Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

PyotrNovak sporočil: 5.775
Želim si, da imaš ti prav, ne midva. Ko vidim proizvodnjo mojih dobaviteljev, gre to večinoma za polizdelke z brutalno velikim deležem materiala, ki zahtevajo drage stroje in nizko dodano vrednostjo. Cena je stisnjena s 1000t stiskalnico, pogaja se o 0,1C na komad, NE €.
Malo je firm ki imajo lasten izdelek z visoko dodano vrednostjo. Mi je pred časom nekdo s precej groze v očeh pokazal kvaliten, zapleten izdelek iz pločevine; narejeno v VIETNAMU! Kaj naj sedaj naredimo???
Da ne govorim da so nas Višegrajci povozili kot banano na avtocesti. Cela streha za Volvo karavan stane na poljskem 150€.

Sam obdelujem trg, kjer je cena materila v izdelku vedno pod 15%. Prodajam ideje in vrhunsko znanje maloserijske obdelave kovin. Zame prejšnja kriza ni bila nit Blip. Sem brez kreditov s praktično neskončnim trgom. Se pa bojim pobesnelih domorodcev, ki bodo obdavčili še zrak ki ga dihamo. Če ne bo šlo, grem pa vsaj malo na sever. Sem takoj neto izvoznik, pa še Made in Austria ima precej večjo težo kot pa tale vedno bolj rdeča vukojebina.
NISEM optimist.