Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Mariboru napad na okrožno sodnico

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.918
[Glavni forum] Tema: V Mariboru napad na okrožno sodnico
[#2779818] 17.06.19 19:29 · odgovor na: anon-61428 (#2779803)
Odgovori   +    0
[Inside]
> [najobj]
> > [Inside]
> > Posledice nedelovanja krivosodstva in splošno premajhne kazni za vse. Vse iz tujine prej ali slej pride sem in nismo pripravljeni.
> ... ja, ampak težko se temu čudiš, če cele dneve lajnaš - mislim na določene politike - o krivosodju ...
O sodstvu niti nisem dosti pisal, bolj o nesposobni in pokvarjeni politiki, ki v navezavah drži ljudstvo na beraški palici sebi in elitam pa omogoča raj.
Ob toliko primerih o gospodarskem kriminalu, če izpustim kjer so bili politiki zraven je izjemno težko verjet da je sodstvo neodvisno. Poleg tega, da imamo pravo v katerem je težko dokazati krivdo in so postopki dolgotrajni je še na glavo postavljeno saj najboljši gredo med odvetnike. Verjamem, da se policija trudi in dela vendar se stvari ustavijo na višjih nivojih, kjer kvalitetni odlično plačani odvetniki zlahka peljejo primere v prid obtoženih. Sodstvo je poleg vsega še kadrovsko podhranjeno saj veliko primerov zastara, o sodnih zaostankih je bilo že veliko napisanega.
Zaenkrat nisem nič kaj slabega doživel, res pa nisem niti pičil tja kjer bi sigurno izgubil ne glede na dokaze. Očitno se nekaterih stvari in rabot ne da peljat brez kršenja in če se znajdeš vmes si v težavah.
... eh, saj jaz tudi nisem pisal o sodstvu, ampak o politikih oziroma o politiku, ki je besedo krivosodje izumil ...

P.S.: če bi bili vsi takšni kot jaz, bi sodnike lahko komot ukinili, ker sam delam vse, da bi se sodiščem izognil in do zdaj mi je hvalabogu uspelo ...