Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
Goran iz Viteza v Bosni, ki me je stregel v Zell am See bolje, kot bi me kadarkoli v Dalmaciji, mi je enostavno razložil:


"Prej sem delal sezone v Primoštenu. Čez sezono smo zelo dobro služili, napitnine so bile zelo velike. Ampak to je bilo dva meseca, ostali čas sem postopal doma v Bosni. Pa gazda je stalno želel naše napitnine.

Sedaj sem v Avstriji, imam službo skozi celo leto, razmere so urejene."

Predvsem Hrvaška s svojo ponudbo nima izbire, rabi sezonske delavce in to se ne reši čudežno samo z visjimi plačami, saj ne morejo biti ta dva meseca tako visoke, da bodo potem gorani 10 mesecev postopali.

Velik del Slovenije pa bi lahko bil drugačen, bolj kot Avstrija, torej celoletni turizem. In tudi gre ponekod v to smer.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2782421

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 05.07.2019 08:32
[Gustl]
Predvsem Hrvaška s svojo ponudbo nima izbire, rabi sezonske delavce in to se ne reši čudežno samo z visjimi plačami, saj ne morejo biti ta dva meseca tako visoke, da bodo potem gorani 10 mesecev postopali.
To je res. Ampak zato ker so se sli kemp+apartma turizem, zanemarjali kapacitete v katerih lahko ponudis 365 dni ponudbe na leto. Vseeno imajo tudi pozimi sunce i more, ceprav se ne mores kopati v morju, se pa lahko v hotelskem bazenu in uzivas v soncu. Sploh si ne predstavljamo kako fucked up depresivna klima je recimo v severnem delu evrope. Svetloba samo od 9 do 15 ure, sonca skoraj ni, v Bergnu je recimo 200 dni na leto dez... jaz sem bil na hrvaskem dvakrat v zadnjih 10 letih, obakrat izven sezone, enkrat februarja, drugic aprila, obakrat v 5* hotelih. Tisti februarski oddih je bil recimo mega.

Slovenci pa norijo ker bodo porusili kamp v katerem imajo svoje prikolice brez koles za 2500 EUR letnega pavsala in naredili hotel s 400 posteljami.

Skoraj bi rekel, zdravje hrvaskega turizma se bo pokazalo s tem, koliko bodo uspeli znizati delez slovenskih gostov.
Velik del Slovenije pa bi lahko bil drugačen, bolj kot Avstrija, torej celoletni turizem. In tudi gre ponekod v to smer.
Prepocasi. Bodo prej propadli kot bodo spremenili biznis model. Sem ravno poslusal tvoj podkast - gre za enako transformacijo, ki rabi hud knowhow. Ki ga slovenija nima.

Strani: 1