrednost enote zdravilne učinkovine generika izenačila z vrednostjo enote zdravilne učinkovine branded zdravila. Če upoštevamo še ostale neumnosti, recimo deset krat preveč zaposlenih, dejanska vrednost delnice mogoče presega pet evrov ali pa ne.

Uriah Heep.
lahko je dražje zdravilo 3X bolj učinkovito kot poceni kar pomeni da je poceni na koncu drago ker ne prime in verjetno te je že kdaj kaj bolelo in veš kako je pomembna učinkovitost zdravila ki ga zagotavlja njena učinkovina da čim prej prime a ne ....glede tvoje ocene delnic si pa preberi bilance oceno vrednosti podjetja s strani tujcev pa pomnoži teh tvojih 5€ vsaj z 15kratnikom glede na dividendni donos pa še kaj zraven pišeš popolnoma brez poznavanja stvari kot en Rožle ki pase ovse pa ne zna šteti
sopranos sporočil: 11.404
[#2784614] 19.07.19 21:09 · odgovor na: bc123a (#2784612)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: sopranos 19.07.2019 21:12
[bc123a]
> [sopranos]
> To pa državi ni v interesu, ker če bi se to naredilo, bi lahko rekla Vzajemna recimo od sedaj naprej plačamo toliko in toliko za to storitev, ker smo se za tako ceno zmenili recimo v Postojni in Mariboru. Lahko greste tja, pa vam ni potrebno doplačati niti evra, lahko pa greste v Ljubljano, pa boste tam morali doplačati toliko in toliko, ker imajo tam dražje storitve. Tega pa zdravniško-dobaviteljska mafija, ki je povečini skoncentrirana v Ljubljani noče.

Sploh ni po moje trenja na liniji LJ-MB ampak javne bolnice : zasebniki. Ce bi se zmenila recimo vzajemna po svoje bi z zasebniki bi to na glavo postavilo celotno ideologijo na kateri temelji ZZZS. Zato je za drzavo krvavo kriticno da zavarovalnicam ne da besede pri tem, kam gre denar ki ga placujejo.
Ja, ta del sem izpustil ja. Ampak zato, ker nisem pod spremembe uvrstil tudi tega, da bi se lahko hodilo zdravit tudi k zasebnim ponudnikom v Sloveniji. Danes greš lahko k zasebniku v tujino na stroške zavarovanja, ne smeš pa iti k zasebniku. To bi tudi na tem delu pomenilo tektonske premike. Zagotovo bi se bistveno več denarja prelilo k zasebnim ponudnikom. Samo bi pa to hkrati tudi javne ustanove prisililo, da delajo bolj učinkoviti.

Bi bili pa zagotovo tudi luzerji. Verjetno bi prišlo tudi do zaprtja nekaterih bolnišnic. Eden velikih luzerjev bi bil tudi UKC. Ker danes namreč ne dobijo vsi izvajalci enakega plačila za enako storitev. UKC dobi več.
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2784617] 19.07.19 21:45 · odgovor na: slovenecnb1 (#2784613)
Odgovori   +    1
"...lahko je dražje zdravilo 3X bolj učinkovito kot poceni kar pomeni da je poceni na koncu drago ker ne prime in verjetno te je že kdaj kaj bolelo..."

:)
No, saj o tem govorim. Država plačuje Krkina manj kvalitetna zdravila, glede na moč zdravilne učinkovine in možnost pojava stranskih učikov, tako, kolikor bi zanje znašala cena branded zdravil. Glede cene delnice seveda ostajam pri svojem, ne pa pri tvoji oceni v bistvu vsebinsko gledano prirejene bilance. Tako kot so bile slovenske banke sistemske in seveda sploh niso bile banke v pravem pomenu besede, tako je tudi Krka sistemsko podjetje države za nagrajevanje politično in koruptivno zaslužnih in za dnevno pasenje nesposobnežev in lenuhov.

Ni v svetu tujega investitorja, brez našega vmešavanja, ki bi za Krkino delnico dal več kot 5 evrov. Vsi namreč vedo, da Krka živi od prekomernih davkov, umetnih stroškov zdravstvenega sistema, izvozno - uvoznih manipulacij in ne od trga. Poglej si njen razvoj. Smešnih 30 milijonov na leto vloži vanj. Ne vem, za kaj jih uporabijo. Za branje Britanske enciklopedije? Pa več kot 10.000 zaposlenih. Le kaj delajo?

V Ameriki se male farmacevtske firme, ki zaposlujejo skupno do 50 delavcev, prodajajo od 75 do 100 milijonov dolarjev. Računaj. Tako da, če mi jih ponudijo po 5 eurov, kupim, sicer ne. Cena delnice tudi stoji že skoraj 15 let in smešni izračuni slovenskih enkonomistov, ki trdijo, da cena delnice ni važna, ji res lahko pripislujejo tri, pet ali deset kratno vrednost, le da slednja na svetovnem trgu ne bo nikoli dosežena, če iz Slovenije ne bo pomagano. So pa še druge težave, se pravi, novosti drugih akterjev na trgu, ki jih Krka ne bo mogla posnemati. Ti medicinski in farmacevtski izdelki in storitve sedaj intenzivno prihajajo na dan in zdravila generikov kmalu še za psa ne bodo dobra. Denarja in znanja za kaj drugega, pa v Krki ni.

Krka je samo največja slovenska korupcijska pralnica denarja. Denar, ki ga država preko davkov in prispevkov davkoplačevalcem ukrade, opere s pomočjo nerealnih cen Krkinih zdravil in storitev.

Cena samozavaravanja je vedno najvišja. Če si kdaj živel v Jugoslaviji, bi to moral vedeti.

Uriah Heep.
shadow sporočil: 114
[#2784618] 19.07.19 21:48 · odgovor na: pelle (#2784525)
Odgovori   +    1
[pelle]
Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje?
Na koncu link do cenika:
zavarovanec.zzzs.si/..._zdr_stor/

Koliko krije obvezno:
zakonodaja.com/zakon...h-storitev
sopranos sporočil: 11.404
[#2784619] 19.07.19 21:58 · odgovor na: shadow (#2784618)
Odgovori   +    0
[shadow]
> [pelle]
> Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje?

Na koncu link do cenika:
zavarovanec.zzzs.si/..._zdr_stor/

Koliko krije obvezno:
zakonodaja.com/zakon...h-storitev
No, največ do %, najmanj % pušča zelo veliko manevrskega prostora. Prav tako so tukaj našteta samo področja, storitev, ki imajo pa določeno celo je pa malo morje. Naj me popravijo tisti, ki več vedo o zadevi, ampak vedno so siva polja - ali je ta zadeva v tej ali v oni skupini. In če je v tej skupini je obveznost državnega ZZZS tako, če je pa v drugi je pa taka. In tisti, ki določa kaj je kaj je pa država sama.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2784623] 19.07.19 22:23 · odgovor na: shadow (#2784584)
Odgovori   +    5
ODPOVEDAL TAKOJ, ko sem moral za manjšo operacijo na roki doplačati celih 50€.
Če bi lahko pred 40 leti lahko sam izbiral vplačila za zdravje in pokojnino, bi bil danes preskrbljen za naslednjih 50 let. NIKOLI nisem bolan, runs in the family - očitne genetske nepravilnosti ;)), imam samo manjše poškodbe pri delu. V 35 letih nimam DNEVA bolniške.
Tako pa sem prisilno "pozdravil" precej bleferjev ki so vedno pri zdravniku, seveda na moj solidaren račun. Ali ni lepa socialna solidarnost? JA, za prejemnika, zame pa precej manj. ŽIVELA SOLIDARNOST!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784626] 19.07.19 22:44 · odgovor na: pobalin (#2784595)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [shadow]
> Finance so leta nazaj objavile cenik. Prevoz z rešilcem, bolnišnični dan in zdravilišče znajo biti dragi. Ostalo je znosno.

Ne zanima me cenik zdravstvenih storitev. Zanima me, kaj krije moja polica dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja. Ni namreč vseeno, ali za zdravniški pregled ali dan bivanja v bolnišnici krije 300, 100 ali 10 evrov, za operacijo 10 jurjev ali manj kot enega...

> Če se zavestno odločiš za življenje brez dop. zav., potem je to rizik, ki si ga moraš biti sposoben privoščiti.
> Te pa znajo strašiti, da si za XY poseg uredi dopolnilno, potem pa je doplačilo nekaj 10 €. Dopolnilno za najkrajšo možno dobo me ne pride manj kot 500.

Jaz verjamem v vzajemnost in razpršitev tveganj kot osnovni postulat zavarovanja, zato sem zagovornik dopolnilnega zavarovanja. Ker menim, da morda ni najbolj enostavno ljudi prisiliti v vse, kar se zdi družbeno pozitivno, sem se s kepo v želodcu sprijaznil, da je dopolnilno zdr. zav. prostovoljno. Sem ga pa vedno vplačeval, tudi ko dolga leta nisem zdravnika videl niti od daleč. Zavedal sem se, da v mojih najbolj zdravih in produktivnih letih zdravstvo rabijo moji starši in otroci, jaz ga bom pa vedno več rabil na stara leta. In tako iz roda v rod, akobogda.
Vzajemnost in razpršitev ..... je pač dobra, če, ali dokler se ssitem ne izrodi! Izrodi pa se lahko na različne načine .... In nočem reči da je vse slabo, zagotova pa zadeve marsikje šepajo, tako in drugače.... Težko vse metat v en in isti predal. :)

Tvoja polica zdr. zav. krije praktično vse, če zanemarimo kakšne parcipativne podrobnosti, vendar samo v okviru javnega zdravstva, javnih napotnic in javnih čakalnih dob in vrst ....

*Upam, da se udeležuješ javnih presejalnih programov.... :))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2784628] 19.07.19 22:54 · odgovor na: sopranos (#2784614)
Odgovori   +    1
[sopranos]
> [bc123a]
> > [sopranos]
> > To pa državi ni v interesu, ker če bi se to naredilo, bi lahko rekla Vzajemna recimo od sedaj naprej plačamo toliko in toliko za to storitev, ker smo se za tako ceno zmenili recimo v Postojni in Mariboru. Lahko greste tja, pa vam ni potrebno doplačati niti evra, lahko pa greste v Ljubljano, pa boste tam morali doplačati toliko in toliko, ker imajo tam dražje storitve. Tega pa zdravniško-dobaviteljska mafija, ki je povečini skoncentrirana v Ljubljani noče.
>
> Sploh ni po moje trenja na liniji LJ-MB ampak javne bolnice : zasebniki. Ce bi se zmenila recimo vzajemna po svoje bi z zasebniki bi to na glavo postavilo celotno ideologijo na kateri temelji ZZZS. Zato je za drzavo krvavo kriticno da zavarovalnicam ne da besede pri tem, kam gre denar ki ga placujejo.
Ja, ta del sem izpustil ja. Ampak zato, ker nisem pod spremembe uvrstil tudi tega, da bi se lahko hodilo zdravit tudi k zasebnim ponudnikom v Sloveniji. Danes greš lahko k zasebniku v tujino na stroške zavarovanja, ne smeš pa iti k zasebniku. To bi tudi na tem delu pomenilo tektonske premike. Zagotovo bi se bistveno več denarja prelilo k zasebnim ponudnikom. Samo bi pa to hkrati tudi javne ustanove prisililo, da delajo bolj učinkoviti.

Bi bili pa zagotovo tudi luzerji. Verjetno bi prišlo tudi do zaprtja nekaterih bolnišnic. Eden velikih luzerjev bi bil tudi UKC. Ker danes namreč ne dobijo vsi izvajalci enakega plačila za enako storitev. UKC dobi več.
Tole morda širši nepoučeni publki morda ni najbolj jasno!

Ti seveda lahko greš tudi k zasebniku (pri nas), vendar se moraš prijeti za denarnico! Tvoji vplačani prispevki zdr. zav. ti tukaj ne pomagajo!

Drugo pa je potem debata, ko ti dobiš neko diagnozo in vse s tem povezano, potem pa greš in te postavijo v čakalno vrsto, kakršna pač je ....

In potem pride še PARADOKS, da te ta zdravnik, ki bi te v javnem zdravstvu po čakalni vrsti opedenal šele čez kakšno leto, te kot samoplačniško lahko opedena že naslednji teden! :)

In potem vsi v LUFT skočijo, da gre/mo privatizacijo zdravstva in ne vem kaj še vse! :))
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2784629] 19.07.19 22:59 · odgovor na: anon-333107 (#2784626)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-317028 19.07.2019 23:03
[FrRoSt]
> [pobalin]
> > [shadow]
> >
*Upam, da se udeležuješ javnih presejalnih programov.... :))
Že deset let te smeti od vabil za svit in za podoben drek vržem v smeti, ker ni nič druzga kot smeti. S precej nasilnim siljenjem v preventivne zdravniške preglede pohlepni kuštrini ustvarjajo bolnike še preden se pojavi bolezen..."Ignaas Devisch, medicinski filozof: Nenehno ukvarjanje z zdravjem ustvarja bolnike, še preden se pojavi bolezen" na: www.mladina.si/19146...en-se-poj/

Strani: 1 2 3 4 5 6 7