Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[FIN-311684]
> [sopranos]
> Nepremičninar je v resnici v teh najemnih poslih popolnoma nepotreben. Ker tako kot si napisal, tista pogodba iz knjigarne ni prav nič slabša od tiste, ki jo pripravi nepremičninar...

Če se vse poenostavi je pogodba pogodba, pa vendar pogodba iz knjigarne ne vsebuje npr. kdo bo čistil dvorišče, kdo bo kriv če negdo zdrsne na ledu, ker ga nekdo (kdo?) ni očistil ali mu bohnedaj pade ledena sveča na glavo...Lahko tudi o višini varščine, kdo bo plačal elektriko, TV naročnino, internet, telefon... bo račun prihajal na najemodajalca ali bo najemnik sklenil pogodbo z dobavitelji, kako bo najemnik obveščal lastnika o plačilih npr. elektrike, komunale, plina...kaj se bo zgodilo, če tega ne bo plačeval...Vendar je bolja pogodba, ki jo pripravi strokovnjak, sicer vsak naj dela po svojem občutku in kot sem dejal jaz vsakega, ki obrne oči zaradi cene pogodbe pošljem v knjigarno.
Pri nas skoraj vse zapišemo v zakone, tako, da kdo je kriv, ko nekdo zdrsne na ledu je jasno. Ali pa če mu pade sveča na glavo tudi. To kdo plačuje t.i. utility bills se tudi v muštru pogodbe napiše. Tudi to je določeno kolikokrat ti lahko lastnik vstopi v stanovanje itd.

Je pa tako, da če imaš nasproti nategatorja ti nobena pogodba ne pomaga. V Sloveniji je sreča ta, da smo majhna država, in lahko o ljudeh tudi malo poizveš. Jaz sem se včasih več zanašal na te formalne zadeve, nato sem pa ugotovil, da je potrebno bolj poslušati svoj občutek in gledati za znake, ali imaš opravka s poštenim človekom ali pizdontarjem. Predvem pa, da so zadeve na neki distanci in na nivoju. Je potem vse precej lažje. In od takrat nimam nobenih težav.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2783663

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 13.07.2019 15:18
[sopranos]
> [FIN-311684]
> > [sopranos]
> >

Pri nas skoraj vse zapišemo v zakone...

Je pa tako, da če imaš nasproti nategatorja ti nobena pogodba ne pomaga...
Pred nekaj let sem slišal zgodbo lastnika vikenda, ki je znancu, ki se je moral izseliti iz hiše, začasno dovolil bivanje z družino v vikendu. Začasnost se je kar raztegnila, lastniku so naraščali stroški z vodo in elektriko, začasni prebivalec računov ni hotel plačevati, lastnik ga je preko sodišča poskusil deložirati pa ni uspel, ker ima majhne otroke, ko pa mu je izklopil vodo in elektriko ga je začasni prebivalec tožil nakar mu je sodišče naložilo naj ponovno vklopi vodo in elektriko...Kako se je zadeva razpletla ne vem.

Strani: 1