Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[crt]
> [bc123a]
> > [crt]
> > azijske tigre je masovno poharala valutna kriza 1997, ki je v nadaljevanju obiskala se rusijo in juzno ameriko.
>
> Kaj je pa pred tem poharalo Japonsko? Nepremicnine? Banke? Kitajci imajo tega kolikor ces...

vsekakor, samo japonske ponavadi ne stejemo med azijske tigre, ki si jih omenjal, vsaj jaz nisem navajen.

japonska je za moje pojme dosti blizji model poti kitajske kot pa ka te vem tajska etc.
Kot receno, meni se zdi skupno vsem to, da hitra rast naredi cel kup groznih neravnovesij, ki se potem slabo koncalo. Ne vem zakaj bi pa pri kitajski to bilo drugace. Se posebej, ker partija itak z reckoningom odlasa kakor dolgo je mozno.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2784000

Strani: 1

crt sporočil: 27.191
[bc123a]
Kot receno, meni se zdi skupno vsem to, da hitra rast naredi cel kup groznih neravnovesij, ki se potem slabo koncalo. Ne vem zakaj bi pa pri kitajski to bilo drugace. Se posebej, ker partija itak z reckoningom odlasa kakor dolgo je mozno.
zivljenje ni moralna pravljica, niti o cricku in mravljici niti kaksna druga.

nekoc bo nekako slabo (konec koncev zakaj bi ravno v prihodnosti nehalo bit), vendar brez tega, kdaj nekoc in tocno kako, je to pena na vodi.
anon-207617 sporočil: 6.899
[bc123a]

Kot receno, meni se zdi skupno vsem to, da hitra rast naredi cel kup groznih neravnovesij, ki se potem slabo koncalo.
Alternativa je, da bi imeli rast v kurcu, pa bi se vseeno vsake toliko slabo koncalo :-) Da bi (namesto kot azijski tigri, ali kot Japonska) bili kot Afrika - se vedno je vse totalno v kurcu, in vsako 10 do 50 milijonsko pleme ima vsakih par let en "Great leap forward", kjer pokolje vse kar najde Njihovega Nenasega - je pa res da nas v Evropi to ne prizadene (pustimo merklin uvoz rodnosti), ker pac niso globalen gospodarski igralec :-)

Skrajno poniglavo je od Kitajcev, da so si drznili tako gospodarsko zrasti, da imajo njihova neravnovesja vpliv celo na Nas, dobre in postene ljudi :-) Da jih ni sram! Da ne omenjam, koliksne deleze nafte in plina porabljajo - norci sploh ne razumejo, da surovin na svetu pac ni dovolj, da bi lahko vsi ziveli kot Mi!

Strani: 1