Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[rename]
> [FIN-311684]
> > [rename]
> > Kaksna blokada neki?
> > Lepo ponizni bodo, ker racunajo na sluzbe v eurobirokraciji.
>
> Prej se zdi, da sta se stranki NSi in SDS kot članici EPP zapletli v nekakšno kolegialno igro s Plenkovičem in v bistvu delujeta bolj spravljivo do hrvaških hadezejevih "jaranov". Arbitraža je sicer za Slovenijo slaba, je pa vendar določila mejo med državama. Tudi, če bi bila nova pogajanja o meji nam Hrvaška ne bi dala nič več od arbitraže, na morju pa bi spremenila mejo v svojo korist. Marsikdo danes obžaluje, ker Pahor ni blokiral vstopa Hrvaške v EU in rešil vsa vprašanja, danes imamo novo priložnost za rešitev in zakaj je ne bi izkoristili?

Ne bo držalo.
SDS vseskozi trdi, da je arbitražni sporazum slab. Še več, če se prav spomnim, v SDS zagovarjajo nov krog bilateralnih pogajanj.
Jaz sicer mislim, da bo potem izplen še slabši, ampak saj vemo, da o tem ne odločam ;-)

Pozicija: sem za uveljavitev AS, da se stvar enkrat zaključi. Nova pogajanja pomeni novih 10 ali 20 let...ali pa še več.
Arbitražni sporazum je slab, je nebodigatreba, je pač popuščanje slabotnega in nesposobnega predsednika vlade Pahorja, ki ni zdržal hrvaškega pritiska, posebej nasmeha Kosorjeve in seveda pritiska iz Bruslja in ZDA. Podpisal je kar je podpisal. Škoda je le, ker ni vsaj politično kaznovan in izločen iz slovenskega političnega življenja. Kaj in o čem bi se v SDS ponovno pogajali ni jasno, saj iz Hrvaške prihajajo informacije, da je arbitražna meja na kopnem sprejemljiva, pogajali pa bi se le o meji na morju, ki za Hrvaško ni sprejemljiva. O čemer bi se sploh pogajali v SDS, ki so, priznajmo si to, največji krivci za domače rušenje, v primerjavi z arbitražno sodbo, več kot odličnega sporazuma Drnovšek - Račan. Sicer, je to zgodovina, moja je pozicija tvoja pozicija: sem za uveljavitev AS, da se stvar enkrat zaključi brez iskanja kakršnihkolih krivcev.