Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
mora pri stavbah investitor kot odgovornega vodjo projekta imenovati arhitekta, saj ta pri stavbah praviloma prevladuje, pri gradbeno inženirskih objektih pa tistega odgovornega projektanta, čigar stroka pri projektu glede na vrsto gradnje prevladuje
Kdo pa meri in izračunava prevladujoče pozicije in kako? Čez palec, na uč, po vezah ali kvotah? Bi ta dolgočasno funkcionalen sploščeni kvader modro-rumeno-sive barve
siol.net/media/img/c...-ikea.jpeg
padel v kategorijo gradbeno-inženirskega objekta, če bi bil samo skladišče?

A tipski (edit-kopi-pejst) lidli, hoferji ipd. rabijo arhitekta, da jim s svojim znanjem vdihne skledarskega, koritarskega, komolčarskega duha časa? Ali pa bi moral Janez Suhadolc vsako leto vpisnikom arhitekture IN gradbeništva zrecitirati svoj zloglasni upokojitveni govor "Zakaj študij arhitekture odsvetujem"?
www.suhadolc.si/2013...QNh03rVLmg
pogledi.delo.si/mnen...rhitekture

Za dobro vago pa še tale intervju s Suhadolcem:
Pričakoval sem, da bo veliko ljudi, ne pa, da jih bo toliko. Ena študentka je omedlela, ker prezračevanje ni narejeno za toliko ljudi, sam pa sem imel med predavanjem občutek, da mi v glavi zmanjkuje kisika. Da je moje predavanje odsevalo položaj v naši stroki, ni dvoma. Osnovna teza je bila: arhitekti arhitekturnih problemov ne rešujejo, ampak jih delajo. Kamorkoli se vtaknejo, bodisi z novo zidavo bodisi s prenovo, se ve, da bo razdejanje večno.
www.delo.si/zgodbe/s...elajo.html

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2779304

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
Zakaj IKEE še vedno ni v Ljubljani? Delo, pisma bralcev, 1.6.2019, avtor je solastnik firme v stečaju, katere zemljišče je predmet spora.
shrani.si/f/C/2n/384...elo-01.jpg

Strani: 1