Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 47.186
Zadnja sprememba: bc123a 16.07.2019 12:50
[abohte]
> [bc123a]
> > [abohte]
> > In Japonska je po tvoje bila blizu družbenemu revoltu in imploziji?
>
> Ne. Japonska se od svoje "implozije" do sedaj ni vec pobrala, dejansko je od krze naprej na afterburnerju ("golden recession").

Ne govorim o tem. Govorim o tem: "in cist vsi so prisli do faze katastrofalne implozije, po kateri so bili potem kvecjemu mucki naprej."
Ne vem ce si ti zivel v 80tih, jaz sem. Japonska je definitivno sedaj len mackon proti takratni podobi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784008

Strani: 1

abohte sporočil: 3.019
Z vidika prosperitete gospodarstva gotovo. V 80-ih sem že živel, bral Iacocco in vem za strahove ZDA, da jih bo Japonska v GDP prehitela (pa ne per capita). Vem tudi, da je takrat že bolj Zahod kopiral Japonsko (npr. robotizacija, kanban-a itd.), kot je Japonska kopirala Zahod.

Ampak ti si govoril o katastrofalni imploziji, Černobilu, muckih namesto tigrov.

Seveda je pa logično, da se z višjim BDP, stopnje rasti umirijo. To še ne pomeni, da se gospodarska moč države zmanjša... (kot tudi ne pomeni, da na Kitajskem družbeni nemirni niso možni, so pa po mojem malo verjetni).
Valuk sporočil: 2.534
[bc123a]
> [abohte]
> > [bc123a]
> > > [abohte]
> > > In Japonska je po tvoje bila blizu družbenemu revoltu in imploziji?
> >
> > Ne. Japonska se od svoje "implozije" do sedaj ni vec pobrala, dejansko je od krze naprej na afterburnerju ("golden recession").
>
> Ne govorim o tem. Govorim o tem: "in cist vsi so prisli do faze katastrofalne implozije, po kateri so bili potem kvecjemu mucki naprej."

Ne vem ce si ti zivel v 80tih, jaz sem. Japonska je definitivno sedaj len mackon proti takratni podobi.
Civilizirali so se.

Strani: 1