10 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
1 ura
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
1 ura
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5

Izbrani forum: Odklop

Izbrana tema: Špeckahlanje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Odklop] Tema: Špeckahlanje
[#2779764] 17.06.19 14:06 · odgovor na: pobalin (#2779709)
Odgovori   +    0
Včasih me prime, da bi ime te niti spremenil v pobalinanje, ker se mi zdi bolj primerno. Ob branju tega lista se mi utrnejo skoraj same pobalinske, še posebno če gre za PROreklame in podobno. Danes so mi uspeli poturiti eno tako o "mobilnih denarnicah". Naročnik PROglasa je NLB,
pro.finance.si/P2030...akupovanja
jaz pa imam - poleg asociacije na NFC (New Fucking Complications) - nanj še nekaj praktično pobalinskih pripomb.
Vse več Slovencev uporablja mobilni telefon za plačevanje, pri čemer je z vidika prijaznosti do uporabnika najboljša tehnologija NFC, s katero je plačevanje s telefonom podobno kot z brezstično kartico.
Podobno kot s kartico, ampak ima prednost, da lahko razkazujete svoj najnovejši telefon, ki je kljub strašni miniaturizaciji še vedno veliko večji in težji od ene plastične kartice s čipom.
Celotna izkušnja je podobna plačevanju z brezstično plačilno kartico, le da kupec vse kartice lahko pusti doma in v trgovino s seboj vzame le mobilni telefon.
Domnevam, da ima veliko ljudi telefon vedno pri sebi, kartic pa ne. No, jaz sem pač zelo starokopiten in lahko brez telefona preživim tudi več ur, celo dni, brez kartice ali denarja pa ne znam hodit v štacuno ali bife.
Za plačevanje je mobilni telefon uporabilo že 44 odstotkov Slovencev, starih od 18 do 55 let, je pokazala raziskava MasterIndex. Mobilni telefon torej postaja vse bolj razširjeno plačilno orodje in lahko v celoti nadomesti uporabo plastičnih plačilnih kartic.
Raziskava MasterIndex??? Aha, saj je državna sta.si pred nekaj dnevi poročala o njej, na svoji odklenjeni zastojnkarski strani STAkrog, ki "je spletni portal STA z vsebinami o slovenskih razvojnih dosežkih". Hvalabogu, da nikakor ni portal za kripto oglaševanje oz. pranje možganov! Objave (z video posnetkom vred) vreden razvojni dosežek Moje Dežele (po sta.si) v tem primeru je:
"Veseli nas, da Slovenci vse bolj sprejemamo sodobne načine nakupovanja in plačevanja ter vse bolj zaupamo v varnost teh načinov," je ob objavi rezultatov raziskave poudaril poslovni direktor Mastercard Slovenija Luka Gabrovšek.
krog.sta.si/2647195/...prej-raste
Državna sta.si ignorira nekaj ključnih podatkov o tem Mojedeželnem dosežku, zato je treba pogledat k državnemu Telekomu, da človek izve vsaj, kolikšen mušter je v bil igri.
Najnovejšo raziskavo so v Sloveniji opravili na reprezentativnem vzorcu več kot tisoč posameznikov, starih med 18 in 55 let, katerih odgovore so zbrali s spletnim anketiranjem.
siol.net/digisvet/no...-in-499914
Če je kdo posumil, da je za mutivodenje okrog metodogije te ankete kriva mutivodna piarovština, mora namesto "novinarsko obdelanih" virov PR informacij pogledati na najbolj primitivne relejne postaje za piarovštine. Tam lepo piše:
Masterindex je obsežna mednarodna raziskava družbe Mastercard Europe, ki v Sloveniji poteka že od leta 2009. Raziskavo je v aprilu 2019 na reprezentativnem vzorcu več kot 1000 posameznikov s sistemom računalniško podprtega spletnega anketiranja (CAWI) izvedla agencija Mediana. Namen raziskave je spoznati način uporabe plačilnih kartic in nakupovalne navade potrošnikov ter se seznaniti z njihovim pogledom na osebne finance.
www.si21.com/Gospoda...sterindex/
Zvestobo prepisa se da preveriti na profesionalnem kanalu za distribucijo piarovštine, ki jo je za Mojedeželni Mastercard pripravila agencija MayerMcCann.
www.pressclipping.si...wsid=12643

Naj se vrnem k stavku PROglasa, ki me je odnesel v preverjanje virov in metodologij.
Za plačevanje je mobilni telefon uporabilo že 44 odstotkov Slovencev, starih od 18 do 55 let
Teh 44% v PR materialu ne najdem, najdem pa izpostavljeno trditev v uvodu PR sporočila.
- Število Slovencev, ki ima vsaj nekaj izkušenj z mobilnim plačevanjem, se je od leta 2017 povečalo s 37,1% na 46,7%.
Mar to pomeni, da PROglaševalci NLB ne znajo iz sposojene piarovštine izluščiti in pravilno prepisati niti pravih številk? Ne prav prepričljivo, ko gre za poslovanje z (mojim) denarjem.

PROglas NLB se v velikem finalu, ko bi moral v glavi prepričanega odmevati fortissimo s paukenšlagom, izkaže, da očitno naslavlja nekakšne butle.
L'Oréal tako na primer že ponuja UV-senzor, ki si ga prilepite na noht in vas prek aplikacije na vašem pametnem telefonu opozori, ali ste se sončili predolgo.
Šur, ljudje, ki so tako zabiti, da ne vedo, kako dolgo ležijo na plaži, so hkrati tako blazno pametni, da še tam ne morejo brez nadomestnih možganov in bergle za normalno pamet. In kozmetične firme, ki so včasih prodajale maže za zaščito pred soncem, zdaj prodajajo alarme za pravočasno bežanje izpod sonca.

Luk dir benks, fak jor vižn! Pokličite me, ko se bo v tej solzni deželi našel medijski (žurnalističen ali PROglasovalski) junak, ki bo iz Mojedeželnih mastercardovcev in NLbankirjev izvlekel eksplicitne razlage in zelo jasne odgovore na vprašanja, ki se navadnemu homo sapiensu (google it, sakers!) stare sorte porodijo ob poslušanju tega gospoda, ki je bil vendarle ujet in se ima odtlej še bolj fino kot v nebrzdani mladosti. Ime mu je Frank Abagnale. Mogoče ste videli film o njem.
www.youtube.com/watc...rXxg3O8tzY
www.youtube.com/watc...svytm0baj4