Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
Zadnja sprememba: sopranos 13.07.2019 15:32
[FIN-311684]
> [sopranos]
> > [FIN-311684]
> > > [sopranos]
> > >
>
> Pri nas skoraj vse zapišemo v zakone...
>
> Je pa tako, da če imaš nasproti nategatorja ti nobena pogodba ne pomaga...

Pred nekaj let sem slišal zgodbo lastnika vikenda, ki je znancu, ki se je moral izseliti iz hiše, začasno dovolil bivanje z družino v vikendu. Začasnost se je kar raztegnila, lastniku so naraščali stroški z vodo in elektriko, začasni prebivalec računov ni hotel plačevati, lastnik ga je preko sodišča poskusil deložirati pa ni uspel, ker ima majhne otroke, ko pa mu je izklopil vodo in elektriko ga je začasni prebivalec tožil in mu je sodišče naložilo naj ponovno vklopi vodo in elektriko...Kako se je zadeva razpletla ne vem.
Ja, dobrota je sirota. Pogodbo je dobro podpisati že zaradi tega, ker če jo ne, se avtomatično šteje, da gre za najem za nedoločen čas. To pa pomeni, da je najemnika izredno težko izseliti. Druga težava je, da je problem v višini najemnine in tudi glede plačevanja stroškov. Ponavadi te zjebejo ravno te zadeve, ki so kao malenkostne, na hitro, "majhna usluga" itd.

Sicer je pa tako, da če hočeš človeka ven izseliti moraš tako in tako imeti podpisano notarsko overjeno pogodbo z neposredno izvšljivostjo. In sva spet pri tem, da nepremičninarja ne potrebujemo. :)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2783675

Strani: 1

Gregor1976 sporočil: 537
Zadnja sprememba: Gregor1976 13.07.2019 16:13
Brez pogodbe ni najema, ne vem kje si slišal, da najem brez pogodbe velja kot najem za nedoločen čas. Pogodba mora biti v tem primeru pisna.

Sicer pa kljub temu, da sem deloma tudi sam v tem poslu, se mi zdi nesmisel, da mora najemnik plačati agentu provizijo za najem, saj recimo najemnik v primerjavi s kupcem z najemom ne prevzame praktično nobenega tveganja, torej tudi ne potrebuje agenta za najem. Osnovna naloga agenta je namreč v tem, da piskrbi da je celoten posel izpeljan varno za vse vpletene strani. In če ni tveganja, potem tudi ni potrebe po agentu. Tveganje je v tem razmerju na strani najemodajalca, torej ta stran potrebuje storitev agencije, če seveda ne obvlada tega področja.

Napaka tega zakona pa je v tem, da to provizijo omejuje. Torej, če želim jaz kot najemodajalec pri oddajanju sodelovati z agencijo in se strinjam da mi za to zaračunajo strošek ene ali dveh najemnin, ni nobene logike v tem, da mi nek zakon preprečuje sodelovanje na način, ki si ga želim sam - dejstvo je namreč, da se agencije ob teh omejitvah s tem poslom več ne bodo ukvarjale. In to je totalni nesmisel.

Strani: 1