Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 05.07.2019 08:32
[Gustl]
Predvsem Hrvaška s svojo ponudbo nima izbire, rabi sezonske delavce in to se ne reši čudežno samo z visjimi plačami, saj ne morejo biti ta dva meseca tako visoke, da bodo potem gorani 10 mesecev postopali.
To je res. Ampak zato ker so se sli kemp+apartma turizem, zanemarjali kapacitete v katerih lahko ponudis 365 dni ponudbe na leto. Vseeno imajo tudi pozimi sunce i more, ceprav se ne mores kopati v morju, se pa lahko v hotelskem bazenu in uzivas v soncu. Sploh si ne predstavljamo kako fucked up depresivna klima je recimo v severnem delu evrope. Svetloba samo od 9 do 15 ure, sonca skoraj ni, v Bergnu je recimo 200 dni na leto dez... jaz sem bil na hrvaskem dvakrat v zadnjih 10 letih, obakrat izven sezone, enkrat februarja, drugic aprila, obakrat v 5* hotelih. Tisti februarski oddih je bil recimo mega.

Slovenci pa norijo ker bodo porusili kamp v katerem imajo svoje prikolice brez koles za 2500 EUR letnega pavsala in naredili hotel s 400 posteljami.

Skoraj bi rekel, zdravje hrvaskega turizma se bo pokazalo s tem, koliko bodo uspeli znizati delez slovenskih gostov.
Velik del Slovenije pa bi lahko bil drugačen, bolj kot Avstrija, torej celoletni turizem. In tudi gre ponekod v to smer.
Prepocasi. Bodo prej propadli kot bodo spremenili biznis model. Sem ravno poslusal tvoj podkast - gre za enako transformacijo, ki rabi hud knowhow. Ki ga slovenija nima.