Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[1219SI1]
Zanimivo je brati komentarje oseb, ki kandidatko poznajo iz medijskih objav, ki so daleč od resnice. Sam medijskim zapisom ne verjamem, ker vem kaj so objavljali o meni. Čiste laži, znanih novinarjev.
Spoštovani gospod Simič!

Zanimivo postane, če med medijske objave, ki krojijo naše mnenje, štejete tudi tiste, ki jih je podpisala sama gospa Gordana Živčec Kalan. Naj se zadržim samo pri tej zadnji, s katero utemeljuje svojo primernost za direktorico UKCL. Naslov njene zdaj navedene doktorske disertacije je nekaj čisto drugega, kot tisto, kar je o svojem doktoratu sama napisala februarja letos.
Tako GKŽ 11.2.2019:
mi kot zdravnici z več kot 30 leti neposrednih izkušenj na področju družinske medicine in urgentne medicine, z doktoratom znanosti na področju Biomedicina
Tako GKŽ danes:
Z doktorsko dizertacijo s področja obremenitev zdravnikov primarnega nivoja sem postavila temelje za njihovo ne samo lažje, temveč tudi bolj kakovostno delo.
forum.finance.si/?m=...395&single
Močno dvomim, da bi na tukaj objavljenem kandidacijskem seznamu svojih odličnosti zamolčala, če bi imela dva doktorata. Zakaj torej trmasto molči o svojem "doktoratu znanosti s področja biomedicina"? Od potencialne glavne direktorice UKCL, ki naj bi presegla dosedanje kadre pričakujem ustrezno jasnost vsaj pri tako elementarnih zadevah.

Pa še nekaj se mi zdi pomembno za nekoga, ki hoče jutri prevzeti vodenje glavne zdravstvene ustanove v državi. Kako se je odvila ali se odvija njena upravna tožba zoper zdravstveni inšpektorat, ki jo je oznanila sredi februarja letos?
Podala sem upravno tožbo na odločbo Zdravstvenega inšpektorata, ki mi kot zdravnici z več kot 30 leti neposrednih izkušenj na področju družinske medicine in urgentne medicine, z doktoratom znanosti na področju Biomedicina, prepoveduje v mojem zasebnem zdravstvenem zavodu zdraviti bolnike z zdravilom Rigvir, ker nimam registrirane onkološke dejavnosti,...
www.finance.si/89445...-Sloveniji
Je pametno na čelo UKCL postaviti nekoga, ki zasebno toži zdravstveni inšpektorat? In ali je lahko direktorica javnega UKCL istočasno tudi lastnica privatnega zdravstvenega zavoda? Če ne, kaj bo naredila z njim?

Lepo vas pozdravljam,

pobalin

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2781687

Strani: 1

pirdih sporočil: 210
[pobalin]
Zanimivo postane, če med medijske objave, ki krojijo naše mnenje, štejete tudi tiste, ki jih je podpisala sama gospa Gordana Živčec Kalan. Naj se zadržim samo pri tej zadnji, s katero utemeljuje svojo primernost za direktorico UKCL. Naslov njene zdaj navedene doktorske disertacije je nekaj čisto drugega, kot tisto, kar je o svojem doktoratu sama napisala februarja letos.

> Tako GKŽ 11.2.2019:
> mi kot zdravnici z več kot 30 leti neposrednih izkušenj na področju družinske medicine in urgentne medicine, z doktoratom znanosti na področju Biomedicina
> Tako GKŽ danes:
> Z doktorsko dizertacijo s področja obremenitev zdravnikov primarnega nivoja sem postavila temelje za njihovo ne samo lažje, temveč tudi bolj kakovostno delo.
> forum.finance.si/?m=...395&single

Močno dvomim, da bi na tukaj objavljenem kandidacijskem seznamu svojih odličnosti zamolčala, če bi imela dva doktorata. Zakaj torej trmasto molči o svojem "doktoratu znanosti s področja biomedicina"? Od potencialne glavne direktorice UKCL, ki naj bi presegla dosedanje kadre pričakujem ustrezno jasnost vsaj pri tako elementarnih zadevah.
Tole s področja njenega doktorata je treba gledati malo širše. Moti te, da je v dveh različnih stavkih o doktoratu uporabila besedo področje? Dovoli, da ima beseda področje lahko več pomenov. Bom pisal malo na dolgo in naokrog, ampak mislim, da je vredno branja. :)

POVZETEK:
Beseda področje ima več pomenov. Eno je področje kot formalna kategorija glede študijskega programa. Drugo je pa potem še vsebinsko področje kot neka konkretna tematika, na kateri delaš.
V tvojo razsodbo o tem, ali je jasno pisala o svojem doktoratu ali ne, se ne želim vtikati. Boš pa to lažje naredil s kakšnim podatkom pri roki več. :)


NA DOLGO:
Doktorski študent je vpisan v doktorski študij na neki fakulteti, doktorat mu bo pa podelila Univerza (zanimivost: to izvede rektor univerze in ne dekan fakultete). Pogovorno rečeva, da lahko doktoriraš z različnih področij, ker vsaka fakulteta pokriva svoje področje znanosti. Pa tudi znotraj posamezne fakultete imaš lahko precej možnosti izbire glede področij.
Fakultete imajo lahko različne doktorske študijske programe (ja, še ena ključna beseda...), po katerih lahko doktoriraš. Vsak program pokriva določena področja...

Poglejva, kako je dandanašnji s tem na medicinskem faksu: www.mf.uni-lj.si/o-s...iomedicina
[medicinski faks]
UL MF koordinira naslednjih 5 področij študijskega programa Biomedicina:
Medicina – klinična usmeritev,
Medicina – temeljna usmeritev,
Nevroznanost,
Javno zdravje in
Biokemija in molekularna biologija.
Pogoje, da jo je rektor UL promoviral v doktorico znanosti, je izpolnila tako, da je uspešno zaključila doktorski študijski program Biomedicina.

V izogib klobasi o dr. štud. prog. je laični javnosti (da ne bo pomote - v to javnost sodim tudi sam, nočem pa biti za gospo ne apologet ne kritik) to očitno razložila tako, da je poenostavljeno rekla, da ima doktorat znanosti na področju Biomedicina.

V resnici se je za doktorat formalno gledano usmerila v eno od 5 naštetih področij študijskega programa Biomedicina. In, že spet, vsako od teh 5 področij zajema številno množico še manjših vsebinskih področij, kot npr. to, s kakšnimi obremenitvami se soočajo družinski zdravniki.

Eni zdravniki se pač ukvarjajo s področjem nalezljivih bolezni, eni s področjem dermatologije, urologije itd itd. In lahko greš še ožje. Tisti, ki se npr. ukvarjajo s področjem družinske medicine, lahko raziskujejo področje obremenitve družinskih zdravnikov, področje demence, področje hipohondrije, področje zlorabe zdravil/receptov in bolniških staležev ... ...



Tako.

Strani: 1