12 min
Najbolj brani članki danes
1 ura
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
2 uri
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
3 ure
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
3 ure
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
3 ure
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
3 ure
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
3 ure
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
4 ure
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
4 ure
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
4 ure
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 2
4 ure
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
5 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
5 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
6 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
7 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
7 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
7 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1
7 ur
Primerjava: v kateri banki imajo najvišje plače
8 ur
Namesto da bi vzel lizing za avtomobil, sem raje vložil v zeleno obveznico (Oglas)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pelle sporočil: 737
Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje? Na internetu sem našel le eno cenovno primerjavo (pri Triglav zavarovanjih), po kateri pa izhaja, da je dopolnilno zavarovanje le meganatega.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784525

Strani: 1

anon-235787 sporočil: 559
In kdaj mislijo ukinit dopolnilno zavaravanje ,vsaka vlada pravi da ga bo,pa si ga nobnena do sedaj ni upala!?
P46000 sporočil: 299
[pelle]
Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje? Na internetu sem našel le eno cenovno primerjavo (pri Triglav zavarovanjih), po kateri pa izhaja, da je dopolnilno zavarovanje le meganatega.
Od 0 do 90% cen iz tega cenika: zavarovanec.zzzs.si/...ID=mL14VdS

V povprečju 20% vsake zdravstvene storitve, ki jo plača ZZZS
pobalin sporočil: 14.456
[pelle]
Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje? Na internetu sem našel le eno cenovno primerjavo (pri Triglav zavarovanjih), po kateri pa izhaja, da je dopolnilno zavarovanje le meganatega.
To me žre že dolga leta, odkar sem poskušal ugotoviti, kaj krije obvezno in kaj krije dopolnilno zdravstveno zavarovanje. Nikjer nisem našel jasno definiranih zavarovalnih pogojev, kar je po mojem mnenju nezakonito.

Ampak to očitno zanima le malokoga. Če citiram (in problematiziram) nedavni komentar neke razvpite slovenske zdravnice:
Kaj je ZZZS? Ali je ali ni zavarovalnica? Ali vemo za kaj obvezno zbiramo javna sredstva?
Pri korak k transparentnosti je POLICA zdravstvenega zavarovanja! Z vsemi zavarovalniškimi elementi. Definirane storitve, ne le fantomske pravice! Storitev je definirana, jo je mogoče načrtovati, meriti, izboljševati, izvajati in iztožiti....
Kaj je pa s pravico? Samo JE; zanjo zbiramo solidarno in jo nimamo, jo ne moremo uveljaviti, ko bi jo potrebovali. Zanjo plačnik ne poskrbi zaradi veliko različnih razlogov in nima nobene posledice zaradi tega.
In, nato, kdo bo te storitve zagotovil? Pod kakšnimi pogoji?
Prva politika, ki to uvidi in izpelje, bo pokazala, da resnično deluje v smeri izboljšave sistema zdravstvenega varstva.
forum.finance.si/?m=...643&single
V čem je problem tega komentarja? V tem, da gospa pričakuje/zahteva zavarovalno polico od ustanove, ki sploh ni prava zavarovalnica, ker ne zaračunava premije ampak se financira iz prispevkov.

Ob tem je gospa zanemarila tisto, kar je imela pred nosom: zavarovalnice po imenu in načinu poslovanja, ki zaračunavajo prave zavarovalniške premije, jih domnevno budno nadzoruje neka državna agencija, a kljub temu svojim zavarovancem ne dajo ne prave police in ne zavarovalnih pogojev s specifikacijo kritja. Menim, da gospa doktor, ki po lastnih trditvah zelo dobro pozna naš zdravstveni sistem, te tarče sploh ni zgrešila po pomoti.

Kot je lepo napisal bc123a: dopolnilno zavarovanje je vzvod za oblastno skrivanje resnice za paravani nekakšnih psevdo zavarovalnic, ki imajo za svojo strelovodniško vlogo zelo lepe plače (tisti pri vrhu) in službe (tisti bolj spodaj).
anon-326225 sporočil: 23
ZZZS Egradiva
shadow sporočil: 114
[pelle]
Ali je kje objavljen jasen cenik po storitvah in ter koliko krije obvezno zavarovanje?
Na koncu link do cenika:
zavarovanec.zzzs.si/..._zdr_stor/

Koliko krije obvezno:
zakonodaja.com/zakon...h-storitev
BOY008 sporočil: 596
Zadnja sprememba: BOY008 20.07.2019 06:38
www.kclj.si/index.ph...e_storitve

Mogoče ti tole kej pomaga. Poglej si cene, pa primerjaj s procenti kaj krije obvezno in kaj dopolnilno. Upam da nisem s tem mimo udaril.

Mislim da vseeno lahko dobiš okvirno sliko, koliko bi doplačal če bi imel samo obvezno.

Strani: 1