Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Siol: Adria odpovedala več kot deset letov

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-186196 sporočil: 2.052
en teden nazaj sem imel isto sranje z njimi, odpovedan let. na raznih koncih sem potem razbral, da jim to postaja ustaljena praksa, npr. da zdruzijo dva leta iz bliznjih lokacij v enega.... ampak nekako vedno tako zvozijo, da ti ne pripada nobena odskodnina.

totalni podn od firme so postali, jih ne povoham vec.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2779344

Strani: 1

Endimion sporočil: 10.251
Bojda se vse pelje tako, da kmalu ne boš imel pri AA sploh nič za povohati.....
bumag sporočil: 336
Graz ali Zagreb in je.
bc123a sporočil: 48.253
[mrkolice]
en teden nazaj sem imel isto sranje z njimi, odpovedan let. na raznih koncih sem potem razbral, da jim to postaja ustaljena praksa, npr. da zdruzijo dva leta iz bliznjih lokacij v enega.... ampak nekako vedno tako zvozijo, da ti ne pripada nobena odskodnina.

totalni podn od firme so postali, jih ne povoham vec.
Jaz avgusta potujem na dopust z medcelinskim poletom, pri cemer je prvi segment Adria do Frankfurta. Skupaj je ene 13 ur letenja, smo trije, in ce sem na cilju z vec kot tri ure zamude (ce zamudijo do FRA nam bo naslednji let odsel, in bomo zal izgubili vsaj en dan dopusta ce ne celo precej vec), bodo morali placati skupaj 1800 EUR odskodnine. Za segment LJU-FRA,ki ga dejansko vozi Adria ziher ne poberejo vec kot 300 EUR.

Kako jim uspeva da se niso crknili s temi prestavitvami letov? Preprosto, ker se potniki NE zavedajo svojih pravic po uredbi EU, in ker Adria z izplacilom in obravnavo zahtevkov maksimalno zamuja.

Danes sem dvema na Twitterju dal link na uredbo o pravicah potnikov. Ljudje se sploh ne zavedajo, kaksne divje odskodnine so, ne zavedajo se, da jim po letalskih uzancah pripada asistenca, obrok, in prenocitev ce jih prebukirajo na naslednji dan. Ne zavedajo se, da ze po 3 urah zamude pripada minimalno 250 EUR odskodnine, odvisno od dolzine leta. Ne zavedajo se, da po uredbi morajo biti seznanjeni s spremebo leta 14 dni vnaprej.

Samo zato je Adria se med zivimi. Ker po moje ni potnika, ki mu ne bi dan ali dva prej spremenili itinerarija in ce bi vsi zahtevali odskodnino (postopek niti ni problematicen, imas specializirane firme ki terjajo zate), bi po moje odskodnine ze zdavnaj presegle prihodke za vecino letov, ki jih sploh izvedejo.

Strani: 1