Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Fitch je izboljšal ocene Abanke in Nove KBM

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[UriahHeep]
Ne upoštevaš tega, da bo do totalne, ne samo bančne, ampak finančne revolucije prišlo prej kot v petih letih. V šanghaju, Pekingu in drugih kitajskih milijonskih mestih se je že zgodila. Ne bo finančno-tehnološke osnove za kar koli drugega. In kot sem rekel, važna je osvojitev kvalitetnega prostora kot izhodišča, ker samo prcanje z banerji na daljavo, v povezavi s hranjenjem vrednosti, ne bo zaleglo. To pa tudi vse pove. Zakaj bi kdo prodajal kokoško, ki nese zlata jajca ali pa jo najprej ubil in potem kupil novo, če bodo vsi na istem. Dodana vrednost je samo še prostor, tehnologija bo povsod ista.

Tisto, kar te o Kitajcih v mojem postu moti, je del vsebine univerzitetnega predavanja ameriškega Nobelovega nagrajenca za ekonomijo.

Uriah Heep.
V reguliranih industrijah težko pride do revolucij. Je pa dejstvo da prihajajo spremembe. In to kar velikih.

Ampak še enkrat, Slovenija z 2 milijona prebivalcev je kaplja v morje v tem svetu. Če bi res želeli revolucijo v Evropi delati, potem bi kupovali banke v Nemčiji, v Franciji, Avstriji, Italiji, Španiji, na Poljskem itd.

Morda še malo za občutek kako velike so največje ameriške banke. Pri Bloombergu so združili tri ogromne banke, nemško, francosko in italijansko. Pa so se komaj približali velikih ameriškim bankam. Ti fintechi so kar se tiče upravljanja premoženja palčki.

Tudi v Sloveniji, Delavska hranilnica ima res veliko strank, tako fizičnih kot pravnih oseb, ampak je kljub temu še vedno palček. Ker ima pač stranke, ki jim je najbolj pomembno, da imajo nizke stoške.

Fintechi bodo postali res nevarni, ko jih bo uporabljala široka množica in ko bodo začeli ponujati tudi zavarovalne storitve, pa finančne naložbe ter posojila. Ampak to bo v drugi fazi.

Kar torej lahko pričakujemo na bančnem trgu je zagotovo konsolidacija, zapiranje poslovalnic, bankomatov in intenzivno seljenje na mobilne naprave. V Sloveniji bomo verjetno imeli 3-4 banke, morda še kakšno specializairano, skratka vsega skupaj nekaj poslovalnic. Jaz sem recimo bolj na Kranj vezan, pa imam občutek, da bo sčasoma Kranj postal premajhne, da bi banke imele fizične poslovalnice. Če bodo obstale, bom res prijetno presenečen.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2781999

Strani: 1

anon-514918 sporočil: 2.327
Mislim, da te precej moti to, da Slovenijo še vedno obravnavaš kot svoj ekonomski prostor. Dejansko pa je Slovenija samo še zemljepisni pojem za tuje turiste in domovina za domače rednekse in ostale retardirance. Za, sicer ne velik, vendar pa pomemben, preostanek populacije je Slovenija samo bolj ali manj potrebna potrošna dobrina, katero se koristi, dokler se še zdi dovolj dobra.

Ker ne finančno in ne tehnološko Slovenija sama ne bo shodila, jo bo to še bolj vključevalo v nenaše okolje in jo stapljalo s tujim. Tu se seveda najslabše piše kmetavzerjem in levim retardirancem. Vendar pa bi pri slednjih bilo smiselno ugotoviti, koliko so v resnici levi in koliko so samo podplačani za levičarsko otresanje z gobcem.

Banka, ki je tukaj, za tehnološkim vogalom, ni več taka banka, kot so bile banke poznane stoletja nazaj. Zato bo vse v tehnologiji in obvladovanju prostora.

Ne zavedaš se, in si seveda eden mnogih, dinamike s katero se bodo spremembe, ne da bi koga kaj vprašale, zgodile. Če pogledam nazaj, namreč, vidim krasno primerjavo. Prvi borzni trgovalni algoritmi so se pričeli, ločeno od čiste Edwards Magee TA, pojavljati, ko je firma MetaStock izdala četrto verzijo programa, nekje okoli leta 1993. Vsi algoritmi po vrsti so bili vezani na grafično analizo. Dobrih deset let kasneje, okoli 2004, se zgodi dvoje. Benoit Mandelbrot izda svojo zadnjo kjnigo, iz katere je jasno, da ne more narediti generatorja fraktalov, ki bi lahko na enovit in smiselen način, na eni in isti časovni vrsti, uporabljal prilagodljivo varianco, oziroma, pojavil se je povsem praktičen problem veljave teoretične utemeljitve samoafinitetnega fraktala. To dejstvo in takratni siloviti tehnološki razvoj na področju IT skoraj v celoti prekineta delo quantov z grafi in jih usmerita v razvoj zgolj matematičih modelov, ki tri leta kasneje, zaradi asimetrične porazdelitve njihovega lastništva, povzročijo krizo. To, da quanti z Wall Streeta delajo nekaj povsem posebnega, je v javnost prišlo šele po več kot treh letih, okoli 2011. Prva knjiga o tem, reakcija FBI in pravno mnenje o uporabi nanotehnologije še tri leta pozneje.

Če si prebral do tukaj, ti moram čestitati, ker si prejemnik osnov izobrazbe, ki je nima nihče na Banki Slovenije in noben kao univerzitetni profesor ekonomije na slovenskih univerzah.

Kot lahko vidiš, se je vzorec s piedistala pomaknil na osnovo in jo bo spremenil, preden se bo zavedla, da je preoblikovana. Vse bo šlo zelo hitro in brez vprašanj. Denar in banke v sedanji obliki bodo izginili. Ostali bodo samo mobiji in izjemno redki osebni stiki z ustrezno usposobljenimi bančniki. Potem pa bo zabavno vzeti Mladino v roke, ko bodo naredili intervju s kakim profesorjem ekonomije, ki v praksi še do Markowitza ni nikoli prilezel.

Uriah Heep.
1357 sporočil: 7.095
Je pa po drugi strani Slovenija zaradi svoje raznolikosti idealen testni poligon za vsakršne novotarije.

Strani: 1